Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is érzitek néha úgy, hogy...

Ti is érzitek néha úgy, hogy milyen jó lenne egy egyszerűbb munka?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőként dolgozom meglehetősen jó fizetésért, de elég stresszes és fárasztó a munka. Sokat kell gondolkodni, agyalni, és estére már hulla fáradt vagyok. Nincs időm/energiám olvasni, nyelvet tanulni, ilyesmik stb.


Aztán ma voltam egy eléggé eldugott helyen, egy pékségben, és láttam hogy az eladó hölgy épp a laptopon nézegetett valamit, és közben angolul tanult. Aztán bejöttem és persze kiszolgált.

De hirtelen úgy megirigyeltem. Nem kell semmit sem gondolkodnia a munkában, csak odaadja amit a vevő kér. És közben mikor épp nincs senki, könyvet olvashat, laptopozhat, angolul tanulhat.

Jó persze, megvan a dolog ára is, mert körülbelül 5-6-szor többet kereshetek nála, de hirtelen úgy megirigyeltem.


2015. dec. 16. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Mivel nincs munkám, és kb csak a betanított szarságokra pályázhatok, irigylem a ku*rva nagy problémáidat.
2015. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én meg a k**va sok idődet, hogy idetrollkodsz egy ilyen hülyeséget.
2015. dec. 16. 22:40
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Milyen hülyeséget? Mi ebbe a trollkodás? Ez a kő kemény valóság kisfiam...
2015. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egy "Nem, nem szoktam ilyesmit érezni." bőven elég lett volna. Bár sok információtartalma annak se lett volna. Mindegy, remélem lesz olyan, aki kicsit tartalmasabb választ ír majd.
2015. dec. 16. 22:44
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is szoftverfejlesztőként dolgozom, esetenként akár heti 60 órában is, de csak olyankor érzem nagyon fárasztónak, amikor hosszabb időt töltök ugyanazzal a projekttel és saját hibámon kívüli okokból húzódik, közben meg basztatja az embert a projekt manager, hogy ekkorra meg akkorra ígértük, jó lenne, ha kész lenne.


Az utóbbi időben egyre jobban kezelem, a napi mozgás elég sokat segít. Ha teheted, minden reggel menj el futni.

2015. dec. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Én nem, mivel egy viszonylag egyszerű munkával is jól keresek.

Viszont megértem a problémádat, de hidd el sokan inkább fáradnának el agyilag nap végére és keresnének annyit mint te, minthogy laptopot nyomogatva éljenek fizetésről-fizetésre.

2015. dec. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem kekeckedésből kérdezem, csak elgondolkodtatásra:

És mi akadályoz meg, hogy egy egyszerűbb munkát végezz? Semmi... illetve Te saját magadat, mert a több pénz jobb...

De Te választhatsz, dönthetsz, mit csinálsz, ezáltal jobb helyzetben vagy, míg az első válaszolónak kevésbé van választási lehetősége (illetve a tanulás, de az sokkal hosszadalmasabb), épp ezért nem troll a válasza. Szerintem...

2015. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Én is szoftverfejlesztô vagyok.

Nekunk van melo boven konkretan hetkoznap csak edzeni jarok el,aztan este ejfelkor.ulok neki tanulni,olvasni.

Vedd el az alvàsból az idôt,ennyi,ne aludj akkor annyit hanem kevesebbet,én napi 4 óràkat alszok kb. ez van.

Akkor irigyelnéd az eladót megkapod a nettó 60-t?

Vagy amikor a gusztustalan panelba kell hazamenned?

Vagy amikor.a.mocskos BKV-ra kell.felülj?

Vagy amikor 2000Ft-t raksz egyik.zsebedbôl màsikba hónap végén?

Élvezd a dollàrjeleket,én múlt héten volt,hogy 00:15-kor àlltam fel reggel 6 ota voltam talpon reggel leedzettem.Ennyi.

Inkàbb kihajtom magam csak fizessenek meg f_szàn.

Erre gondolj,jo lenne kinai cuccokba jarni?

Vagy hogy a nôk le se köpnének,mert csóró szerencsétlen vagy?


Ezeket mérlegeld kolléga.

Elmehetsz architect irànyba is sôt manager irànyba is,ott màr te koordinàlsz.

2015. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

"Vedd el az alvàsból az idôt,ennyi,ne aludj akkor annyit hanem kevesebbet,én napi 4 óràkat alszok kb. ez van."


Talan A legrosszabb tanacs, amit ezen az oldalon valaha is olvastam. Olvassal nem szabad sporolni, ha nincs meg legalabb 6-7 ora jo minosegu (!!) alvas, durvan karositod az egeszseged, ezt rengeteg tanulmany alatamasztja.


Ha meg a munkaltatod napi 8 oranal tobbet bennt tart, rossz helyen dolgozol.

2015. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 kollégáinak üzenem, hogy részvétem.
2015. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!