Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két helyen 8 órában dolgozni?...

Két helyen 8 órában dolgozni? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Szabolcsban élek, ahol még viszonylag jó pozícióban is, alig akarják megfizetni az embert, nem még engem minimálbéresen. Lehetséges -e, hogy két 8 órás bejelentett munkahelyem legyen,hogy meg tudjunk élni a családommal?

2015. okt. 21. 12:12
1 2
 11/12 TamásTóth ***** válasza:
50%

Attól, hogy 20%-ot vontak le, attól még minimálbért kerestél, csak mint írtam mások az adó/járulék törvények így gondolom többkulcsos az szja. De mint már említettem erre semmilyen befolyásod nincsen. Ezért rinyálni fölösleges, mert nem tudsz rajta változtatni.


Amin tudsz változtatni, az egyedül te magad vagy. Legyél képzetebb, tudj többet, képezzd magad át/tovább és akkor nagy valószinüséggel lesz jobb állásod és többet fogsz keresni.


Másrészt ha 16% SZJA helyett mondjuk a legalsó kategoria 6% lenne az is "csak" 10 ezer foritnot jelentene a 100 ezer bruttónál és te még akkor is picsognál, hogy kevés, mert igazából neked még a nyugati burgerforgató bér is kevés, csak tanulni/képezni ne mvagy hajlandó magadat :D

2015. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy miért kell a dolgot nyújtani, mint a rétest? :)


A kérdező feltett egy egyszerű kérdést. A válasz: Jogilag lehetséges, semmi nem tiltja, és nem is zárja ki.

Az egy másik dolog, hogy bírja-e valaki, vagy sem. Ezt döntse el maga a kérdező, nekünk közünk nincs hozzá!


Arra viszont felhívom a figyelmedet, hogy a Munka Törvénykönyve alapján a két fél köteles együttműködni, és tájékoztatni egymást bizonyos dolgokról. A párhuzamosan fennálló jogviszony egy olyan dolog, amiről a másik felet tájékoztatni kell.

A másik fél (munkáltató) nem tilthatja meg, hogy egyszerre akár több jogviszonyod is legyen csak akkor, ha gazdasági érdekét sérti. Ilyen lehet például, ha a konkurenciánál helyezkedsz el és elviszed az itteni helyről a másik helyre például az ügyfeleket, vagy olyan esetben is megtilthatja, ha annyira fáradt vagy a két 8 órás műszak miatt, hogy a munkavégzésed rovására megy az.


A szabályozást már tudod, a dolgok feletti döntés már a Te dolgod. :)

2015. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!