Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el az állásinterjúkon?

Mit rontok el az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés
1 éve végeztem az egyetemmel, azóta próbálok elhelyezkedni. Kb. 10 állásinterjún voltam, de még sehova sem vettek fel. Mi lehet a gond, hogy mindig találnak tőlem jobbat? Már a legutóbbi alkalomkor meg is jegyezték, hogy pesszimista vagyok, pedig szerintem ez nem így van.
2014. jan. 5. 15:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Ha egy év alatt csak 10 interjún voltál nem keresed eléggé a munkát, nekem már harmadik héten volt ennyi. Kb 30 interjún voltam mire szereztem annyi rutint hogy elég meggyőző tudjak lenni.

10 perc alatt ha nem tudod előadni hogy miért te vagy a megfelelő jelölt akkor mást fognak fölvenni.

2014. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Elnézést, de én nem Budapesten élek. Örülök, ha itt az Alföldön 2 havonta összejön egy interjú.
2014. jan. 5. 15:51
 3/25 anonim ***** válasza:
22%
Mit végeztél az egyetemen?
2014. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesz egy ilyen kérdés. De most rohadtul lényegtelen.
2014. jan. 5. 16:57
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

Én sem Budapesten élek de ha például nehézipari mérnökként ott keresel munkát ahol 200 kilométeres körzetben nincs üzem akkor ugye érted mi a gond.


Ha interjún is hasonló a stílusod már meg is van miért nem vesznek föl.

2014. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
17%

Rohadtul nem lényegtelen, lévén feltételezni merem, hogy valami nevetséges kamuszakot (kommédia, művelődésszervezés, szabadbölcsész, stb...) végeztél. Na azzal ne csodálkozz, ha az alföldön (vagy bárhol máshol) nehézkes a munkakeresés...


Vagy ha valami értelmes dolgot végeztél lehet rossz helyen keresgélsz. De hát ha nem kell segítség akkor nem kell. Csak tudnám akkor mégis, milyen választ vársz a kérdésedre?

2014. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

HA kamuszakot végeztem volna, eleve be sem hívnának.

Csak hát itt mindig az az első, hogy mit végzett a kérdező. Ha nem villamosmérnök, akkor már szart se ér a papírja.

2014. jan. 5. 17:36
 8/25 anonim ***** válasza:
Komolyan érdekel mit végeztél? :P
2014. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Azért ez nem igaz, sok száz hasznos és életképes szak van. De aki el sem meri árulni, hogy mit végzett az az esetek 99%-ában nem életképeset végzett....


De én már helyből nem értem az "itt az alföldön" kezdetű kifogást. A mobilitás a 21. században annyira alap, mint a mobiltelefon.

2014. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mondja az, akinek egy tapodtat sem kell mozdulni... Amúgy agrárszakot végeztem.
2014. jan. 5. 23:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!