Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Küldene nekem valaki egy...

Küldene nekem valaki egy diákmunka szerződés mintát? 15 éves múltam, és úgy olvastam a neten, hogy 15 éves kortól lehet diákmunkára jelentkezni. Akkor a nyáron már tudnék dolgozni pl. a Pennyben?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is.

Diákmunkára is általában megbízási szerződést vagy munkaszerződést kötnek.

2010. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!