Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelentés van, szerződés...

Bejelentés van, szerződés nincs! Miért? Járt más is így?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vagyok alkalmazottként egy cégnél, első fizu úgy volt ahogy ígérték. Viszont azóta sem láttam szerződést, amit furcsállok. A bejelentés biztosan megtörtént (NAV oldalán utánajártam). Fizu hivatalos része bankszámlára érkezik.

Mi oka lehet, hogy nincs szerződésünk? A kolléga, aki előttem 3 hónappal érkezett, szintén nem írt még alá semmit. Hogy ne variáljunk, ha kevesebb a fizetés? Már kétszer rákérdeztem, mindkét alkalommal valami fontos dolga volt a könyvelőnek. Kicsit hülyének néznek...



2015. szept. 10. 16:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Az mt szerint a munkavállaló a munkába lépést követően 30 napon belül hivatkozhat szerződés hiányába a munkaviszony létre nem jőttére. Szavaidból itélve te már több mint 30 napja dolgozol. Szerintem azért erősködjél, hogy neked kell, mert ki tudja mi van beleírva, és ha kilépsz vagy elküldenek nagyon meg is járhatod.
2015. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

"erősködjél, hogy neked kell, mert ki tudja mi van beleírva, és ha kilépsz vagy elküldenek nagyon meg is járhatod."


Nem egészen... Mivel nem kapott szerződést, így aláírni sem írhatta alá, márpedig egy szerződés létrejöttéhez mindkét fél aláírása szükséges :-) anélkül érvénytelen a szerződés.

2015. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%
Pontosabban jelenleg szóbeli szerződés van köztük, ami érvényes, de mindenképpen vitás dolgokat eredményezhet.
2015. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Viszont ha meg találok jobb helyet, akkor nem kell sokat gondolkodnom a felmondáson... Próbaidőt sem kötöttünk ki, bár gondolom, itt is 3 hó.

Minimálbérre vagyok bejelentve, ezen meg sem lepődöm. Az biztos, hogy ügyeskedik a cég, csak attól félek, nehogy a dolgozói szívják meg ezt. Ketten vagyunk "újak", egyikőnk sem írt alá munkaszerződést. Nyilván nem azért, mert nem tudnák, miből áll egy szerződés.

2015. szept. 22. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!