Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás interjúra hívtak egy...

Állás interjúra hívtak egy hozzám messze lévő városba. Én rákérdeztem, h a cég téríti e az utazást ill. egy részét? Az úr érdekesen válaszolt vissza, h nem. Így már el se menjek, m elvágtam magam?

Figyelt kérdés
..nem is értette,h merek én ilyet kérdezni.Én hallottam olyan cégekről,ahol fizetik az utazást.Hisz nincs közel, munkanélküli vagyok, érthető h kapásból 10.000Ft utazásra sok úgy,h benne van,h nem is sikerül és csak futok egy kört...de a hangsúlyából ahogy válaszolt előre félek,h mínusszal indítok emiatt,h erre rámertem kérdezni...
2015. szept. 23. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Menj el.Csak akkor téritenek utiköltséget, ha már munkaviszonyba vagy.
2015. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Te valahol nagyon el lettél tájolva. Max. a munkaügyi központ téríti meg, ha be vagy regisztrálva és ez eléhető a számodra is, akkor csak az interjúztató cégtől kell igazolást szerezni, hogy te ott megjelentél.

Nagyon gáz ez a kérdésed, bocs... Nincs olyan, hogy az interjúztató fizet random embereknek, hogy eljöhessenek interjúzni...

2015. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez tényleg elég ciki. Hacsak nem vagy valami országosan keresett szakember, akkor eléggé érdekes rákérdezni ilyesmire. Ezen után lehet, hogy kicsit furcsán fognak rád tekinteni az interjún is, de azért nem mondom, hogy ne menj el.
2015. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eléggé tájékozatlannak tűnhetsz, ha felteszel egy ilyen kérdést.
2015. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Úgy mellesleg telibe röhögtem volna a telefonba a pasas helyében és azt mondom, hogy akkor köszönjük szépen. És jogos is lett volna. Az önállóság teljes hiánya.
2015. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

10eFt utazásra? Jó messze lehet valóban. Ha felvennének, és havi 20 napot kellene menned, az mennyibe kerülne? 200ezerbe?


Amúgy meg messze van...

Legyen a helyi közlekedés egy ezres (a városban többször is át kell szállnod oda és vissza is), marad 9ezer a távolsági közlekedésre. Ez 4500 oda, 4500 vissza. A volán 2015-ös díjtáblázata szerint ebből 280km-t tudsz utazni, ami 80km/h-s átlagsebességgel minimum 3.5 óra.

Helyi közlekedést rászámolva az utazásod minimum 4 óra naponta kétszer. Hogy teljesíteni tudjál, 8 órát kellene aludnod is, így a munkával, utazással és alvással kitöltötted a nap 24 óráját. Nem marad időd otthon fürödni, úgyhogy szerintem ne vállald el a munkát, mert olyan messze van, hogy büdös leszel!

2015. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: Az fel se merült benned, hogy esetleg elköltözne? Ettől függetlenül elég hülye kérdést tett fel, nálam sem tett volna jó benyomást, a tájékozatlanság általában nem jó pont.
2015. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De, felmerült. Viszont nem láttam reális esélyét annak, hogy kifizeti a költözést, a kauciót, a bérleti díjat előre, amikor most egyetlen utazásra sincs (fölös) pénze...
2015. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a munkahely közel lenne, az interjú van egész máshol..
2015. szept. 24. 12:59
 10/12 A kérdező kommentje:
hát lehet hogy gáz ilyet kérdezni, én olyan indittatásból mertem rákérdezni,h ismerősöm pont előttem volt ugyanígy állásinterjún és a cég kifizette az utat....illetve hó vége van, elmegyek állásinterjúra ( 50%) h felvesznek) lehet h kidobott pénz...nincs rá garancia
2015. szept. 24. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!