Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jó bolti eladóként...

Miért jó bolti eladóként dolgozni nap 11 órákat nettó 100 alatti pénzért heti 6 nap, se szabadság se betegállomány? Ennyire semmi más?

Figyelt kérdés

A minap betévedtem egy kisközértbe, olyan környéken ahol amúgy nem sűrűn járok. Ki áll a pultnál? Volt egyetemista csoporttársam, együtt diplomáztunk.

Most bolti eladó. Beszélgettünk kicsit. 30-on felül van. Letett még 2 diplomát, tehát 3 van neki. Bolti eladó, fizuja 8 órás napi heti 40 órás bejelentésre nettó 70E. Vagyis majdnem minimálbér. Munkaidő a valóságban napi 11h (7-18h), heti 6*11 = 66 óra (h-Szo). A fizu a plusz órákért feketén zsebbe. Kemény havi +15.000. Tehát heti 66 órás munkáért nettó 85/hó.


Szabadsága nincs csak papíron. Nem veheti ki. Még dec 24-én is 18h-ig voltak nyitva.

Beteg nem lehet. Ha beteg mondjuk 1-2 napnál többet, garantált hogy más lesz a helyén mire visszajön. És mehet állás után.

És miért csinálja? Hát mégis miért. Mert mást nem talál. És keres? Hogyne keresne. Mint a mérgezett egér. De sehova se kell. Nem idős, nem beteg, diplomás többxösen és… és ennyi.

A kutyának se kell csak ide. Ide is csak azért mert letagadta a diplomáit és behazudott egy boltvezetői OKJ bizonyítványt (csak nehogy valaha kérjék). És retteg hogy kiderül hogy diplomás mert akkor repül. Ott dolgozott egy másik ember, aki szintén letagadott diplomás volt, kiderült, repült. Hogy mit zavarja a főnököt hogy diplomás áll a pultban ha a melót elvégzi? Fel nem fogom. De tény: ha én állásért mennék oda és elmondanám hogy diplomás vagyok-még ki is röhögnének. Szó sincs arról hogy felvennének.


Itt tartunk?


2015. szept. 1. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Itt valami sántít, milyen 3 diplomája van és milyen nyelveket beszél?

Milyen településről van szó?

2015. szept. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges magyarázatok:


1. Használhatatlan a diplomája

2. Kamu a kérdés

2015. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Nekem gyanús, manapság bárhol találhatna jobb állást, na meg kíváncsi lennék azokra a diplomákra...
2015. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

1. Értéktelen budipapír diplomái vannak - magára vessen.

2. Nem beszél semmilyen idegen nyelvet - magára vessen.

3. Nem elég ambiciózus - szintén magára vessen.

2015. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

manapság bárhol találhatna jobb állást,


NA MESÉLJ AKKOR!

Egy "jó állás" amit BÁRHOL talál-na ez engem is érdekel!

Hova kell menni jó állásért, áruld már el!

Jelenleg pizzafutár vagyok. Ami nem munka hanem bohóckodás, agonizálás.

Hova kell menni jó munkáért amit BÁRHOL találni?

2015. szept. 1. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: Ha egy pillanatra szünetelteted a fröcsögést és válaszolnál a kérdésekre, amit az első válaszomban feltettem(diploma, nyelvtudás, regió), akkor mi is könnyebben tudnánk válaszolni.
2015. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocsi józan paraszti ésszel.

Bárhol lehet találni ugye?

Csak így abszolút és nem dependív értelemben kijelentve? Nem bárhol, ha ... és amennyiben hanem bárhol és pont?

Remek. Akkor nem kérdés ki vagyok mit végeztem .. semmi sem lényeges.

Bárhol és kész. Hát akkor holnap elindulok bárhova és ha nem találok semmit visszajövök és megkérdem majd hogy hol van az a bárhol? Az egy konkrét hely a bárhol vagy a bárhol az bárhol van?

2015. szept. 1. 19:52
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell túlpörögni az ilyen kérdéseket, a kérdező egész nyilvánvalóan 2 okból nem árulja el, mit végzett:


1., A valóságban semmit, a sztori is kamu, csak fröcsögni jött


2., Valami hasznavehetetlen büfé és ruhatáros szakot, amiről józan ember már 18 évesen is tudja, hogy nincs értelme elvégezni. Az ilyen meg ne csodálkozzon, hogy sikítva dobják ki a HResek az önéletrajzát.

2015. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt most függeszd fel és fuss egy kört, mielőtt folytatod.
2015. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

#8: A hasznavehetetlen büfészakból is jóval többet lehet kihozni, mint bolti eladó/pizzafutár.

Persze feltételezem, hogy társul mellé tárgyalóképes nyelvtudás és nem teljesen idióta az illető.

2015. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!