Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Forma-1-ben szerzett (vendég...

A Forma-1-ben szerzett (vendéglátói) munkatapasztalat mekkora előnyt jelent a jövőben?

Figyelt kérdés

Egy ismerős által lenne lehetőségem elmenni egy Forma-1-es csapathoz. Vendéglátós végzettségem van, jól beszélek angolul. A feladat testhez álló lenne, mert a versenyek helyszínén a csapat vendéglátóegységében kellene kiszolgálni a vendégeket, média képviselőit, főleg pincérkedésből áll a munka.

Nagyon jó fizetéssel, sok utazással.


Én nem vagyok oda a Forma-1-ért, és az a rengeteg utazás sem vonz, mert nyilván nem turistautak lennének, hanem megérkezünk, 4 nap munka reggeltől estig (sokszor városoktól messze lévő területeken), aztán utazás rögtön tovább. Állítólag sokat kell gürizni, de a rendszeres utazás a legfárasztóbb (21 verseny lesz 21 különböző országban).


Alapból szerintem nem fogadnám el, viszont a Forma-1 mégiscsak Forma-1 - ha ledolgoznék egy évet ilyen munkakörben, az hogy mutatna az önéletrajzomban? Könnyebb lenne később álláshoz jutnom (itthon) a vendéglátásban? Megnőne az ázsióm? Mert ha ez sokat dobna a helyzetemen (eddig nehéz volt elhelyezkednem normális helyen, normális bérért), akkor vállalnám.


Köszi!


24/L


2015. okt. 18. 16:24
 1/7 anonim válasza:
Melyik forma 1es csapat?
2015. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy előny, vagy hàtràny. Sok cèget a külföldi munkatapasztalat, plàne neves helyen szerzett esetèben, zavarja, és nem vesznek fel, mert fèlnek a fizetèsi igènyedtől. Viszont nagyobb, nemzetközibb cég esetèn előny lehet.
2015. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 nap nem sok idő, ha a fizetés elfogadható, akkor nem veszíthetsz vele és jól fog kinézni az önéletrajzodon is.
2015. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Maga a helyszíni munka 4 teljes nap (12 óra), plusz az oda-visszaút is elvehet napokat, ha más földrészekre kell utazni. Viszont ha épp nincs verseny, akkor meg sok szabadidő lesz, igaz, akkor fizetés sem jár. De annyit fizetnek, hogy így is megérné. (az év során 21 héten lesz verseny, mindig 4 nap helyszíni munka + utazás ideje is munkaidőnek számít). Ezeken kívül behívhatnak bármikor a csapat angliai központjába is, ha valami rendezvény van.


Ez így mennyiségre nem hangzik soknak és a fizu is jó, csak attól tartok hogy nekem túl stresszes lenne a sok utazás miatt (előfordul hogy egy európai munka után rögtön egy másik földrészen következik, szünet nélkül.) Meg a Forma-1 csilli-villi világa valahogy soha nem nyűgözött le, és nagy a hajtás és a stressz, mert sokan szeretnének bekerülni ide, félek hogy ha valamit elrontok, repülök...


Ugyanakkor a pénz nagy vonzóerő (most nem állok túl jól anyagilag), a legtöbb helyszínre nagyon szívesen elutaznék, még ha nem is lenne sok idő körülnézni. És hát egy értékes munkatapasztalat... Most hajlok affelé, hogy belevágjak.

2015. okt. 18. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont a minap volt a rádióban egy riport egy F1-es szakáccsal.


Az alapján (meg amúgy sem) gondolom, hogy hajtósabb vagy "durvább" munka lenne, mint bármelyik elegáns szállodában vagy rendezvényen pincérkedni. Ha ezt nem bírnád valószínűleg más elegáns helyet sem és vice versa. Viszont ahogy mondod nagyon jól fizet.


Az utazástól ne féljél, felülsz a repülőre, alszol rajta, kapsz kaját és még fizetik is :)

2015. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez egy nem mindennapi lehetőség! Nehogy elutasítsd!

Biztos lesznek nehézségek, és az is normális, hogy kétségeid vannak, de ha belegondolsz, sokkal több pozitívum van ebben a munkában! Annyi szép országba ellátogat az F1 és ha nem is rajongsz érte, egy idő után szerintem téged is beszippant majd a hangulata, az az életérzés, amiben az a rengeteg ott dolgozó él. Ráadásul egy csomó hírességet is láthatsz több versenyen, biztos az is élmény lehet, ha pl. George Lucast, Arnold Schwarzeneggert, Harry herceget (csak, hogy párat említsek) szolgálod ki :D


Én is kíváncsi vagyok, melyik csapathoz mennél. Ha a Mercedeshez, ott biztos egész évben jó hangulat van, győzelmi bulik stb :D A Red Bull is híres az ottani lazaságról, a Ferrarihoz tartozni igazi kiváltság, de szerintem az összes csapat olyan lehet mint egy jó nagy család :)


Én biztos nem mondanék nemet! :) Ha elvállalod, szívesen olvasnék a tapasztalataidról. Bár ha az MTVA rájön, hogy ott dolgozol, a Magyar Nagydíjon tuti meg akar interjúvolni :D Imádják a magyar F1-es dolgozókat! :)

2015. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3s :)
2015. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!