Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kereskedelmi szakmában meg...

Kereskedelmi szakmában meg lehet élni?

Figyelt kérdés

A kérdésem elég furcsa, tudom, de itt szeretném kifejteni mire is gondolok. Tizenhat éves vagyok, és öt éves képzésre jelentekztem középiskolában. Azért jöttem ide (kéttannyelvű, második évtől kereskedelmi szakmai képzéssel) mert azt hittem, az öt év alatt megkapom a szakmát is, de később kiderült, hogy ez nem így van, és maradn kell plusz három évet. A szakma engem különöseben nem érdekelt, szóval azért jelentkeztem az angol miatt jelentkeztem az iskolába, és hogy azért legyen egy szakmám is. Nos, így hogy hét-nyoc évet kell tanulnom azt, amit nem is biztos hogy szeretnék cisnálni, kicsit elszomorító számomra.

A kérdésem annyi lenne, hogy például egy divatáruházban - például Takko, H&M - dolgozó mennyit keres havonta? Mennyire könnyen lehet ebből a fizetésből megélni?

Valamint ha lesz két nyelvvizsgám - angol és német remélhetőleg - valamint érettségim - szakmából is - akkor hogyan tudnék tovább menni? Ha a későbbiekben valami csoda folytán meglenne mivel szeretnék foglalkozni, akkor hogyan tudnék azért tenni? Például így szakközepes érettségivel felvennének egyetemre, nem csak gazdasági illetve kereskedelmi szakokra?



2015. szept. 12. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

a "szakközepes érettségi" az érettségi. ha eléred a pontszámokat felvehetnek felsőoktatásba.

azt, hogy mennyit keres egy ilyen dolgozó nem tudom - gondolom nem sokat. de pályakezdőként ne is várj többet.

2015. szept. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
H&M eladók is majdnem minimál bér, de rengeteg diákot alkalmaznak. Az nem a legjobb meló, de vannak jó helyek, ahol el lehet helyezkedni, de akk diplomára mennék a helyedben.
2015. szept. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel, akkor miért erre mentél? Angolt máshol is lehet tanulni.
2015. szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm dolgozott Pesten egy hasonló üzletben. 8 órában keresett 100 körül (ebben már benne volt a caffeteria is), ha nagyon sokat túlórázott és éjszakai árupakolást is bevállalt akkor kapott 140-et. (de ehhez reggeltől ott volt este 10-11 óráig). Munka közben nem szabadot leülni, vagy térdelve pakolni, mert rászóltak akkor. Ha elment pisilni azt beleszámították a szünetébe.


Nagyon nehéz munka, egész nap talpon kell lenni. Én nagyon lebeszélnélek róla. Ráadásul szerintem nem is éri meg ennyit tanulni hozzá. Érettségit viszont mindenképpen szerezz.

2015. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És akkor innen hogyan, merre mehetnék tovàbb?
2015. szept. 14. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha sikerül az érettségid akkor jelentkezhetsz egyetemre, főiskolára.

Nincs különbség, hogy gimibe, szakközépbe vagy szakmunkásképzőbe jártál. Mindenki ugyanazt az érettségit írja meg. Az a lényeg, hogy az érettségid nagyon jól sikerüljön és akkor jelentkezhetsz, mint bárki más.

2015. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!