Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig maradnátok egy olyan...

Meddig maradnátok egy olyan munkahelyen ahol a főnök közli: a munkaidő addig tart míg én benn vagyok? De persze túlórapénz egy fillér se?

Figyelt kérdés

A szerződés szerint fix munkaidő napi 8ó, tól ig. De a főnök már az elején közli az újakkal a régiek meg hallották 1000x: a munkaidő addig tart míg én benn vagyok! Nem is mer elmenni senki előbb. Lejár a munkaidőm 15kor és 17-18kor megyek el, mert a főnök benn ül. Csinálni semmit se csinál (ill dehogynem) cigi kávé járkálás kötözködés de az élő fába is, minden baj minden hiba. Ha hideg van az a baj ha meleg van az a baj. Úgy unatkozik hogy ordít róla. Látszik rajta élete semmi és abból áll a napja hogy bejön és a neki alárendelt és tőle anyagi és egyéb módon függő embereket terrorizálja. Ok nélkül üt rúg harap szóban. Ha neki szar hadd legyen másnak is szar.


És persze ha már benn vagyok akkor dolgozni kell. De a plusz órákra egy fillért se kapunk. Azért napi 2-3 órát pluszban benn vagyunk naponta az egy hónapban már nem semmi! 20x 2-3 óra, egy fillér nélkül.

És a főnök marha könnyen van, mi jövünk reggel hétre, 15kor már mennénk, mert lejártunk, ő meg belibben 13-14-re és marha könnyen elrejszolgat ott este 6-ig.

Mi meg szopjuk a bránert egy fillér nélkül.


Ti ezt meddig tűrnétek? Én jelenleg kettő hónapja. Azért maradtam mert gondoltam kivárom az első fizumat mert olyan naiv voltam hogy azt hittem nem létezik hogy havi akár 40-60 óra egy fillér nélkül hát ilyen nincs. Mert nincs olyan hülye aki ezt tűri. Aztán kiderült hogy kezem a bilibe ér dehogy nincs. Lám én is itt vagyok (még).


Ha valaki feltenné a kérdést miért nem megyek haza ha lejárt az időm: próbaidőn vagyok. Ha hazamennék ennyi lenne.

De akik már nem próbaidősök azok se mernek hazamenni.


2015. dec. 13. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
a munkaidőm végéig, ami a szerződésben van
2015. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
ja és teszem hozzá nem csak a szám nagy, az előző munkahelyemen a hasonló mentalitású főnökömnek is megmondtam, hogy lejárt a munkaidőm párszor és otthagytam - nem rúgtak ki, sőt akármikor visszamehetnék oda ;)
2015. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Miért érdekel a többség véleménye ? Fiatalon teljesen kezdőként tennéd fel akkor lenne értelme a közvélemény kutatásnak . A többiek is lecsók amiért nem lépnek le vagy nem jelentik fel a csókát .
2015. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Elmennék a munkaidőm lejártakor. ha netán pofázna, akkor közölném vele, hogy "kuss vagy a munkaügyi bíróságon találkozunk".


Ha ezek után másnap nem kellene bemennem, akkor hálát adnék az égieknek!


Akit ki lehet használni, azt ki is fogják használni.

2015. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

"ő meg belibben 13-14-re " öö... nektek is csak ekkorra kéne beérni! csak ha a főnök benn van :D

Keress egy másik helyet. Ennél csak jobb lehet...

2015. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Azért ilyen mert hagyjátok. Én mindig leléptem egy olyan helyről ahol valami nem klappolt. Nem vagyok birkaszellem, ami nem tetszik, azért szólok.
2015. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem néhány napnál nem tovább. Nem elég, hogy ott kell maradni, még idegesítő és kötözködő is...
2015. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Minőségi hely lehet, ilyet szerintem találsz másikat egy héten belül. Én felállnék, hogy 7 óta bent vagyok, a munkaidőm letelt, viszont látásra. Aztán vagy kirúg vagy nem.
2015. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Semeddig sem tűrném, ilyen nincs.

Ha bizonyítani tudod valamivel hogy te addig vagy bent akkor simán perelhetnéd is, bár Mo-n ez elég érdekesen működik.

Ismerek egy srácot, évekig napi fél órával tovább bent kellett maradnia a melóban ingyen. Okos telóra letöltött egy appot, ami regisztrálja GPS alapján hogy mikor hol és mennyit tartózkodik. Egy nap aztán felmondott, ezeket az adatokat kinyomtatta, bevitte a munkaügyi bíróságra hogy akkor ezt az összeget kéri. A bíróság elfogadta bizonyítéknak, majd egy összegben megkapta a pénzt. Igaz ez nem MO..

2015. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Azért ilyen mert hagyjátok"


Jaja persze!!

És mégis mi a rákot csináljunk?

Mondjuk én itthagyom amint lesz más. De mivel év vége van így egy darabig nem lesz úgyhogy kuss a nevem.

2015. dec. 14. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!