Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyen a főnök mit...

Egy munkahelyen a főnök mit pattog ha tartalékos katona (is) vagyok és a migránsügy miatt behívtak? Tudta ezt akkor is amikor felvett! Most akkor mi baja van?

Figyelt kérdés

Munkahelyem, 1 éve vagyok ott. Mikor felvettek megkérdezték van-e máshol állásom, akár hivatalos akár fekete, szóval bármi olyan kötött idejű dolgom ami ütközhet az itteni munkával. Hát nincs mondom. Ja, tartalékos katona vagyok, bizonyos időnként (évente 1-2x) meg kell jelennem katonaorvos előtt és gyorstalpaló képzés van, de csak hétvége, gondolva a tartalékosok egyéb elfoglaltságára. Szóval ez aztán semmivel se ütközhet mert itt a munka csak H-P.

Oké, elmondtam, tudja.

Migránsügy, a franc se számított rá 1 éve.

Most a migránsügy miatt kapom a behívómat, egyelőre nem aktív szolgálat, csak továbbképzés, kieg kiképzés-de most hétköznap, mert akkora a zsúfoltság katonáéknál hogy ide férek be. És nekem szerződéses kötelmem megjelenni. Ha nem akkor akár bíróság is lehet a vége.

Szólok a főnöknek, hogy itt a behívó adott héten adott napokon nem jövök. És ugye a jogszabály még arról is rendelkezik hogy ez nem ám szabi meg betegállomány ez bizony kőkeményen fizetett munkanap, mintha benn lennék, amit a munkáltatónak el KELL fogadnia-feltéve hogy a dolgozó a tartalékos jogviszonyról tájékoztatta a munkáltatót (megtörtént).

A főnök meg pattog, hogy „hát erről nem volt szó”, most „mi az hogy fizetett munkanap”, és egyáltalán, majd keres más embert a helyemre, nem ám hogy „elmész katonáékhoz baromkodni itt meg áll a munka”.


Hát most ennek az isten barmának mi baja mondja meg nekem valaki!

Tudta hogy mi a szitu amikor felvett. Tudta hogy bármikor behívthatnak, noha csak kis sansza volt hogy be is fognak. Azt hogy jön egy olyan szitu mint a migránsügy azt nem tudhatta-de én se meg senki se. Hát behívtak. Gond? Akkor nem volt gond mikor felvett? Csak most lett az?


2015. okt. 11. 09:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

hogy te lennél a felelős a helyzetért


Igen ám mégis én fogok szívni majd 16 augusztusban. Sőt addig is mert a határozott szerződés miatt ki nem rúghat, de teremthet olyan légkört körülöttem , hogy na...

Persze ha ez megtörténik én is olyan színvonalú munkát végzek majd hogy na...

2015. okt. 11. 13:20
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmibaj, nagy az arcod. Csak majd amikor egy csavart rossz helyre teszel vissza, kapsz egy írásbeli figyelmeztetést, másnap mikor úgy lépsz be az üzembe, hogy nincs begombolva a láthatósági mellényes ismét egyet, majd harmadik nap valamiért újra és hétfőn már meg is kapod az azonnali hatályú felmondásodat. Aztán majd az arcodba dobják, hogy lehet menni munkaügyi bíróságra, ha szerinted nem jogos, hajrá.


Na az lesz a szar ügy.

2015. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolhatott volna erre előbb is a munkáltató, de ne félj, javítja majd a hibáját. Csak te járhatsz rosszul.
2015. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Bizony-bizony szar ügy, amikor van a zsebedben egy határozott idejű munkaszerződés, és a főnök "szervezeti változást" hajt végre, az általad betöltött munkahely, munkakör egyszerűen megszűnik... ez az a jogi helyzet, amely alapján úgy mondhat fel a munkáltató, hogy hiába is mégy a Munkaügyi Bíróságra, nem fog az ügyeddel foglalkozni.

Bizony-bizony az lesz a szar ügy!

2015. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a stílusból ítélve a kérdező nem valami magasan kvalifikált, nélkülözhetetlen munkakört lát el, így aztán az ügyével foglalkozó jogászok sem azok lesznek, akik majd pert nyernek neki, ha pedig maga próbálkozik ezzel a módival, akkor a bíró gyorsan rendbe teszi ;)
2015. okt. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem kell megvédened, lemondok róla, köszi szépen, úgyhogy nyugodtan leszállhatsz a magas lóról. A főnököd abban a hiszemben vett fel téged hogy az hogy önkéntes katona vagy, az nem fog zavarni a munkában, mivel csak hétvégi elfoglaltságot jelent.


Azt viszont nem értem milyen munka lehet az, amire nem talált egy ilyen primitív balféknél alkalmasabb embert.

2015. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

CNC 3d fémmegmunkáló vagyok, autóalkatrészek, dobhengerek stb a Mercinek vagyunk a beszállítói. Ez kvalifikált? Ahogy vesszük.

Éppen a másik műszakba már hónapok óta nincs CNC ember. Nem azért mert nem jelentkeznek hanem mert akik jönnek csapnivaló kontárok, hiába van (vagy épp még az sincs) papírjuk.

2015. okt. 11. 16:41
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
ha annyira fontos lennél és nélkülözhetetlen, jó szakember, nem határozott idős szerződésed lenne...
2015. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

ha annyira fontos lennél és nélkülözhetetlen, jó szakember, nem határozott idős szerződésed lenne...


???


MINDENKINEK határozott szerződése van a cégnél. A takarítótól kezdve a könyvelőn át a szakmunkásig a műszakvezetőig. Senki egy darab ember sincs a cégnél akinek ne ez lenne!

2015. okt. 11. 19:47
 20/20 A kérdező kommentje:
És akkor én még polcra vagyok emelve mert 1 évest kaptam. Az alap a 3 hó, aztán 6 és max 1 év.
2015. okt. 11. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!