Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos a dühöm, és hogy fel...

Jogos a dühöm, és hogy fel akarok mondani?

Figyelt kérdés

egy büfében dolgozok, ez a 2. hónapom. Mióta én itt vagyok 3 ember jött, aztán 3 napom belül ment el. kibírhatatlan a főnök.

Engem úgymond szeretnek, a vendégek is, és a kollegák is.

Alkalmi munkavállalóival dolgozok, azaz havonta max 15 napot mehetek.

Az első hónapba volt egy váltó társam, 2 napot én dolgoztam, aztán 2 napot ő, DE aztán azt a nőt is kifúrták, és elment. A fizetést 5.-én kaptam, viszont 10.000 ftal kevesebbet, mondván, hogy 2 napot nem voltam bejelentve a könyvelő szerint,azaz nem is voltam. Biztosan tudom, hogy voltam, és a munkatásaim is emlékeznek.Kamera van minden hol, kértem hogy nézzük vissza, de az lett rá a válasz, hogy nem lehet ennyi napot. ( 7 nap )

lenyeltem a békát, de megfogadtam, hogy ezt nem hagyom mégegyszer!

jött egy új csaj, ugyanúgy 2 napos váltásba voltunk. Hétvégét végig dolgoztam ( hétfő- kedd lett volna szabad ) hétfőn 1kor kaptam egy telefont, hogy a csaj beteg, 2re legyek ott. Persze ugrottam.

Kiderült hogy a csajnak komolyabb baja van, és korházba kell lennie. Persze ki lett rúgva. Az egész hetet én dolgoztam helyette végig szó nélkül.

Most már megvan a 15 ledolgozott munkanapom, azaz nem mehetek többet, mire a Főnök nyájasan mondta, hogy már nem így vagyok bejelentve, hanem rendesen fel vagyok véve,mert így sok napom lenne.. mire nincs más. Hogy teheti ezt? aláírásom nem kell semmihez? vagy mondjuk a beleegyezésem?

Kaptam egy szabadnapot, karácsonyt mentünk ünnepelni rokonokhoz. Mondtam, hogy külföldön leszek, beszéljük meg a következő heti beosztást,mert nem leszek elérhető.

Hétfő 2 órát beszéltünk meg.

Mivel hétfőn csak délután megyek dolgozni, gondoltam, elég ha délbe jövünk haza a rokonoktól.

De hajnal 6kor kaptam egy smst. hogy 11re menjek mégiscsak dolgozni.

Mire vissza írtam neki, ( mivel telefonálni nem tudtam ) hogy sajnos nem érek addig haza, hiszen mondtam hogy külföldön tartózkodom, és buszhoz vagyok kötve, és csak 2re tudok bemenni, ahogy eredetileg megbeszéltük.

Kaptam egy nagyon ocsmány üzenetet, hogy azért ez nem így megy, hogy én csak úgy azt mondom h nem tudok előbb bemenni, mert ő egyedül dolgozik, és nem bírja egyedül. és jó lesz ha nagyon elgondolkodok a továbbiakról.


Teljesen kiborultam, hogy még én vagyok hibáztatva, holott 2 ember helyett dolgoztam majdnem 2 hétig. Megvan már a 15 napom, és elvileg annál többet nem is mehetek. A másik, hogy miért kéne nekem itthon ülnöm, és azt lesnem, hogy mikor jut eszébe, hogy előbb menjek?

Arról nem is beszélve, hogy én akkor rohanok be, mikor ő füttyent, de ő a 2 napomat csak úgy nem fizeti ki.

Betelt a pohár, és ma meg mondom neki, hogy januárban már nem szeretnék menni. De nagyon ideges vagyok. Egyébként is lelkis fajta vagyok, és szerettem itt dolgozni, de már idegileg kikészülök ettől a csicskáztatástól. ti mit tennétek a helyemben?



2013. dec. 30. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok a helyedben, de ha a te helyedben tudnám, amit ma tudok, januártól biztosan nem mennék be.
2013. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
De másutt sem lesz "jobb"-
2013. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

Tényleg bejelentett teljes munkaidőre?

De miért nem mondta előbb?

2013. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Nos, szerinted a többiek miért nem bírták 2 napnál tovább?
2013. dec. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

lehet h máshol sem lesz jobb, de ingyen nem fogod dolgozni, és ezt, ha belegondolunk, bármikor előadhatja, hogy "jaj, nem voltál bejelentve, akkor nem fizetem ki ezt a pár napodat".

Én voltam a hülye, hogy hagytam ezt is.

Volt már szó arról, hogy bejelent, csak 10-12 óráznom kell, és 4 órába akart bejelenteni, és mondtam hogy abba én nem megyek bele. Most meg szó nélkül "bejelentett" csak nem értem, ezt hogy csinálhatta.

2013. dec. 30. 12:57
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Csak nehogy fizetéskor derüljön ki, hogy mégse voltál teljesre bejelentve és csak 15 napot akar kifizetni...
2013. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Valóban "érdekes"-

Lehet, hogy nem is jelentett be, csak mondta

2013. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Ne legyen igazam, de szerintem nem jelentett be munkaviszonyra és fizetni sem fog rendesen.

Elméletileg a munkaviszonyt csak az aláírt munkaszerződés alapján lehet bejelenteni (alkalmihoz nem szükséges munkaszerződés) Gyakorlatilag be tud jelenteni munkaszerződés nélkül is, ha tudja az adataid (tudja, mert alkalmival már be voltál jelentve)

Ügyfélkapun keresztül lehet ellenőrizni, hogy mikor milyen jogviszonnyal voltál bejelentve és milyen kifizetési adatokkal, de ezt mindig a következő hónap 12-ig küldik be a NAVhoz és van egy átfutási ideje mire láthatod ügyfélkapun keresztül.

Munkaviszonyos bejelentésnél (elméletileg) pár napon belül látod a jogviszony ellenőrzésnél, ha bejelentettek.

Ha valóban bejelentett munkaviszonyban, akkor a könyvelője el tudja küldeni PDF-ben a 13T1041-es nyomtatványt amin bejelentett és ennek a Nyugtáját is (amit a NAV küld a bejelentésről) A

A T1041-esen megtalálod a jogviszonyod (munkaviszony), ennek a kezdetét és a heti munkaórák számát is.

Nálunk a könyvelő minden egyes ilyen bejelentésről elküldi a cég e-mailjére a bejelentő nyomtatványt és a nyugtát is. Ha kéri a dolgozó, csak kinyomtatjuk neki. (igaz, mindig írunk munkaszerződést, amiből 1 példányt megkap a dolgozó)

Ha alkalmival vagy bejelentgetve, még csak felmondanod sem kell, egyszerűen nem mégy be a következő nap.

Amikor be voltál jelentve alkalmival, azokról a napokról kell lennie vagy kifizetési jegyzéknek és jelenléti ívnek (a kifizetésin az aláírásoddal igazolod, hogy átvetted a pénzt /mert gondolom, nem bankszámlára utalt/ és a jelenlétit is alá kell írnod), vagy munkaszerződésnek (aminek kötött formája van és tartalmazza a munkanapokat és az összes kifizetendő összeget is (ezt is alá kell írnod)

Ha ezeket nem kaptad meg, és nincs semmi átvételi igazolás arról, hogy megkaptad a béred, a munkáltatódnak kell bizonyítania, hogy valóban kifizetett téged.

A lányom volt hasonló helyzetben, ő felmondott (volt más lehetősége)

2013. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! az a baj, hogy ez a második munkahelyem, és annyira nem látom át ezt a dolgot. De az előzőnél nagyon megütöttem a bokámat, totál terrorba tartottak, mikor felmondtam már nyugtatót szedtem, mert pánikbeteg lettem. Már ebből kigyógyultam ( 4 hónapos kezelés után ) megfogadtam, hogy nem csinálom mégegyszer ezt végig. A munkát nagyon szerettem, most hogy felmondtam ( 10 perce egyébként ) sírva jöttem haza, mert sajnálom a dolgot, de tudom, hogy ha ezt most nem lépem meg, csak folytatódik ez a dolog, és újra kikészülök. 2re kellett volna mennem dolgozni, félre bementem, és egyenesen a szemébe mondtam, hogy fel akarok mondani, nem szeretnék többet jönni. Hülye indokokat nem is soroltam fel, mert elkezdett velem üvöltözni, hogy nincs ilyen, hogy nem szólok előre... csak bemegyek. Mondtam h azt hiszem ha alkamival vagyok felvéve, akkor akármikor felmondhatok. és mondtam h nem vagyok hajlandó ezt tovább csinálni, nem bírom elviselni a csicskáztatás, főleg kételyek között, hogy múltkor se fizetett ki.

Végülis elkezdett velem pattogni meg visítozni, és én is jól felemeltem a hangom, gondoltam nekem ez már senkim, nem kell vele szépen beszélnem... vissza adtam neki a kulcsomat, és mikor mondtam, hogy majd 5.-én behozom az összeszámolt óráimat, akkor azt mondta, hogy majd ő is annyira tisztességesen fizeti időbe ki a pénzemet, ahogy én ilyen "pofátlanul" utolsó percbe felmondtam. Aztán rácsaptam az ajtót, de már a sírás folytogatott, de kibírtam, hogy ne előttük sírjam el magam. Ideges voltam nagyon, és sajnáltam a többieket, hiszen mindenki meg volt lepődve, és mégcsak el se tudtam nekik mondani a dolgot.


A papírokról annyit, hogy havonta egyszer aláíratta velünk a jelenlétit ( visszamenőleg. ) tudom hogy ezt is aznap kellett volna mindig, de mindenki tett nagy ívbe rá. én meg nem mehettem a főnök irodájába. Miután megkaptuk a fizut, akkor is alá kellett írni minden napra, hogy átvettük.

Na most ugye ezt nem tudják aláhamisítani, szóval erről az oldalról talán meg tudom "támadni" őket,mivel nem írtam alá hogy átvettem a fizumat.

viszont a jelenlétit se írtam még végig alá, mert nem adta oda. Annyira kesze-kusza ez az egész dolog, meg most még ideges is vagyok ezeket átgondolni. De köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 30. 14:06
 10/15 anonim válasza:
43%
Szia! Jól tetted, hogy felmondtál..:) Én is dolgoztam 2 hónapot egy kisboltban eladóként. 7-ből 7 napot kellett menni, heti váltásban, hol hajnali5re, hol du.tán...És persze összesen a főnök mellett 2en voltunk, de a másik kislány előszeretettel mondta be az unalmast, és "beteg" lett hetente 2szer legalább. Nem bírtam fizikailag, se a szülinapom nem tudtuk megünnepelni,se semmit...És utána jött a krach, nem akart rendesen fizetni. Felmondtam, kaptam énis a (megszokott) ordibálást, de jól tettem...Azóta van új helyem, ami sokkal jobb és korrektebb minden szempontból fehér munka, a pánikbetegségem ami a másik után alakult ki,már egyre jobban javul..:) És megtudtam, hogy a rá következő hónapban már az utánam felvett hölgynek nem is fizetett,mondván "nincsen pénz". Szóval átérzem, és ne kételkedj,emberek vagyunk,nem holmi használt dobálható rongyok :)
2013. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!