Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó magatartás az,...

Szerintetek jó magatartás az, ha egy diplomás nem talál diplomájának megfelelő munkát és egyre lejjebb adja, míg végül szart lapátol éhbérért-és örül hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Ugye ha egy ember kikerül az egyetemről próbál elhelyezkedni. Nyilván először azon a téren amire a diplomája is képesítené.

De nem talál semmit, hát bővíti a kört. Olyan munkákat is megpályáz amik nem feltételen az ő területéhez tartoznak. Így se talál semmit hát bővíti a kört. Egyre lejjebb és lejjebb. Egyre okádékabb melók amiket nyilván csak azért vállalna valaki hogy pénze legyen és más nincs. De így se talál semmit.

Míg végül egy hulladék minimálbéres melónál köt ki, ahova nyolc elemis alkesz börtönviselt embert is felvesznek csak jöjjön. Segédmunka, iszonyatos körülmények nevetséges pénz.

De ha más nincs, kenyeret meg venni kell a boltban hát elvállalja.


Vajon jól tette a diplomásunk hogy egyre lejjebb és lejjebb nézelődött és végül itt kötött ki?

Másik oldalról: mi más tehetett volna? Ha én fel akarok mászni egy fára de nem érem el az alsó ágat se-akkor bizony maradok a földön.


2015. szept. 7. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Erre mondják, hogy

1. ez nem végleges, lehet majd változtatni ezen is

2. még mindig jobb ha segédmunkásként keres egy kis pénzt, mint, hogy munkanélküliként pénz nélkül tengődjön


Arról nem is beszélve, hogy nagyon nem mindegy milyen diplomáról beszélünk. Nagyon sok "büfé" diploma van ami csak arra jó, hogy a 18 éves diák még vagy 4-5 évet elszórakozzon az egyetemen, addig sem kell dolgoznia. De maga a diploma semmit nem ér. Persze, hogy az ilyenek nem kapnak munkát. Nagyon sok diploma van ami telített. Nincs szükség 6000 újabb ügyvédre pl.

Vannak diplomák amivel szinte rögtön ellehet helyezkedni.

Jó tanács: 18 évesen válasszunk megfelelő egyetemet amivel tudunk majd érvényesülni, és akkor nem kényszerül rá, hogy segédmunkát vállaljon.

2015. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó tanács: 18 évesen válasszunk megfelelő egyetemet


És te mondjuk vállalod egy mai 17-18 évesnek a FELELŐSSÉGGEL terhelt tanácsadását, hm?

Vagyis odaküldöm hozzád az ország összes 18 éves egyetemre készülőjét és te majd megmondod nekik hova menjenek, de mindezt úgy hogy ha oda mennek ahova mondod és mégse tud elhelyezkedni aki felelősségi teher mellett neked választ kell adni arra mégis miért nem.


Ja és alapkötelem, hogy senkit se küldhetsz olyan pályára amihez se tehetsége se affinitása. Nem, nem lehet mindenki orvos meg mérnök.

Mert marha könnyű ilyenekkel dobálózni hogy "há" mé' nem mérnök meg orvos".

Azért nem mert se kedve se esze se affinitása az ilyenhez az emberek java részének.

De

2015. szept. 7. 09:45
 3/17 A kérdező kommentje:
De akinek meg esze is kedve is és affinitása is ott is találunk sehova se kellőt. Munkanélküli közmunkás stb mérnököt én is ismerek, jogászt is közgazdászt is.
2015. szept. 7. 09:46
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon rossz ötlet egy bizonyos szintnél lejjebb menni, egy életre tönkre lehet vágni az önéletrajzunkat. Sokkal jobb megoldás egy költözés, akár nyugat fele, akár Budapestre. Aki a fővárosban nem kap diplomával munkát, az nem tudom, hogy mit csinál. Bölcsész vagyok, de kevesebb, mint 2 év munkatapasztalattal heti kétszer hívnak fejvadászok, hogy akarok-e máshol dolgozni.
2015. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

ma 07:24

Nem kell hisztizned.. Én csak azt mondom, hogy nem kell büfészakra menni csak azért, hogy elmondhassa az ember, hogy "diplomám van" Mert meglepő de sokan csak ezért diplomáznak. Fogalmuk sincs hova menjenek tanulni de diploma kell.

Akkor már jobb ha tanul valami szakmát, és később is tud diplomázni. Azt, hogy te most el vagy keseredve mert így alakult, még nem mindenki döntött rosszul.

Ha valaki lealacsonyodó munkát végez diplomásan az meg is érdemli. Lehet tanulni szakmát is, el lehet menni nem lealacsonyodó munkát is végezni. Nem kell olyan munkára igent mondani ahová 6 általánossal is alkalmaznak bárkit.

2015. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a probléma, hogy rossz a hozzáállás, a legtöbb ember képtelen a munkaerőpiacra piacként tekinteni. Jól fizető munka nem alanyi jogon jár, vagy azért, mert valamilyen egyetemet elvégzett az illető, hanem azért, ha egy adott munkáltatónak olyan képességű emberre van szüksége, amilyen te vagy. Ha ilyen párosítás nem létezik, akkor sajnos neked kell változtatnod. Nem úgy, hogy elmész szart lapátolni és dühöngsz, hogy bezzeg neked diplomád van, hanem úgy, hogy olyan ismereteket szedsz össze, ami jelenleg piacképes.
2015. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Aki a fővárosban nem kap diplomával munkát, az nem tudom, hogy mit csinál


Nézz utána a (kozmetikázott!!!) KSH adatoknak: fővárosi diplomás munkanélküliek!

És mondom: ez kozmetikázott. Ebben a diplomás közmunkások benne sincsenek!


Szóval azért 5000-et meghaladó számban vannak ilyenek csak itt Bp-en! És még1x: ebben a közmunkások benne sincsenek.


És ugye a példában szereplő embert hova számoljunk: diplomás és ha nem is fekete de szürke foglalkoztatás keretében segédmunkát végez.

Ez munka? Hát...

2015. szept. 7. 09:53
 8/17 A kérdező kommentje:

hanem úgy, hogy olyan ismereteket szedsz össze, ami jelenleg piacképes.


Hadd kérdezzem meg: Cisco CCNA, Microsoft Host Admin, Hálózattervező - ezek piacképesek? Akármilyen statisztikát vagy hasonéót nézel-igen azok.

És vajon akkor miért van, hogy egyetlen kérdést tesznek fel nekem (vagy még egyet se!!): releváns szakmai tapasztalat? Hát az nincs. Honnan lenne. Most végeztem a Cisco tanfolyamot mégis milyen tapasztalat lenne.

A képzés piacképes? Igen. Elvileg. Kellek valahova velük? Sehova. Miért? Hát ezért.

2015. szept. 7. 09:57
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez attól függ, milyen helyzetben van. Akit eltartanak a szülei, az jobban válogathat, mint az, aki saját magáért felelős.

Én most diplomáztam, október végéig van diákmunkám. Egyelőre megpróbálok normális munkakörben elhelyezkedni, de ha nem sikerül, akkor azt hiszem, az a jó magatartás, ha elvállalok bármit. Nem mondhatom ugyanis a főbérlőmnek, hogy várjon már egy kicsit a lakbérre, amíg találok magamnak megfelelő állást..

2015. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem mondhatom ugyanis a főbérlőmnek, hogy várjon már egy kicsit a lakbérre


Na igen, ez uaz amit én is mondok. Ha éhez vagyok a boltban valamiből kell venni kenyeret. Ha nincs más akkor szarlapátolásból. Jó nem jó ez van. Ha majd lesz más akkor majd lesz, de addig meg ez van.

2015. szept. 7. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!