Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lenne érdemes tanulni, ha...

Mit lenne érdemes tanulni, ha semmiben nem vagyok kiemelkedően jó? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Soha nem lesz belőlem sem mérnök, sem orvos. Nem megy a kémia, a matek, a fizika, a biosz. A humán tárgyakhoz van inkább érzékem, de az azokhoz kapcsolódó szakok és szakmák nem valami keresettek, se megfizetettek az országban.

Elvégeztem a szociális munka és ifjúságsegítő szakot, és szerettem is, de elhelyezkedni nem tudok vele. Most kezdem majd a kommunikáció és média szakot, holott tudom, hogy semmi hasznát nem veszem majd, és csak az államilag támogatott féléveimet pazarlom.

Gondolkodom még a gyógypeden, vagy valamilyen masszőrtanfolyamon.


2015. szept. 9. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyógytornász?
2015. szept. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kezdetnek tanulj nyelveket. az mindenhol jól jön.
2015. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két tanácsom van:

1. Ne rinyálj

2. Ne kezdd el azt a szakot. Jól érzed, csak az időt és a drága féléveket pazarlod vele. Ráadásul ha nem fejezed be, vissza is fizettethetik.


Inkább dolgozz 1-2 évet. Utána rájössz, hogy fizikai munkából nem lehet megélni, de legalább megpróbáltad. Arra is rájössz majd, hogy mérnök is lehetsz átlagos képességekkel, ha szorgalmas vagy és érdekel a dolog. Meg talán arra is rájössz, hogy sokkal borúsabban látod a dolgokat most, mint amilyenek valójában.

2015. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!