Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két helyen 8 órában dolgozni?...

Két helyen 8 órában dolgozni? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Szabolcsban élek, ahol még viszonylag jó pozícióban is, alig akarják megfizetni az embert, nem még engem minimálbéresen. Lehetséges -e, hogy két 8 órás bejelentett munkahelyem legyen,hogy meg tudjunk élni a családommal?

2015. okt. 21. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Tehát heti 80 órát akarsz dolgozni? És mégis hogy gondoltad ezt fizikailag kivitelezni?
2015. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát ja, ez fizikailag nem lehetséges. Elsőre azt gondolod, hogy az "csak" 16 óra naponta. De mikor kijössz az egyikből, nem percre pontosan kezdődik a másik, hanem oda kell jutni, várni kell a műszakkezdésre. Az első munkahelyre is el kell jutni otthonról, a másodikból haza kell menni. Jó esetben marad 4 órád élni és aludni. Agyrém.
2015. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

A te munkád ennyit ér, megmondták a közgizdászok.


Kereslet és kínálat.

2015. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TamásTóth ***** válasza:
72%

Hinta, mindig nevetek a hozzászolásaidon, mert semmenyire se építő jellegűek és általában butaságok is :D


Másrészről érdekelne, hogy mikor jön az új blog bejegyzésed, mert azokon is sokatszoktam nevetni :D


Kérdező nem lehetséges két helyen 8 órában dolgozni, esetleg ha találsz napi 4 órás melót, akkor ugy lehet, hogy 1 4 órás és egy 8. Persze attól is függ milyen munka, meg hol kell végezni és mit. Így, hogy nem tudunk semmit a képzetségedről/tudásodról és arról, hogy milyenek a munka körülmények az adott cégnél/területen, igy nehéz pontos választ adni.

2015. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Elvileg igen, gyakorlatilag - ha ki tudod vitelezni - .


Főállás mellé vállalkozóként, annyit dolgozol, amennyit bírsz. z még több is lehet, mint 2X8. Kérdés, meddig bírod?


Hasonló élethelyzetem volt, induló vállalkozóként, napi 18-20 órákkal, egyedül a vasárnapok voltak 8 órásak. Ez család és felsőfokú tanulmányok mellett, 4-5 hónapig ment, után a be kellet látni, vagy egyik, vagy másik.


De legalább adott egy terhelhetőségi fejlődést is "burnout" nélkül.

2015. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Heti 60-70 órát még lehet hosszabb távon bírni, 80-at már nem igazán.
2015. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

"Hinta, mindig nevetek a hozzászolásaidon, mert semmenyire se építő jellegűek és általában butaságok is :D "


Én mondtam hogy amiatt van szegénység hogy 35 % ot levonnak éhbérből is.


A sok közgazdász leugatott.


Most tessék megnézni a kérdezőt.


Ha nem adózná le a gatyáját a 105 ezres béréből is, akkor talán nem kéne azon gondolkodnia hogy 16 órát dolgozzon naponta.

2015. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal célravezetőbb lenne valami esti képzést elkezdeni, ha valaki ennyire időmilliomos.
2015. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TamásTóth ***** válasza:
72%

#7 Nem ugatott le senki, az adóterhek valóban magasak és az egykulcsos adó sem segít a jövedelem kiegyenlítésen (34.5% a munkavállalói rész és 28.5% a munkáltatói rész), de ez van ezen te mint magánember nem tudsz változtatni. Amin tudsz viszont:

- Tanulsz, igy jobban fizető állásod lesz/lehet

- Költözöl olyan helyre, ahol jobban megfizetik a tudásod

- Sírsz gyakorin, hogy a burgerforgató csak minimálbért keres mindenhol.


Senki nincs megkötve, hogy egy adott területen egy adott sszakmában kell dolgoznia. Ha az ember jobb életet akar, akkor tegyen érte valamit.


A kérdező legalább másodálláson gondolkozik, de ha leirná a képesítéseit/képességeit lehet, hogy kiderülne, hogy egy egyszerű arébb költözéssel megoldható lenne a pénzügyi problémája.

2015. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

"- Sírsz gyakorin, hogy a burgerforgató csak minimálbért keres mindenhol. "


Érdekes, itt 20 % ot vontak le nekem, burgerforgatóként.


Otthon ez miért 35?


35 % elvonás mérnök fizetésekből van...

2015. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!