Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kutató (matematikus,...

Egy kutató (matematikus, fizikus, vagy informatikus) mennyit keres?

Figyelt kérdés

A kutató intézetek nem fizetnek jól? Aki ilyen pályára szeretne menni, az inkább albérletben/panelben, olcsó kocsival fogja leélni az életét?

Bocsánat, ha túl ordenáré módon fogalmaztam.


2015. nov. 21. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell feltétlenül az egyetemi kutatói bértáblából kiindulni.( A 150.000 Ft nettó bér ott már király)

A versenyszférában kétszer vagy háromszor ennyit is kereshetsz.

2015. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
68%
1. Ha kutató akarsz lenni akkor ne a fizetés érdekeljen, hanem maga a tudomány 2. Lehet jól keresni (a NASA tudósai 50 milliót egy évben lazán hazavisznek amiből azért nagyon szépen megélnek, de egyes cégek akár a dupláját is fizetik 3. Ha a fizetés miatt akarsz kutató lenni akkor csóró leszel, mert jó fizetést a jó tudósok kapnak és egy jó tudós akár a minimálbér feléért is kutatna, akit a pénz érdekel mindig elbukik
2015. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy magyar egyetemi intézet nem fizet túl jól. Mondjuk egy "nyugati" magáncég kutatóintézete ilyen szempontból jobb választás. Attól függ, hova sikerül bekerülni.


Amúgy egyetértek: Ha a fizetés miatt akarsz kutató lenni, valószínűleg nem leszel az.

2015. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Nincsen értelme kutatónak lenni ITTHON,kint viszont igen,mondjuk a Googlenál akár.

De amúgy szerintem érdemesebb a versenyszféra,akkor tuti nem olcsójános leszel,max mellette menj el kutatni.

Én is gondolkodtam régen a PHD-n de

1. Sok diák ZH-ját nem akarom javítani

2. havi nettó 200.000Ft-ot dugják fel,most ennek a 4-szeresét keresem,ami megint fog emelkedni szépen.

Pl elmehetsz matekkal kockázat elemzőnek vagy portfólió managernek,kb. ott a havi 2-3 misi sima ügy ahogy hallottam,egy kutató az életben nem keres ennyit hozzáteszem sajnos.

2016. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod/válaszotok(bár elég régi kérdés)! :)


Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol? Ha itt nem szeretnél válaszolni, jó privátban is.

2016. febr. 4. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Persze válaszolok neked.

Szoftver automatizációs tesztmérnök vagyok,tehát fejleszteni kell a teszt eseteket most JAVA-ban,de régen C#-ban toltam Selenium alá.

Alvállalkozói státuszban.

2016. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tom magyarban mennyit keresnek de pl nemrég néztem nemzetközileg a tudosok és kutatok elég jól keresnek! átlagosan simán meg keresnek 500-800 ezer ft körül mert pl nagyon számít hogy mit kutatsz mi a szakterületed hol dolgozol (és a válaszolókkal ellentétben! nem a kutatók nem fognak éhezni csak azért hogy kutathassanak! a doktori végzettség nem fizet keveset... az meg a másik hogy ez nem egy olyan dolog amit bárki elvégezhet! és még kevesebb az aki sikeres is benne! de általában a természet kutatók kapnak a legtöbbet mert azok mindennel foglalkoznak (matek, fizika, biológia, kémia, társadalom, pszichológia, űr, stb) szóval ilyen mindenes a kezdőként is átlagosan az elméleti fizikus vagy gyakorlati meg keres 1 milliót és többet...! a határ a csillagos ég (persze nem keresnek annyit mint egy nagy 5 csillagos szálóda vezető, vagy világ sztár) de azt is hozzá kell tenni ha valaki eléri a nobelt vagy pedig egyéb tudományos áttörést az örökre bevési magát a történelembe és nagy hírnevet kap!

pl einstein, tesla, newton, stephen hawking, marie curie, edison, da vinci (igen eyrészt nem csak művész hanem kutató tudos és feltaláló is volt! köztük még háborus fegyvereket is talált fel... ":D)

2020. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!