Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbeszélt interjú, cégbemutat...

Megbeszélt interjú, cégbemutatás lemondása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden és érthetően leírni...:)

Szóval a lényeg, hogy pár hónapja megszűnt a munkahelyem és azóta nehezen találok másik teljes állást. Ennek több oka is van, éppen miért nem engem vennének fel....és sajnos egy állásra rengetegen jelentkeznek. Otthon viszont nem akarok ülni és várni a csodát, ezért helyben szeretnék ideiglenesen dolgozni valahol, amíg nem találnék mást. Így egy fröccsöntő üzembe jelentkeztem betanított munkás pozícióba. És hétfőre be is hívtak, de vagy tízszer megkérdezték telefonba, hogy biztos hozzájuk szeretnék jelentkezni, mert túlképzettnek tartanak az álláshoz én meg őszintén elmondtam, hogy nem tudok pár hónapja munkát találni. Szóval felvennének és hétfőn körbevezetnének és elintéznénk a szerződést is. A baj az nekem, hogy 6 hónap határozott szerződéssel vennének fel, ugye azért mert nem szeretnék, hogy azt mondjam pl. 3 hónap múlva, hogy ki akarok lépni, mert találtam kedvezőbb állást. Most lenne egy másik üzemben ételcsomagolói állás, ami ugyan ugy működne és a fizetés is ugyan annyi, de határozatlan szerződéssel, ami nekem jobb lenne.

És majd fel akarom hívni a nőt, aki behívott hétfőre, hogy lemondjam ezt a találkozót.

Hogy fogalmazhatnám meg neki, hogy lemondanám? Már mint ti hogyan mondanátok le?

Csak szeretnék itt is pár tanácsot kapni. Előre is köszönöm a segítségeteket :)


2015. szept. 10. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érdemes e megmagyarázni nekik, hogy pontosan miért is nem hozzájuk mész. Én bemutatkozás és satöbbi után azt mondanám, hogy sajnos ez még se fog össze jönni: Sajnálom, de még sem tudok önöknél munkát vállalni, elnézést kérek érte.

Ha meg mindenáron tudni akarná miért, akkor elmondanám, hogy máshol találtam állást, esetleg hozzá fűzném, hogy kedvezőbb feltételekkel, de ezt sem muszáj. Lényeg, hogy nem untatnám fölösen a szöveggel, hogy miért, hogyan döntöttem így.

Remélem segítettem. :)

2015. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!