Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tovább, tanulás vagy...

Hogyan tovább, tanulás vagy munka?

Figyelt kérdés

Szülői nyomás miatt jelentkeznem kellett egy okj-s képzésre amihez semmi kedvem és még nem is szeretem. Próbálkoztam h vegyenek át máshová, hogy azt tanulhassam ami tetszik, de már sehol sincs hely.

Keresztapámnál tudnék dolgozni januártól, Ausztriában, legalább nettó 1200€ havi fizetéssel, bejelentve az építőiparban (autópályák, metrók, stb...). Mivel teljesen új csapatot fog szervezni, arra is megvan az esélyem hogy kisebb főnök legyek. Napi 8 óra, hétfő reggeli indulással és péntek délután 7-8 fele haza is érnék, a hétvégék szabadok, decemberben plusz 2 és 13. havi fizetés is várna rám.

Én nem akarom elpazarolni ezt az évet, nem akarok két évig szenvedni ezzel a képzéssel. Ti mit csinálnátok a helyemben?



2015. szept. 21. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Hány éves vagy? Megvan a képzettséged ahhoz, hogy irányítsd az építőipari munkát?
2015. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19. Csak tapasztalatom van az építőiparban.
2015. szept. 21. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem írsz arról, hogy milyen képzésben vagy jelenleg és mi az, mit szeretnél? Jól hangzik az 1200 E, de azért építőiparban a napi 8 órára ne vegyél mérget...


Németül beszélsz?


Azon gondolkodtál már, hogy ha 19 évesen kisebb főnök lennél, mennyire tudnád irányítani a csapatot? (vajon megcsinálnák azt, amit mondasz?)


Ha mégsem jön be a kinti munka, akkor meg itt maradsz egy sima érettségivel...


Én a kérdéseimmel inkább rávezetni szeretnélek bizonyos szempontokra, mielőtt döntenél.

Amúgy szüleidnek mi a véleménye a kinti munkáról?

2015. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gépgyártástechnológiai technikus képzésen vagyok, de eredetileg hegesztő képzésre akartam menni.

Beszélek németül és angolul is, bár nyelvvizsgáim még nincsenek.

Irányítottam már, eddig sikeresen. Az elvárásokhoz pedig mindig tudtam alkalmazkodni, igyekeztem azt tenni ami a dolgom, néha még többet is annál.

2015. szept. 21. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Beszélek németül és angolul is, bár nyelvvizsgáim még nincsenek.

Irányítottam már, eddig sikeresen. Az elvárásokhoz pedig mindig tudtam alkalmazkodni, igyekeztem azt tenni ami a dolgom, néha még többet is annál."


Nyelvvizsgára kint nem lesznek kíváncsiak (szerintem), csak a nyelvtudásra. Ha így állsz hozzá, hogy alkalmazkodsz az elvárásokhoz és teszed a dolgot, illetve még többet is annál, akkor a munkára szavazok.

Áldásom Rád, menj dolgozni :D Próbáld ki magad - remélem, a szüleid azért "visszavesznek", ha nem jön be...

2015. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és még mielőtt lehúznának amiatt, hogy a tanulás ellen vagyok: nem. Csak az a gondolatmenetem, hogy ha bejön az a munka, akkor lesz tapasztalatod + pénzed, s utána még mindig ráérsz azt tanulni, amit szeretnél - s akkor már akár meg is tudod fizetni - ha nem ingyenes a tanfolyam.
2015. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!