Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyen a főnök mit...

Egy munkahelyen a főnök mit pattog ha tartalékos katona (is) vagyok és a migránsügy miatt behívtak? Tudta ezt akkor is amikor felvett! Most akkor mi baja van?

Figyelt kérdés

Munkahelyem, 1 éve vagyok ott. Mikor felvettek megkérdezték van-e máshol állásom, akár hivatalos akár fekete, szóval bármi olyan kötött idejű dolgom ami ütközhet az itteni munkával. Hát nincs mondom. Ja, tartalékos katona vagyok, bizonyos időnként (évente 1-2x) meg kell jelennem katonaorvos előtt és gyorstalpaló képzés van, de csak hétvége, gondolva a tartalékosok egyéb elfoglaltságára. Szóval ez aztán semmivel se ütközhet mert itt a munka csak H-P.

Oké, elmondtam, tudja.

Migránsügy, a franc se számított rá 1 éve.

Most a migránsügy miatt kapom a behívómat, egyelőre nem aktív szolgálat, csak továbbképzés, kieg kiképzés-de most hétköznap, mert akkora a zsúfoltság katonáéknál hogy ide férek be. És nekem szerződéses kötelmem megjelenni. Ha nem akkor akár bíróság is lehet a vége.

Szólok a főnöknek, hogy itt a behívó adott héten adott napokon nem jövök. És ugye a jogszabály még arról is rendelkezik hogy ez nem ám szabi meg betegállomány ez bizony kőkeményen fizetett munkanap, mintha benn lennék, amit a munkáltatónak el KELL fogadnia-feltéve hogy a dolgozó a tartalékos jogviszonyról tájékoztatta a munkáltatót (megtörtént).

A főnök meg pattog, hogy „hát erről nem volt szó”, most „mi az hogy fizetett munkanap”, és egyáltalán, majd keres más embert a helyemre, nem ám hogy „elmész katonáékhoz baromkodni itt meg áll a munka”.


Hát most ennek az isten barmának mi baja mondja meg nekem valaki!

Tudta hogy mi a szitu amikor felvett. Tudta hogy bármikor behívthatnak, noha csak kis sansza volt hogy be is fognak. Azt hogy jön egy olyan szitu mint a migránsügy azt nem tudhatta-de én se meg senki se. Hát behívtak. Gond? Akkor nem volt gond mikor felvett? Csak most lett az?


2015. okt. 11. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

El vagy tévedve.

Önkéntes tartalékos katonai azolgálatra fizetés nélküli szabi jár.

2015. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mt. 132. § A munkavállalónak fizetés nélküli szabadság jár a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés tartamára.
2015. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a főnököd legnagyobb gondja, hogy arra a munkára, amit eddig te elvégeztél, ezek után valakit fel kell vennie, miközben a te munkaviszonyodat sem mondhatja fel, tehát amikor majd a tartalékos-szolgálatodnak vége, akkor kénytelen lesz vissza-venni...
2015. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, a főnököd legnagyobb gondja


Hát szar ügy. Gondolt volna erre akkor mikor felvett.

2015. okt. 11. 12:11
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Elkeserítő, hogy ilyen suttyó fog elméletileg védeni bennünk :(
2015. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hát szar ügy. Gondolt volna erre akkor mikor felvett."


Ne aggódj, most már gondol, és sokáig egyikőtöknek sem lesz gondja már ezzel.

2015. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hát szar ügy. Gondolt volna erre akkor mikor felvett."


Majd gondol rá amikor téged kirúg napokon belül valami indokkal. Az meg a te gondod lesz :-)

2015. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Majd gondol rá amikor téged kirúg napokon belül valami indokkal. Az meg a te gondod lesz :-)


Akkor alaposan össze kell kapnia magát mert határozott idejű szerződésem van 2016.aug 31-ig. Hát szar ügy. Ismét.

És ezt nem olyan könnyű átlépni.

Az meg nem lehet indok hoyg elment tartalékosnak.


Egyébkétn csak döbbent leesett állal olvasom az itteni retek hozzászólásokat. Mintha én lennék a hibás a helyzetért.

Adott egy dolgozó adott háttérrel. A cég felveszi. A dolgozó korrekt hiszen ismerteti a hátterét.

De a cég ezzela tudással veszi fel. Hát most számolnia kell azzal a háttérrel amiről tudott (és amiről azt hitte sose kell neki vele számolnia).

Hát még 1x: szar ügy.

Tetszett volna előre gondolkodni.

2015. okt. 11. 13:01
 9/20 A kérdező kommentje:

Elkeserítő, hogy ilyen suttyó fog elméletileg védeni bennünk :(


Elkeserítő hogy ilyen seggeket kell elméletileg védenem.

De nem baj ha élesre fordul a szitu, fogsz te még térdelni előttem. feltéve ha nem a csatonába bújsz majd gerinces módjára.

2015. okt. 11. 13:03
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szóval sem állítottam, hogy te lennél a felelős a helyzetért, csak azt mondtam, hogy az tévedés, hogy az fizetett munkanapnak számítana.
2015. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!