Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik gazdasági diploma a...

Melyik gazdasági diploma a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
Nézegettem az álláshirdetéseket, és nagyjából mindenhol elfogadják a gazdasági diplomát. Matekból sajnos nem vagyok jó, 3-as lett az érettségim, most okj-s képzésen vagyok, de ez semmire nem jó, csak hogy legyen diákom. Egyik ismerősömnek sikerült bekerülnie 2es matekkal pénzügy ész számvitelre, de magántanárral még eddig egyszer sem bukott meg. Szorgalmam van, amúgy nem áll tőlem messze a matek, csak nehéz volt az érettségi. Amúgy mindig 4-es voltam. Gazdasági diplomával sok helyre el lehet menni, ezt láttam az álláshirdetéseknél, a mérnöki pálya nem vonz, sem az informatika. Ami tetszene, az tömegszak, és nem találni benne munkát, ezért nem is fogom elvégezni.
2015. dec. 1. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Pedig lehet jobban járnál a mérnökivel vagy az informatikával. Nekem gazdasági diplomám is van, és jelenleg munkanélküli vagyok, egyik ismerős közmunkázik, korábban én is, ott is volt még egy közgazdász, egy volt csoporttársamat meg láttam, egy áruházban, mint eladó dolgozik. Ez is tömegképzés.
2015. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

"Nekem gazdasági diplomám is van, és jelenleg munkanélküli vagyok, egyik ismerős közmunkázik, korábban én is, ott is volt még egy közgazdász, egy volt csoporttársamat meg láttam, egy áruházban, mint eladó dolgozik. Ez is tömegképzés."


Hol tanultál? Én azt hallottam, hogy aki a BCE-n, BME-n meg talán vidéken a PTE-n végez el egy gazdasági szakot az simán el tud helyezkedni, de a többi suli nem ér semmit.

2015. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ami nekem tetszene az a kommunikáció és média szak, azzal mégúgysem mennék semmire. :( Mérnökin és infón szerintem százszor nehezebb a matek. Az emberi erőforrások, illetve a gazdálkodás menedzsment milyen, illetve úgy tudom, hogy a turizmus és vendéglátás is gazdasági diplomát ad, vagy tévedek? Melyik a legkönnyebb?
2015. dec. 1. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
A "hol" is eléggé játszik, egy kis fizetős főiskolán akkor is átrugdosnak ha egy betűt nem tanultál, mondjuk az ott kapott diplomával állítólag nem sok esélyed van a munkaerőpiacon - bár sógornőm egy közismerten rossz hírű főiskolán végzett és sose volt egy észlény, mégis tökjó állása van.
2015. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen, a tur.-vend. is gazdasági diplomát ad.


3 kategóriára lehet bontani a gazdasági képzéseket:


1. Üzleti képzések:

- emberi erőforrások

- gazdálkodási és menedzsment

- kereskedelem és marketing

- nemzetközi gazdálkodás

- turizmus-vendéglátás

Ezeken a szakokon a legkönnyebb a matek, de sok embernek ez is gondot jelent, általában azért, mert a középiskolai ismereteik hiányosak. Be lehet kerülni rossz matek érettségivel is.


2. Pénzügy és számvitel szak:

Nehezebb, mint az előzők, és ennél a szaknál a felvételinél mindenképp figyelembe veszik a matek érettségi eredményét.


3. Komoly közgazdász szakok:

- alkalmazott közgazdaságtan

- gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

Ezen a két szakon a legdurvább a matek, emelt szintű érettségi kötelező.

2015. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Államilag támogatott suliba szeretnék menni, nem jelentkeztem annó, mert nyelvvizsga nélkül nek akartam egyetemre menni, hogy azzal már ne kelljen majd foglalkozni . 1 hónapja már megszereztem a nyelvvizsgámat is, és most szeretnék majd jelentkezni. Eddig úgy volt, hogy kommédiás leszek, de nem keresettek, és egy használhatóbb diplomát szeretnék.
2015. dec. 1. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Mindegyik nagyon könnyű.
2015. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak nagyon köszönöm a hasznos tanácsot! :)
2015. dec. 1. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A turizmus-vendéglátásnál és a nemzetközi gazdálkodásnál 2 nyelvből kell vizsga hogy kézhez kapd a diplomád, csak szólok.
2015. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es: SZTE-en, szerintem azért nem a legrosszabb egyetem, és helyben próbálok elhelyezkedni.
2015. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!