Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megéri főiskola...

Szerintetek megéri főiskola mellett pénzügyekkel foglalkozó MLM cégnél dolgozni?

Figyelt kérdés
Milyen hátrányai vannak? A válaszokat légyszíves privátba küldjétek.

2015. szept. 17. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
olyan cég, ami más termékét adja el ezzel a módszerral vagy pl Avon katalógusos emberek akik konkrétan mlm segítségével adják el a termékeket? Ha van 2000 ismerősöd és olyan terméket mlmezel ami tényleg jó és hasznos azzal jól lehet keresni kevés munkával. Én az ilyet azért nem válalom fősulin mert koliba mindenki csóró és nem vesz senki semmi drágát. Illetve a piramis játék áldozata is lehetsz, ha az aki beszervezett ebbe és neked ad x százalékot. több információt is athatnál, h mivel akarod zaklatni az ismerősöket és a vadidegen embereket.
2015. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Hátránya az lehet, ha fizettetnek veled, hogy dolgozhass. Ilyen költség lehet például, hogy tanfolyamra kell menned, vizsgát kell tenned.


Egy másik fontos tényező, hogy ezekkel a munkákkal kapcsolatban tipikusan az ismerőseidet keresed meg, akikkel hosszú távú jó kapcsolatra törekszel. Amikor egy szappant, dezodort, vitamint vagy teát adsz el az unokatestvérednek, sok baj nem lehet belőle, ha nem tetszik neki, visszaküldi, és kártalanítva van, de legfeljebb bukott 2eFt-ot. Ha viszont beleviszed egy rossz pénzügyi döntésbe (amit természetesen a legjobb jóindulat esetén sem lát senki előre), konkrétan tönkreteheted az életét. Egyik ismerősöm ezt csinálta: egy másik ismerősömmel felvetetett hitelt, azt befektettette vele valamibe. Papíron nagyon jól nézett ki, a valóságban meg rosszul sült el. Fogalmazzunk úgy, nincsenek már jóban.


Te felkészültnek érzed magad, hogy jó szívvel ajánlj bármilyen befektetést az ismerőseidnek? Ha te pénzügyi tanácsadásra vágysz, milyen tanácsadót szeretnél? Aki főiskola mellett kitalálta, hogy ezzel fog foglalkozni, vagy aki elvégzett egy szakirányú egyetemet, és ráadásul tapasztalata is van a téren? Nem mellesleg látszik rajta, hogy a saját pénzügyeit is sikerrel menedzseli...


Olvasd el ezt: [link]

2015. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

Alapvetően jó ötlet és jövedelmező is a pénzügyi tanácsadás MLM rendszerben, én is ezt csinálom - bár nem főiskola mellett. Amire érdemes odafigyelni az az, hogy milyen cégnél kezded el, milyen megbízható partnerei vannak, biztonságos, vagy kockázatos pénzügyi megoldásokat kínál e a cég? Milyen az oktatási rendszere, milyen lehetőségeket, képzéseket kínál, kikre számíthatsz munkád során? Van jutalékvisszaírás, van visszaesési lehetőség a karrierrendszerben, vannak e kötelező teljesítések? Most kapásból ennyi jut az eszembe, viszont ha gondolod, akkor egy kávé mellett leülve szívesen segítek esetleg ebben, én már több éve végzem ezt a tevékenységet.

Várom válaszod, addig is minden jót,

Tímea

2015. szept. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: Ha mondjuk a gyereked beteg, az autószerelőtől kérsz segítséget? :) Azok, akik "hallottak" ezekről a lehetőségekről - s ugye tudjuk, a rossz hír gyorsan terjed, a jó meg természetes -, mit fognak mondani? Lebeszélnek. Mert abból nincs baj. Nekik! Szerintem nézz ki magadnak egy szimpatikus céget, keress ott egy eredményes, profi embert és kérj szakmai segítséget. Nehogy mi mondjuk meg, ebben a témában laikusok, miért jó vagy rossz. Ha tudnánk a profi választ, már csinálnánk. AZ biztos, hogy itt is vannak "mesterfogások", mint minden szakmában, amit meg kell tanulni. Anélkül szerintem nem megy, vagyis nincs jó eredmény. Szóval azt javaslom, ha annyi embernek sikerült, sikerülhet neked is, de sztem az a kérdés: ,melyik cég és ki segít. Hallottam nagyon sikeresekről és hallottam olyanról is, aki "megpróbálta" és nem ment. Mintha te bementél volna jelentkezni a fősulira, de senki nem segített volna...:) Jó döntést!
2015. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem nézz ki magadnak egy szimpatikus céget, keress ott egy eredményes, profi embert és kérj szakmai segítséget."


És ez vonatkozna arra is, hogy ha pénzügyi tanácsadásra lenne szükséged... Mennyivel másabb lenne így, mint amikor jönnek a huszonéves "szakemberek" a hárombetűs cégektől, és rád erőszakolják a véleményüket, nem? Istenem, olyan magabiztosak, és olyan tudatlanok szoktak lenni.. :(

2015. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!