Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora órabér kérhető ezért...

Mekkora órabér kérhető ezért a munkáért?

Figyelt kérdés

Vidékről van szó!

Alkalomadtán kellene segítenem valakinek a telkén.

Segíteni a favágásban-de nem én vágom-pakolom összeszedem, a levágott füvet összegereblézem, otthon segítek neki pakolni rámloni. Nincs pontosan egyeztetve, hogy mit is kell csinálni.


A másik ahova hívtak az kemény fizikai meló,mert ott bizony fát kell pakolni az erdőn.

Ez is csak alakalmi.Kisegíteni. Ott néha fűrészt is kell használnom. Ez egy veszélyesebb meló.


Mekkora órabért kérhető vagy jár ezért a két munkáért?

Mi az ami reális? Azt mondták én mondják egy órabért.

Ha az első embernek kell segítenem és 500 Ft kérek, de csak két órára tart igényt a segítségemre akkor dolgozzak meg egy pizzáért?


tényleg nem tudom mennyi kérhető ezért és azért.



2015. szept. 30. 18:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

" és az 1000-1500 ft-os órabért sokszor egy többdiplomás mérnök sem kapja meg. ne vicceljünk már. "


Persze, mert legfeljebb csak papirja van rola, hogy mérnök. Azért 1000-1500 forint mérnökként szinte semmi, érettségivel sokan többet keresnek.

De mindez lényegtelen.


A rövid távu munkák fajlagosan mindig többe kerülnek, tehát egyáltalán nem extra az 1000Ft-os órabér. Hosszú távon nyilván reálisabb a 600, de itt pár óráról beszélünk.

2015. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

akkor lehet próbálkozni.

majd ha ilyen jellegű munkát kérnek tőletek, mondjátok ezt az összeget.

csak ne sértődjetek meg, ha a képetekbe röhögnek.

semmi kis segédmunka, felénk az utolsó c*gány csinálja. a kutya nem hívná, ha ilyen pofátlan lenne.

2015. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Vettetek már pl. fél literes üdítőt? Amikor kifizetitek, leálltok veszekedni a pénztárossal, hogy de hát 2-szer ennyiért már 2 literest lehet venni, hogy képzelik? Nyilván nem éri meg, de akinek nincs szüksége 4-szer annyira, annak feleannyiért megéri.

Ez most tök ugyanaz, már többen is gyönyörűen kiszámolták, mennyi lenne a havibér napi 8 órás munkaidővel, ami teljesen irreleváns. Itt 2 óráról beszélünk. A többi teljesen bizonytalan.

Legközelebb majd azt számoljátok ki, hogy a mobilon 20 forintos percdíj az mennyi egy hónapra, napi 8 órával számolva, és háborodjatok fel, hogy milyen drága telefonálni.

2015. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Legközelebb majd azt számoljátok ki, hogy a mobilon 20 forintos percdíj az mennyi egy hónapra, napi 8 órával számolva, és háborodjatok fel, hogy milyen drága telefonálni."


Ha csak munkanapokon telefonálsz napi 8 órát az kb. 200 ezer forint egy hónapra! Felháborító! :D



Amúgy maximálisan egyetértek veled, én is ezt próbáltam leírni, de te szerintem szépen megvilágítottad a lényeget a példákkal.



Vagy ott van pl. az óvodapedagógus vagy bölcsödei dolgozó. Sz.rt se keres a munkahelyén órabérben. Miközben ha elmegy 2-3 órát bébiszitterkedni akkor 3x annyit is elkérhet. És persze tök jól élhet ha csak ezt csinálja, csak hát azért nem egyszerű heti 40 órás bébiszitterkedést találni, mert arra jellemzően heti pár órát van szükségük az embereknek.

2015. okt. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha irreleváns a 8 órás számítás, akkor épp annyira irreleváns a kóla meg a telefonos percdíj.


A példát persze értem, lehet itt matekozni, csak az a különbség, hogy az egyik az iskolapadban matekórán megállja a helyét, de a másik az a valóság, ahol gereblyézésért nem fogsz óránként 1500-at megkapni. Na de mondom, hajrá, mondjatok szemrebbenés nélkül ennyit. Egy normális ember, aki képben van, azt mondja majd, hogy "OK, köszi, szólok majd, ha jönni kell!", aztán felhív valaki mást, és röhögnek egyet, hogy "1500-öt mondott? Hát hülye az!"

Mondom, értem a logikátokat, de annyira túlértékelitek magatokat, hogy ember nincs, aki komolyan vegyen.

Nálunk van olyan ember, aki ezt csinálja. Olyan mindenes. Ért is sok mindenhez, de azt csinálja, amit épp kell. Rotálást vállal, gödröt ás gyümölcsfáknak, fát vág. Egész nap. Azért ezek nem könnyű munkák. Napi 5000-et kér el. Reggeltől estig ott van. És ő nem lazsál, hanem tényleg dolgozik. Ezért szeretik hívni. És hívják is mindenfelé. Ha többet kérne, találnának mást a helyére.

Na én itt lezártam, aki egy panel 8. emeletéről írogat, vagy egy irodai munkája van, és sose végzett fizikai munkát, az okoskodhat továbbra is az iskolai példákkal, és matematikailag igaza is lesz, de attól még a valóság nem így működik.

Ha hívnak majd gereblyézni, és 1500-öt mondasz, nem teheted hozzá, hogy "Dehát Jóska bácsi, a fél literes kóla is drágább!"

2015. okt. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ismerek pár diplomást,de most így hirtelen nem tudom kikeres 200 ezer nettó felett.


Vidékről beszélünk!


Igazából nincs fix munkaidő. Ahogy esik úgy puffan.

Ha 2 óra akkor annyi ha 4,5 akkor annyi.


A második esetben 4-6 óra minimum.


Az ilyen munka nekem nem büdös. Sokkal szívesebben, mint az építőipar.

Ráadásul itt is csak segédmunkás vagyok.


Na a kérdése az, hogy közmunkás lévén elég kevés a "fizetésem",de vajon megéri nekem + 1000 forintért dolgozni? Én a kicsit is becsülöm, de lássuk be, hogy sokat nem vehetek ezer forintért.

Ha már menni kell akkor keressek is valamennyit.

2015. okt. 2. 11:38
 17/22 anonim ***** válasza:

#15

A kólás példa megértéséhez kicsit magasabb absztrakcios szinten kell tudni gondolkodni, de erre sajnos nem mindenki képes.

A bebiszitteres ebbõl a szempontbol jobb példa és az ellen nem is irtal semmit. Ovodapedagogus 10-20 gyereket felugyel kb orankent 600-ert de ennyiert mégse nem talalsz bebiszittert. Pedig nem 20 gyerek lenne hanem csak 1-2-3.

2015. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
jaj de nagyképű valaki... te mindenkinél magasabb szinten gondolkozol... csak azt nem érted meg, hogy akármit is gondolsz, a valóság nem így működik! ezt kéne már felfogni, mindenre lehet elméleteket gyártani, meg ilyen-olyan példákkal alátámasztani, de a gyakorlatban ez mind megdől!
2015. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagyképû. Tiszteletben tartom, hogy nem vagyunk egyformak, van akinek jobban el kell magyarazni a dolgokat.


Gyakorlatrol beszeltem egyebkent. Nem cafoltad meg a bebiszitteres peldat sem...

Az elmeleteket te gyartod, illetve olyan peldat hozol ahol 8 oraban, heti 20 nap dolgozik igy valaki. Ez mas mint amikor 2 orara ugrik valaki.

2015. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ismét visszakerültem ebbe a helyzetbe. :-(
2017. jún. 16. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!