Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek ha bolti eladóként...

Mit tehetek ha bolti eladóként dec 24-én 20h-ig benn akarnak tartani dolgozni?

Figyelt kérdés

Egy lakótelepi kisbolt kettő eladóval. Én lennék az egyik.

A főnök ukáza: dec 24-én is munka van és nyitva vagyunk ahogy szoktunk. 20h-ig.

Minden létező bolt bezár még a nagy teszkó is legkésőbb 14kor az utolsó járművek (BKV) is leállnak 16h-ra onnantól fogva csak éjszakai járat van.

Én meg a minimálbéres bolti eladó ott vagyok 20h-ig (se nem tulaj se nem családtag nem vagyok).

És még be se jelenthetem a munkaügyi felügyeleten hiszen azonnal tudná a főnök ki volt a bejelentő és buktam az állást.

Betegállomány? Hát itt ilyen nincs, beteg az nem lehet az ember mert akkor se kell bemenni többet.


Mit tehetek?


2015. nov. 20. 16:49
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
62%
Felmondhatsz, vagy lenyeled.
2015. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Hülye tanács az első.


Hát ha már mindeképp bukni akarnám az állásom hát hülye lennék én felmondani. Mondjanak fel nekem és fizessék a vágkielégítést.


Ha-ha álmodik a nyomor. Egy ilyen hely hogy fizetné.

2015. nov. 20. 17:01
 3/45 anonim ***** válasza:
33%

Semmit.

Munkanap.

2015. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
17%
Ez neked próbatétel , szabadságot megadja a törvény szerint ? Megéri a sok marhasága ? Ilyet találsz máshol is ami tisztább is , ott többen lehetnek és nem gond ha beteg lettél . Érdemes keresni mást , a fizetést adja ki , végkielégítésre vonatkozó törvényt vizsgáld meg . Az évet zárnád egy jó lépéssel .
2015. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezért kapsz valami kis ellenszolgáltatást akkor nem tragédia, ha nem akkor keresnék szép csöndben másik munkahelyet.
2015. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
58%
Ha ez szerinted annyira jó állás, hogy nem akarod bukni, akkor dolgozz nyugodtan.
2015. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

2 megoldás van:


A, 1 percig nem dolgoznék ilyen helyen

B, ha mégis, akkor megoldanám ott a mellékest. Pl szét rabolnám az egész boltot. Ha már nem jelent be, nincs betegség, stb. akkor legalább érje meg a bejárás!

2015. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
31%

Nem munkanap, szabadnap, ugyanis december 12 lesz áthelyezett munkanap.


Kérdező, a busz senkit nem érdekel, én este tízig leszek ügyeletben, de ez van.

2015. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
75%

Így van, ez nem munkanap, hanem szabadnap, vagyis olyan, mint egy szombati nap.

Jogilag semmi nem különbözteti meg a 24-ét bármelyik másik naptól. 31-ét sem. Ezeken a napokon a legtöbb munkáltató nem dolgoztat túl sokáig, de úgy látszik, a tiéd nem így van vele.

Azt teheted, hogy nem dolgozol ilyen helyen. (Persze egy ilyet el lehet azért viselni. Rengeteg ember dolgozik még ilyenkor is. Kicsit át kell szervezni a karácsonyt, de van még bő egy hónapod rá.) Ami miatt viszont biztos nem dolgoznék ilyen helyen, hogy megmondják, hogy nincs táppénz. Gondolom a szabadsággal is ilyen bőkezűek, és aláírják helyetted is, hogy kivetted. Na ilyet biztos nem játszanék.

Ráadásul minimálbér... Bolti eladók egy multinál akár a minimálbér 1,5-szörösét is megkereshetik, de az biztos, hogy egyik multi sem minimálbért ad. Meg ők kifizetik a pótlékokat, van táppénz, szabadság, minden legális. Nem is értem, miért jó ilyen jó magyar vállalkozóknál dolgozni.

2015. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

senki se mondta hogy jó.

csak ha az ember olyan helyen él hogy 40-50 km a legközelebbi tesco vagy akármi akkor gáz van

hiszen utazni mivel és hogyan? kocsi nincs vonat busz órák lennének

2015. nov. 20. 19:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!