Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek mondjuk nagyon...

Ha valakinek mondjuk nagyon jól megy a karrierje és összegyűjt 50 millát, de a vállalkozás vagy felsővezetői állás heti 5-6 nap igényli a jelenlétét, akkor hogy tudja az életét a pénzből feldobni?

Figyelt kérdés
Nem értem pontosan mitől annyira más valakinek az élete, ha állna pl egy 10 milliós kocsi a ház előtt, vagy ha pl drága öltönyben járnak, vagy a lakásában várná egy személyi szakács? Ha egy szórakozóhelyre, vagy edzőterembe, vagy étkezdébe úgy megy, hogy tízmilliói vannak az embernek mitől másabb, mintha 5 ezer Ft-ja van?
2015. aug. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Több alaptételed is következetesen téves:


- Azt hiszed, hogy aki gazdag, annak nem lehetnek barátai (pedig lehetnek)

- Nem tudod felfogni és értelmezni az alapvető szórakozási formák közötti különbséget

- Nem tudod felfogni, hogy akinek van pénze az nagy valószínűséggel tud is bánni vele, így pl.: tud egy olyan helyzetet kezelni, ha kölöncskérnek tőle.


Meg még összehordasz jópár felettébb nagy baromságot (mint pl. a tableten is élvezi a gyerek annyira a filmet, mint a 3D moziba...).


Ne próbáld a szar életedre kivetíteni, hogy az legalább olyan jó, mint egy gazdagé - mert közel sem. Ezt jobb lenne elfogadni.

2015. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Az a baj, te azzal érvelsz,hogy fiatalnak lenni jobb.

Mert ez történik összehasonlítod a 20 éves egyetemistát, egy már dolgozó, és valószínűleg évek óta dolgozó vagyont felépített emberrel.


Igen fiatalnak lenni jobb, mint gazdagnak és öregnek.

Viszont nem a gazdagság miatt öreg valaki, hanem,mert múlnak az évek.


A másik óriási gond amit már leírtam:

Te itt átlag keresetű embert említettel. Na ez jó esetben 150 nettó, illetve természetesen mondjuk 25-34 éves korosztályban ez még kevesebb.

Ez nem az az összeg amivel mindent megengedhetsz magadnak .


Amiket te társítasz az átlag emberhez az mondjuk 400-500 nettó( 5milliós kocsi, saját ház egyebek)

2015. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed az jó, mert megengedhetsz magadnak olyan dolgokat amiket pénz nélkül nem tehetnél meg.

Pl.Volt egy 1000-es Swiftem, lett egy kis pénzem vettem helyette egy Jeepet és máris más lett a világ, de diákként esőben buszmegállóból nézve még a Swift elődje a Samara is egy álom volt. A jót könnyű megszokni. Az éttermek és edzőtermek között is vannak színvonalbeli különbségek, ha csak egy 5000-es lapul a zsebedben akkor a legolcsóbbak közül választhatsz, ha van elég pénzed oda mész be ahová úri kedved tartja.

Egyébként a 10 Milliós kocsis embereknek nincs személyi szakácsa az egy nagyságrendekkel magasabb kategória.

Azok az emberek akik elfordulnak valakitől azért mert lett több pénze nem érdekesek. Aki gazdag az önző, irigy és magányos. Aki szegény az jó ember. Szerinted ez igaz? Sokkal több szegény alkoholista apa, anya teszi tönkre a családja életét , mint gondolnád.

2015. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

"Ne próbáld a szar életedre kivetíteni, hogy az legalább olyan jó, mint egy gazdagé - mert közel sem."


Ezt honnan veszed, például egy meló után kocsmában barátaival nevetgélő átlagembernek, vagy valakinek aki szereti a munkáját majd hazamegy és a családjával van, miért ne lehetne sokkal-sokkal jobb élete, mint egy gazdagabb embernek, aki a számító plázacicája mellett ül az öltönyében és egész nap a biznisze problémái miatt idegeskedik? Vagy aki az utcán beszélget a lakókörnyezetében élőkkel miért ne nevetgélhetne és érezhetné jobban magát, mint egy gazdagember, aki eközben az étteremben várja az evőeszközöket?


"nem a gazdagság miatt öreg valaki, hanem,mert múlnak az évek."


Hát de attól még a középkorú biztonsági őrök is a discokban simán dugdossák a 16-25 éves csajokat, míg valaki aki mondjuk mérnök vagy informatikus lehet, hogy 4x ennyit keres náluk és a legmodernebb házimozin nézi az Avatart, meg drága laptopja van, de nyolc éve nem volt nővel. Vagy vegyük például a lakhatást, meg utazást, aki hostelekben iszogat sok fiatallal, vagy kollégiumban lakik tanulmányaikor és nem egyedül egy albérletben annak a társaság miatt sokkal több élményben van része, mint valakinek aki egyedül megy haza minden nap a drága lakásba tanulni, vagy egy drága saját szobát vesz ki sokcsillagos szállodában és ott csodálja egymagában a drága bútorokat. Amúgy állítólag falun még azt is kinézik ha valakinek jó kocsija van, hát még ha miközben mindenki más pólóban van ő öltönyben jár.


"ha van elég pénzed oda mész be ahová úri kedved tartja."


Akkor miért van az, hogy azok boldogabbak, akik célként inkább a jó kapcsolatokat jelölik meg, és azok kevésbé, akinek anyagi céljaik vannak, és sokkal több közöttük a depressziós, szorongós ember, A típusú munkamániában, menedzserbetegségben szenvedő ember, stb? Meg nem vet rossz fényt az emberek többségére, ha körülöttük jóval gazdagabb, kigyúrtabb emberek lófrálnak és ezért kerülik őket, plus a kölcsönök kapása vagy elutasítása miatt?

2015. aug. 12. 14:54
 55/62 anonim ***** válasza:

"a középkorú biztonsági őrök is a discokban simán dugdossák a 16-25 éves csajokat"


Ne haragudj, nem tudom őket irigyelni. Még elég fiatal vagyok, de nagyon remélem, hogy 35-40 évesen nem fogok rászorulni, hogy ennél a korosztálynál próbálkozzak.

2015. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
A sok pénz nem egyenlő a boldogsággal, lehetsz nagyon csórón is boldog, egészen addig amíg nem vagy beteg, és valamilyen kaját elő tudsz teremteni magadnak, nem kellenek komolyabb anyagi erőforrások ahhoz, hogy fenntartsd magad és kevés is elegendő neked, nincsenek nagy álmaid. Egy szerzetes is lehet boldog (és boldogtalan is) pedig az ő élete tényleg nem a pénzről szól. De az átlagembernek, aki nem fordul el ettől az anyagias világtól, fontos lesz a pénz. Azért, mert a céljaidat csak ezzel az eszközzel, a pénzzel tudod megvalósítani. Most pl. nyelvet fogok tanulni, nem tehetném meg, ha nem lenne rá pénzem, lehet azt gondolni, hogy a netről ingyen is meg lehet tanulni, hát szerintem nem lehet, másrészt ahhoz is kell pénz, hogy internet előfizetésed legyen. Le akarsz menni a Balatonra, ha nincs kocsid 6 ezer a jegy oda-vissza. Ha onnan nézzük ez sem kevés és nincs szállásod, kajád. Ki akarsz menni a Szigetre? Ha jól tudom, most 20 rongy a belépő. Vagy ki tudod fizetni, vagy majd a Miszter sörözőben fogod jól érezni magad. De ha a kedvenc együttesed koncertje van éppen? Biztosan olyan jól fog esni a sör? Vagy inkább elgondolkozol, hogy jobb lenne ha mellényzsebből ki tudnád fizetni azt a napijegyet?
2015. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor most megpróbálok lassan írni, hátha felfogod:


"egy meló után kocsmában barátaival nevetgélő átlagembernek, vagy valakinek aki szereti a munkáját majd hazamegy és a családjával van, miért ne lehetne sokkal-sokkal jobb élete, mint egy gazdagabb embernek, aki a számító plázacicája mellett ül az öltönyében és egész nap a biznisze problémái miatt idegeskedik?"


- A gazdag is üldögélhet BÁRHOL meló után. Pont ez a szép benne, hogy NEM CSAK A SARKI KÉSDOBÁLÓBAN, hanem ahol épp akar. Ha akar akkor ott, ha akar akkor a Gundelban. Mert megteheti. A szegény nem teheti meg.

- A gazdag ugyan úgy szeretheti a munkáját, sőt, egy gazdag sokkal gyakrabban szereti a munkáját, mint egy gyári sormunkás

- A gazdag ugyan úgy haza tud menni és lehet a családjával

- Attól, hogy gazdag vagy nem következik hogy egy számító plázacica vár otthon. Viszont ha gazdag vagy akkor MEG VAN RÁ A LEHETŐSÉGED, hogy egy ilyet tartsál otthon. Ha csóró vagy akkor 1% alatti az esélyed rá. Értem?

- Aki gazdag nem kell, hogy öltönyben ücsörögjön otthon és egy vezérigazgató simán megteheti (de multinál is szinte bárki), hogy pénteken hazamegy és hétfőig eszébe sem jut, hogy van munkahelye


Most akkor ez így érthető? Mert ennél értelmesebben nem tudom elmagyarázni...

2015. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy had kérdezzem már meg, hogy miért egy KOLIS életet hasonlítasz össze felnőtt emberek életével? Vagy szerinted lehet koliban lakni 60 éves korig és hűű de jó lesz a srácokkal minden esete koccintós bort vedelni?


Ember, térj már észhez...

2015. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
57-essel értek egyet teljes mértékben. Az a baj kérdező, hogy te valamiért a gazdagsághoz a boldogtalanságot, illetve valamilyen felszínes életet társítasz, lehet, hogy ez valamilyen filmélményedből van, vagy nem tudom, de nagy baromság. Nekem is van full gazdag ismerősöm, a szerelmével van már 30 éve, egyáltalán nem a pénzéért szeretik, mert akkor még nem is volt neki, ha akar bemegy dolgozni a saját cégéhez, ha nem akkor általában nyaral, mondjuk egy évből kb. fél évet. Szerintem nem annyira rossz az élete, inkább ezt választanám, mint a csóróságot.
2015. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
És a gazdagokat nem utálják sokan, amikor jobban ki vannak tömve, mint ők, drága autó, óra, telefon, öltöny márkáikkal meg az ijesztő izmaikkal villognak, meg az átlagember nem tartja a gazdagokat tisztességtelennek, beképzeltnek? Egy közepes tehetősség nem jobb célnak, mint az akkora gazdagság, ami az emberek 99%-ának már olyan távoli és irigységkeltő, hogy nem barátkozik azzal az emberrel max a pénzéért? Még ha egy discoban valaki a drága telefonját villogtatja az is sokaknak ellenszenves, nemhogy ha még fokozzák, nem?
2015. aug. 12. 17:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!