Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy gépészmérnök...

Martinscitec kérdése:

Szerintetek egy gépészmérnök eltudHelyezkedni NORVÉGIÁBAN. Vagy svájcban. Vagy szerintetek hol lehetnek elhelyezési ahol millió a kereset ezzel a szakmával?

Figyelt kérdés
Vagy milyen szakmát kellene kitanulni. Ami jól keres???

2015. dec. 30. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Svájcban elképesztően bonyolult a letelepedés. Szerintem ott csak akkor tudnál elhelyezkedni, ha svájci állampolgár lenne a házastársad vagy pedig vannak Svájcban élő rokonaid. Egyébként nagyon nagyon hosszú és kínkeserves folyamat az egész.


Norvégia is eléggé elzárkózó ország, oda figyel nagyon a bevándorlásra, de ott talán jobbak az esélyek, de ez nem jelenti azt, hogy ott könnyű lenne munkába állni.


Ha nagyon külföldön szeretnél dolgozni, akkor Németország, USA és Ausztrália, ami nagyon jövedelmező lehet és viszonylag könnyű elhelyezkedni.


Németben és USA-ban is vannak ismerőseim, olyan is van, aki Németországból vándorolt ki Amerikába, mert ott 3x akkor fizetést ajánlottak neki. :)

2015. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Svájcban simán le lehet telepedni, ha találsz előtte munkát. Ami egy jó végzettséggel és megfelelő szakmai tapasztalattal nem is lehetetlen. (Én most Zürichben élek, elég sok magyar van itt, nagyon sok informatikus pl.)
2015. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Svájcban simán le lehet telepedni, ha találsz előtte munkát."


Ehhez mégis hány milliós tőke kell? Mert munkád akkor van (vagy akkor találsz), ha:

1, cég kiközvetít és szállást biztosít

2, ha találsz egy szállást és elmész munkát keresni

3, van ismerősöd vagy családtagod, házastársad és nála tudsz lakni, úgy mész el munkát keresni.


Ezekkel a következő a probléma:

1, Nem egyszerű ilyen cégeket találni, Magyarországról nem is nagyon hallottam még kiközvetítésről, inkább Németországból szoktak.

2, Elképesztően magasak a lakhatásnak a költségei, magyarországi fizetési viszonylatban, de még sokszor svájci állampolgárként is megterhelő. Több millió forinttal lehetne csak belevágni.

3, Túlságosan kicsi rá az esély, hogy valaki célirányosan Svájcba akar költözni és így oda tudjon nősülni.


Ezeken kívül a német nyelv felsőfokú ismerete az meg a világon a legtermészetesebb dolga arrafelé. Ráadásul ha az ország bizonyos pontján élsz, akkor még az olasz, francia sem árt mellé.


Ezek után kifejtenéd kedves 2. válaszoló, hogy a francba lehetne SIMÁN letelepedni?:)


Mert szerintem akkor több tízmillióan is letelepednének Svájcban, ha annyira sima lenne. :)

2015. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
61%

Ehh... Elmondjam én hogy csináltam?


1. Megnéztem a monster.com-ot.

2. Bepályáztam pár meghirdetett állást Zürichben

3. Az egyik helyre behívtak interjúzni, először skype interjú, utána személyes, oda a repülőjegyet is fizették.

4. Az interjúm sikerült, felvettek.

5. Az első hónapban a cég fizetett nekem egy apartmanhotelt, ennyi idő alatt találtam saját lakást.


Ja, ahol dolgoztam, ott németül nem is kellett elvileg tudni, mert az angol volt a munkanyelv.


Nyilván ehhez az kell, hogy legyen egy épkézláb szakmád ami túlmutat a mosogatáson-takarításon. Mondjuk nyilván ez hármaskának pl elképzelhetetlen, de egy képzett gépészmérnök simán ez a kategória.

2015. dec. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ja, a költségek. Egy kisebb lakás olyan 2000 CHF/hó, ha három hónapos kaucióval számolsz, akkor olyan 6000. Ezt normális meló mellett már két hónap után ki lehet köhögni Svájcban, az átmeneti időre meg vannak különféle megoldások. (apartmanhotelek, munkásszállások etc.)


Szerintem olyan summa 1 millával már bele lehet vágni.

2015. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy igazoltad és megerősítetted a hozzászólásomat. Semmi olyat nem írtál, amit én ne vázoltam fel (lásd 3-as hozzászólás 1-es pont).


Én kritikát fogalmaztam meg, hogy SIMÁN biztos, hogy nem lehet kijutni. Te ezt úgy értelmezted, hogy én azt állítom, mintha lehetetlen lenne. Kérlek legközelebb próbálj nagyobb tisztelettel hozzászólni, hogy hitelesebb legyen, hogy te Svájcban élsz, másrészt feltételezgetni felesleges, mert én éppenséggel pont gépészmérnök vagyok lassan két éve. :) És az sem ártana, ha megpróbálnád művelni a magyar nyelvet, legalább a szövegértés részét. A fogalmazást inkább nem kritizálom, de lehet csak én nem hallottam olyan szavakról, hogy "bepályáztam" vagy "ehh". De ezen ne akadjunk fenn. Inkább a válasz stílusa, ami gyanakvásra adhat okot, hogy te nem Svájcban élsz, csak egy ismerősöd sztoriját elmesélted.

De ha netalán tényleg Svájcban élsz és ilyen az emberi attitűdöd, akkor meg nem sokat vesztett az ország, hogy egy ilyen ember kivándorolt. :)

2016. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!