Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri a mai világban kiadni...

Megéri a mai világban kiadni egy saját könyvet?

Figyelt kérdés

Egy kalandregényt szeretnék írni amelyben akció, szerelem és háború is szerepel, egy kitalált világban, kitalált szereplőkkel. Ha valamely könyvhöz kellene hasonlítanom akkor az Éhezők Viadalához vagy a Beavatotthoz hasonlít a legjobban. Több könyvből állna a folytatás.

Engem a pénz egyáltalán nem érdekel amíg nem vagyok vele minuszban.



2015. dec. 25. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján egy tucatkönyv lenne.

A magánkiadás néhány százezer forint - kiadótól, kiadással járó szolgáltatástól ( szerkesztés, reklám, terjesztés...), példányszámtól, nyomdai minőségtől függően.

Az első kötettel biztos mínuszba leszel. Ha nagyon jó, és híre megy, akkor a folytatásokkal lehetsz nullszaldós vagy nyereséges.

Először írd meg, aztán részleteket publikálj a neten - közben küld el minél több kiadónak. Ha tényleg jó, akkor meg fog találni egy kiadó.

2015. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
E-könyvként akár ingyen is kiadhatod.
2015. dec. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
add ki online formában, töredék árból kijössz.
2015. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
47%
vagy tedd fel az ncorra ha a pénz nem számít én elolvasom sok emberhez eljut azon keresztül
2015. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk az egyik kiadónak nagyon tetszik, akkor kevesebbet kérnek a forgalmazásáért mintha nem tetszene nekik?

Valamint ha online adom ki akkor én abból kapok pénzt? Vagy ha e-könyvként ingyen kiadom, nekem abból lesz hasznom?

2015. dec. 25. 14:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen vesznek ma könyvet. Sokan, akik olvasnak, inkább áttérnek a pdf-ekre. Hasznod? Hát, szerintem nagy hasznokra csak az igazi bestsellereknél lehet számítani, amit több országban is forgalmaznak, főleg, ha el lehet adni filmnek.

Ha online forgalmazod, csinálhatod fizetős letöltésként, kérdés, úgy hányan fogják letölteni.

Ha ingyenesen teszed fel, és reklámozod pl. Facebookon, akkor nevet szerezhetsz.

Vagy elkezdheted fejezetenként feltölteni, nyomatni mindenhol, és akkor hátha a türelmetlenebbje pénzért letöltené a teljeset. De akkor számítanod kell arra is, hogy valaki felteszi egy torrentoldalra, ahogy a rendes könyveket is bescannelik.

2015. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"És ha mondjuk az egyik kiadónak nagyon tetszik, akkor kevesebbet kérnek a forgalmazásáért mintha nem tetszene nekik? "


Nem ők kérnek bármit is a forgalmazásért, hanem Ők adják ki a könyvet, és Te (mint szerző) kapsz némi jutalékot eladás után (a nagy részt meg ők zsebelik be - persze a kiadás költségeit is ők állják).

2015. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!