Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kisgyermekes anyukák! Visszame...

Kisgyermekes anyukák! Visszamennétek egy ilyen munkahelyre dolgozni,10-12 órázni, főleg ha 4 órában vagy csak bejelentve?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a kisfiammal,ahonnan eljöttem munkahelyről(vendéglátó),akkor sokat 10-12 óráztam,még terhesen is,mert nem volt mellettem 2-3 másik dolgozó(pedig a beosztás igényelte volna),csak tanulók segítettek.Szabadnapom megvolt a 2,de előtte lévő nap estig voltam,hogy készüljünk a másnapra.Állandó hétvegézés,nyáron szabadság 1 napra sem!Ha kisfiam bekerül az oviba,elvinni el tudja a párom,hazahozni is tudná.De ha én mindig este 6-7 körül érek haza,vacsi,fürdés,a gyerekemre meg alig lenne időm.Van olyan anyuka,aki ilyen munkaidőben dolgozik?
2015. jan. 10. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben, ha semmi más megoldás nem lenne, és ettöl függne, hogy emg tud-e élni a család.
2015. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztán emlékszem, hogy anyukám is este 7-ig dolgozott ovis koromban, nem éreztem azt, hogy a törődésben hiányt szenvednék. Apu otthon volt velem, mire anyu hazaért, már megfürödve vártuk, lefekvésig minőségi időt töltöttünk együtt. Ha csak ennyi lenne, én nem látnám annyira gázosnak.


De úgy, hogy hétvégén sem vagy szabad, nyáron szabadságot sem kapsz, amiatt már igen. Keresnék mást!

2015. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
82%
Hát nemtudom. Biztosan le leszek pontozva, de nekem napi 8 óra munka (8-16.30) mellett is borzasztó kevés a délután mindenre - gyereket hozni, bevásárolni, főzni, házimunkát elvégezni, gyerekkel foglalkozni, játszani, etetni, fürdetni, altatni, utána még a párommal is egy kis időt tölteni, na meg magammal.... Szóval, talán én vagyok béna, de nekem még így is kevés a napi 24 óra, szóval én a napi 10-12 órát tényleg csak akkor vállalnám be, ha nagyon kell a pénz. Ha anyagilag nem feltétlenül van rá szükség, akkor mást keresnék :/
2015. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát erről szól a vendéglátás sajnos. Nem egy családbarát munkaidőbeosztás van.

Én 37. hétig dolgoztam terhesen 14 órás műszakban, de mindketten tudtuk a főnökkel, hogy gyes után nem megyek oda vissza (pedig mindenki visszavárna, és szerettem is).

Ezért most, hogy itthon vagyok, tanfolyamra járok, hogy legyen egy szakmám, amiben elhelyezkedhetek "normál" munkaidőben.

Semmiképpen nem vendéglátóznék gyerek mellett, pedig nagyon szerettem, de akkor semmi időm nem lenne a családomra, háztartásra, stb. (mi megoldani sem tudnánk, mert férjem szakács...)

2015. jan. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!