Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemistaként munkalehetőség...

Egyetemistaként munkalehetőség? Sürgős! Többi lent.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, szeretném kiegészíteni a zsebpénzem, ezért szeretnék suli mellett dolgozni. Az órarendem szűkössége miatt hétköznaponként maximum két napon tudnék nyolc, és egy nap 4 órát dolgozni, a hétvége családi ok miatt általában kiesik, tehát ez a három napom lenne.

Hol érdemes keresgélnem? Édesanyámtól megkaptam a tipikus lehurrogást, hogy: "A diákmunkát közvetítő irodák mind csaló brigád, ha heti 3-4 napot dolgoznál sem szednél össze egy hónapban 1500 forintot akkora lehúzás"

Valakinek tapasztalat? Hol érdemes próbálkozni?


2015. szept. 7. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Diákszövetkezetnél próbálkozz. Én az eudiákoknál vagyok, teljesen korrektek. Két helyen is voltam már rajtuk keresztül, mindkettővel minden rendben volt. Most van is felvétel nálunk, de sajna három napot kell vállalni. Viszont nézz körül, meg egyébként érdemes jelentkezni úgy is, hogy esetleg kicsit kevesebbet érsz rá, mert van amikor rugalmasak és egy fél naptól eltekintenek.
2015. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A diákmunkát

közvetítő irodák mind csaló brigád,

ha heti 3-4 napot dolgoznál sem

szednél össze egy hónapban 1500

forintot akkora lehúzás"


Ez nagy butasag mert a minimal oraber brutto 604, amibol diakszovetkezetes munka miatt csak 16% ado jön le. Szoval heti 20 oraval kb. 40-45 ezret megkaphatsz. De ha jobban fizet akkor többet is. Ez a minimum.

2015. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen diákszövetkezeten keresztül vállalj melót. Be vagy védve, nem tudja a munkaadó elsunnyogni a fizut, van szerződés, be vagy jelentve és nem kell járulékokat fizetni csak SZJA-t. Ha meg értesz is valamihez, vannak elég jó melók, én tanítottam, meg tolmácsoltam elég sokat egyetem alatt, a legrosszabb bruttó órabérem 2600 Ft körül volt, szóval nem muszáj 618Ft per óráért borítékolni.
2015. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!