Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a baj az interjúval,...

Mi lehet a baj az interjúval, miért nem sikerül állást találni?

Figyelt kérdés

A párom IT területen szeretne elhelyezkedni külföldön, bár pályakezdő (némi gyakorlata van, mivel itthon dolgozgat munka mellett, saját referenciái is vannak). Az adott ország nyelvét folyékonyan beszéli, ott is dolgozik több éve. Végzettsége egyelőre nincs, most folytatja a félbehagyott egyetemet (bár más területen van diplomája), de több munkáltató meg is jegyezte már, hogy jobb is, ha otthon tanulta a szakmát, mert az egyetemen sok butaságot tanítanak csak.

Sok helyre beküldte már az önéletrajzát, néhány helyről vissza is írtak neki, 3-4 alkalommal volt már telefonos/skype interjúja is, ennél túl azonban nem nagyon jutott (kétszer hívták be személyesen is, az egyik még hátravan). Mindig megígérik az interjú után, hogy majd hívják a továbbiakról, ez a hívás azonban mindig elmarad és nem értjük, mi a probléma, miért nem jut tovább.

A helyzet az, hogy a párom csak alap szinten tud angolul, jobbára csak a szakmai szövegekhez tanulta a nyelvet, de ezt az önéletrajzában és a motivációs levelében is leírta. Mégis két skype interjú során is meglepődtek, hogyhogy nem angolul kezdett el beszélni velük automatikusan (hanem németül). A másik, hogy nem is számított rá, de a skype interjú során mindkét esetben az interjúztató webkamerát kapcsolt, a párom pedig nem, nem is készült erre (ezen a továbbiakban változtatni fog). Nem tudjuk, ez mennyire lehetett gond. Megnézték minden esetben a referenciáit, volt, aki még meg is dicsérte őket, jó hangulatban telt az összes interjú, a párom semmi negatívumot nem észlelt. Elmondta, hogy bármikor hajlandó személyesen is odautazni hozzájuk (a legtöbb cég messzebb van), bármikor hajlandó költözni az állásért, az angolt pedig tanulja folyamatosan. Minden okésnak tűnik, mégsem kap választ. Nem értjük, mi a probléma, pedig sok álláshoz megfelelne szerintünk (pláne, hogy elsősorban junior állásokat pályázott meg), én ennél nehezebb helyekre is kerültem már be, holott biztos voltam a kudarcban. Ő meg sikert érez, mégsem sikerül. Mi lehet a gond? Miért keresik fel, miért interjúztatják, ha úgysem veszik fel? Magyarországon ilyet még nem tapasztaltam. Ha pl annyira alapvető lenne nekik a folyékony angol, akkor miért interjúztatják akkor is, ha le van írva az önéletrajzában, hogy nem beszél folyékonyan? Miért keresik meg, ha úgysem felel meg? Volt, aki csak annyit írt vissza, hogy mikor tudna rendelkezésre állni, a párom válaszolt, majd semmit nem írtak vissza. Valaki el tudná ezeket a dolgokat magyarázni?


2015. aug. 24. 16:13
 1/10 A kérdező kommentje:
A párom felírta, hova adta be a jelentkezését, 24 helyből 4-5-ről visszajeleztek, többnyire interjú miatt. Ez azért nem olyan rossz arány, mégis...
2015. aug. 24. 16:15
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"IT területen szeretne elhelyezkedni külföldön"

"két skype interjú során is meglepődtek, hogyhogy nem angolul kezdett el beszélni velük automatikusan"

"csak alap szinten tud angolul"


Az IT szakmában az alap az angol nyelv. Szerintem azért hívták be, mert attól, hogy alap szint van megjelölve az önéletrajzban, még beszélhet folyékonyan, de ha kiderül, hogy az angolja gyenge, akkor ez lehet a bökkenő.

Nem a papírra mennek, hanem a nyelvtudásra.


A visszajelzés meg sajnos sok helyen nem divat :-(

Ilyen az álláskereső "szakma" :-(

2015. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg több embert is interjúztattak, így nem vehetnek fel több embert egy pozícióra. Tudod, hányszor keresnek meg engem is? ..úgy hogy nem is jelentkeztem és semmi közöm nincs az adott ágazathoz.(és most nem ilyen kamu MLM-es cégek, hanem valódi, termelő vállalatok és HR cégek) Egyszerűen lehetnek ők is figyelmetlenek.
2015. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az angol hiánya a fő bökkenő...

A mai világban a szakirodalom 99%-a angol nyelven jön ki, teljesen mindegy, hogy informatikáról, orvostudományról vagy alkalmazott matematikáról van szó. Úgy tartják, hogy aki nem jól beszéli az angolt, az szakmailag le fog maradni, illetve a cégek se tudják kiküldeni egy külföldi telephelyre vagy nemzetközi konferenciára.


A CV-vel magával szerintem nincs gond, mert mint látjuk, megkeresések jönnek, inkább a továbbjutással van a probléma.

2015. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyértelműen a továbbjutás a probléma. A páromnak pedig nem nyelvvizsgája van, nincs is papírja angolból, csak annyit jelölt meg, hogy alapszintű ismeretek, nem is értem, hogy gondolhatják, hogy akkor folyékonyan beszél. A gond leginkább az, hogy minél előbb el kellene helyezkednie, de mire megtanul úgy angolul, ahogy elvárják, az több év.
2015. aug. 24. 17:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#Kérdező: Ezek a telefonos interjúk nem sokat jelentenek, telefonon keresztül sokkal több jelöltet szoktak leinterjúztatni mint személyesen.
2015. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem azért is furcsa ez, mert én még mindig továbbjutottam a telefonos beszélgetésen, a páromnak meg már sokadszorra nem sikerül. Nem hittem, hogy ennyire nehéz elérni, hogy behívjanak személyesen is.
2015. aug. 24. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Még azt hozzáteszem, hogy a telefonos interjúk 95%-ban arra valóak, hogy a nyelvtudást teszteljék.
2015. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg most miért szivassák meg a párodat azzal, hogy behívják egy másik országba interjúra, ha valószínűleg úgy se ő lesz a kiválasztott?
2015. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2 cég, akiknél nemrég volt skype interjúja, mindkettő már újra kitette az állást az egyik álláskereső oldalra. :/
2015. aug. 26. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!