Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz természettudomá...

Mennyire nehéz természettudományos diplomával elhelyezkedni? Nemsoká végzek, Próbálgatok itt ott nézelődni, de nem igen van meghirdetett állás.

Figyelt kérdés

Környezettudományi geográfusként végzek idén.

Tanultam természet és környezetvédelemet, vízügyet, de idegenforgalmat, és falu és vidékfejlesztést is.

Holt tudnák ilyennel dolgozni?

Mert a vízügynél, nemzeti parkoknáknál, Környezetvédelmi igazgatóságoknál tudom, hogy nagy szerencse kell bekerülni.

Nem nagyon találok cégeket se, ahol mondjuk környezeti hatástanulmányokat, vagy ilyeneket lehetne csinálni.

A LEADER program is nagyon érdekel, de úgy tudom, ott nem igazán foglalkoztatnak embereket, csak vállalkozásokhoz, meg civil szervezetekhez lehet pénzt nyerni vele.

Az idegenforgalomba se nagyon vesznek fel embereket, mert a válság miatt inkább kevesebb munkaerő kell, hisz ezt az ágazatot érintette.


Tudom, hogy eléggé olyan szakot választottam, amire nem nagyon van szükség, meg nem végez termelőmunkát, lehettem volna átgondoltabb is a választásnál.

De amikor elkezdtem, úgy tűnt, hogy a zöldé, lesz a jövő, hogy a bio, öko, természetbarát stb felfelé fog ívelni.

Meg ez az, amihez a legjobbak az adottságaim is.


2010. márc. 11. 12:39
 1/1 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben járok, manapság sajnos a TTK-s végzettségek nem kelendőek. Ha van rá lehetőséged azt ajánlom, hogy tanulj még hozzá valamit (gazdasági, pénzügyi, esetleg Msc). Ha végeztél a sulival, jelentkezz be a munkaügyibe hátha tudnak segíteni.

Egyébként nézd meg az alábbi két oldalt hátha találsz valamit:

[link]

[link]

2010. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!