Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatóm nem akarja...

A munkáltatóm nem akarja megtéríteni az utazási költségeimet. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm azt mondja, hogy nem téríti meg a távolsági buszjegyek (teljes árú) árát. Eddig 7000 Ft-om ment el a beutazásra (30 km-es távolság van a munkahelyem és a lakhelyem között). Nem volt pénzem arra, hogy a 20.000 Ft-os teljes árú, havi bérletet megvegyem, s olvastam a neten, hogy ugyanúgy a jegyet is köteles megtérítenie. Most azonban azt állítja, hogy csak a bérletet téríti meg, a jegyeket nem.


Kihez forduljak ilyen esetben, aki mondjuk kötelezi a munkáltatót vagy felhívja a figyelmét, hogy a buszjegyet is köteles megtérítenie?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. nov. 29. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a jegyet is kellene neki térítenie.

Ha nem teszi meg, akkor bírósághoz fordulhatsz, de ugye mondanom sem kell, hogy egyrészt ez nem olcsó mulatság sem pénzben, sem időben, másrészt a végén ha nyersz is, ugye nem gondolod, hogy a vége az lesz, hogy a munkáltató boldogan fizet neked, nem pedig más módon oldja meg, hogy ne kelljen neki :(

2015. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem köteles megtéríteni az ár 100%-át.

Emellett a 20.000 Ft még bőven benne van a havi maximális keretbe, így igen meg kell térítenie.

Érdekképviseleti szakszervezethez fordulhatsz. Esetleg az üzemi megbízotthoz.

Ha ennek ellenére se fizet akkor mérlegelsz mi a fontosabb.

A munkád vagy az a 7 ezer Ft.

Ha nagyon "pattogsz", lehet elbocsátanak valamilyen indokra hivatkozva.

A megoldás ami szerintem a legjobb:

Tanulsz az esetből és következő hónapban bérletet veszel, hogy sehogy se tudjon kibújni a fizetés alól.

2015. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak a 86%-át köteles megtérítenie, ezt én is tudom. Köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 29. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha pattogsz akkor ki fog rúgni és talál egy olyan embert a munkára aki a szomszédban lakik.
2015. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!