Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek van egy jó...

Ha valakinek van egy jó ötlete, de nem ért hozzá, hogy lehet úgy megvalósítani, hogy ne lopják el?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy feltalálom például a Facebookot, de nem értek az informatikához, viszont én vagyok az ötletgazda, akinek kellene valaki, aki ért hozzá, és fizetés fejében megvalósítja neki. Mitől nem fogják ellopni az ötletet?
2015. aug. 29. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kötsz is vele szerződést, amiben sok mindent ki lehet kötni. De ha el akarja lopni, akkor meg tudja tenni módosításokkal, hogy arra már ne lehessen azt mondani hogy a te ötleted. Ha le lehetne védetni pl. a közösségi oldalakat, a facebook már biztos megtette volna. De mint tudjuk az ötlet semmi, a megvalósítás a lényeg!
2015. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a baj. Oké, szerződés, de tulajdonképpen jogosan állíthatja, hogy keveset tettem hozzá. De ha mondjuk ketten lennénk főnökök, és én is hozzátennék valamit, amihez értek, akkor már az segítene a dolgon? Pl. (most csak a hasamra ütök) beszélek 6 nyelven, és én írom meg a szövegeket, a bemutató program szövegét, hogy hogy kell használni a Facebookot, vagy valami hasonlót kitalálok, amit én is hozzáteszek? Én próbálok üzletelni, mert nkem van nyelvtudásom, vagy ilyesmi?
2015. aug. 29. 12:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet levédetni a Facebookot? Öteleteket hogy lehet levédetni?
2015. aug. 29. 12:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy a facebookot nem lehet, de azt nem tudja megakadályozni hogy elinduljon egy hasonló csincsun néven. Ha te fizetsz valakinek, akkor miért kellene, hogy neked is legyen annyi munkád vele, mint annak akit megbízól ? Ezek szerint egy Microsoft programozó ellophatná a Windowst, hogy ő adja ki, mert ő dolgozott vele? A liszensz a cégé. De ezek annyira jogi dolgok, hogy ilyesmire szakosodott ügyvéddel kellene átbeszélni
2015. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ötletet levédeni?:)

Szellemi terméket le lehet, de egy ötletet természetesen nem.

2015. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Magyarul, ha az ember eléggé eszes, és pénze is van fizetni a programozónak, akkor meg lehet valósítani. Azt értem, hogy valaki esetleg más néven ellopja, de aki mondjuk nekem dolgozik, annak érdeke, hogy inkább a miénk legyen eladva, az fejlődjön, hiszen akkor keres sokat, ha meg ellopja, ugyanúgy a nulláról indul. Ha meg vadidegen ember lopja el, hát az ellen keveset lehet tenni.
2015. aug. 29. 13:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy olvasd el ezt: [link] na meg ezt is: [link]
2015. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez általában nem úgy működik, hogy fizetsz egy programozót, hogy csinálja meg, hanem(és elnézést az angol kifejezésekért, nincs most időm kiborgarászni a pontos magyar megfelelőket) keresel magad mellé egy "technical co-founder"-t, ha nincs tőkétek, akkor rohangáltok külöböző angel investor programok keretein belül prezentálni, hogy mit találtatok ki, annak reményében, hogy valaki ad egy nulladik körös indulótőkét pár százalékos tulajdonrész ellenében, hogy megcsinálhassatok egy működő prototípust, amit utána be lehet mutatni VC meeting-eken. Mivel általában egy induló cég nem tud magas fizetést adni a fejlesztőknek, így az első X alkalmazottnak a piaci átlaghoz képest picivel alacsonyabb fizetést és részvényeket szoktak osztogatni, tehát olyasmire ne számíts, hogy a két alapító kezébe fog folyni az összes profit(ha lesz egyáltalán), sőt, első időkben az alapítók általában nem keresnek, csak annyit, mint a többi alkalmazott, tekintettel arra, hogy a VC pénzből kell kigazdálkodni a dolgokat, és ez nem mindig könnyű feladat.

Persze lehet próbálkozni több pénzt kérni, de sok cég nem jut el odáig, hogy profitot termeljen, csak felégeti a VC pénzét és összeomlik.

2015. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézzük a facebook példát, leprogramozták sikeres lett. Azóta az alap programja ingyen leszedhető a netről, szóval újabb fészbúkhoz még programozni sem kell tudni...


naponta nyílik új közösségi oldal, fb-n mégse sikerül lenyomni a piacvezető posztjáról. Ezek után kit érdekel, hogy ki mit lop el?


Ugyanezt el lehet mondani az olx-re is. Megszűnt, piacvezető volt, naponta nyílik új olx klón, mégse lesz piacvezető. Sablonját már 35$-ért meg lehet vásásrolni, ha okos vagy akkor ingyen is hozzájuthatsz.

2015. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elolvastam, köszi.
2015. aug. 29. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!