Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagy szám hogy Kínában...

Miért nagy szám hogy Kínában 12 órát dolgoznak gyárakban az emberek biorobotként havi kb 60. 000-es fizetésért? És itthon ugyanez megy az senkit se érdekel?

Figyelt kérdés

Nézem a TV-t BBC dokumentumfilm a szegény kizsákmányolt kínai munkásokról akik nagy gyárakban napi 12 órákat dolgoznak szinte robotként még wc-re is csak csengőszóra mehetnek és a fizu átszámolva kb 60.000 ft. És hogy ez ott Kínában tényleg csak a kajára elég lakhatásra és másra már nem… És az ott dolgozók örülhetnek hogy ilyen munkájuk is van.

És szörnyülködik a stáb hogy iszonyú így dolgozni ennyiért, zéró perspektívával.


Na hát kérem. Gyári üzemi dolgozó vagyok itt Orbanisztánban. 8 órás munkaidő papíron valóságban 10-12, de a fizu minimálbér a 12 órára is, mint a 8 órára lenne vagyis semmi pluszt se kapok. Biorobotként bánnak velem, enni wc-re menni csengőszóra lehet. És ez a pénz tényleg csak a kajára elég, félretenni netán utazni vagy egyébre nem elég. És az itt dolgozók én is, örülhetünk hogy ez is van.

És szörnyülködjek hogy így dolgozni ennyiért zéró perspektívával?


Na most akkor kérdezem én a BBC stábja helyett a fórumot: mi a különbség?

Lehet írok majd egy levelet nekik hogy ne költsenek drága repjegyre hogy a stábot Kínába repítsék. Jöjjenek ide Orbanisztánba, közelebb van, olcsóbb és ugyanazt láthatják!


És még a csúti kisvasutat is megnézhetik, mellette a Nemzet Gázszerelőjét, aki kizárólag önerőből lett az ország leggazdagabbja. Na meg a stadionokat se hagyjuk ki, utána levezetésképpen esetleg a rohadó málló üres kórházakat is megnézhetik, csak hogy a stáb is tudja már a stadionok pénze honnan van elvéve.


2015. dec. 30. 13:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a kérdést már feltetted korábban, és elég világosan elmagyaráztuk hogy mi a különbség a kettő között. Most menj oda vissza, és olvasd el újra a válaszokat. Ha mégsem te tetted fel azt a kérdést, akkor keresd meg, és olvasd el a válaszokat! :)
2015. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Volt már ilyen kérdés, az is lehet, hogy te tetted fel.


Össze kell hasonlítani az ottani árszínvonalat az ittenivel. Lehet, hogy napi árfolyamon kiszámoltad, hogy az 60 ezer forintnak felel meg, de rohadtul mindegy, mert az ottani munkás itt nem tudja elkölteni.

2015. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

"8 órás munkaidő papíron valóságban 10-12, de a fizu minimálbér a 12 órára is, mint a 8 órára lenne vagyis semmi pluszt se kapok. "


Lépj ki ettől a görény munkáltatótól.

2015. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

kb ezt találom


Már jobban keres egy kínai munkás, mint Ön


[link]


Pekingben például annyira elszaladtak az árak, hogy egy ott élő átlag

kínainak legalább 27 évet kellene egy lakásért dolgoznia, ez a mutató

még Magyarországon is jobb"


Egy magyar meddig dolgozik egy lakásért? Pedagógus ismerősöm a nyáron vett államilag támogatott hitelre lakást 30 év futamidővel.

És tanár! Nem minimálbéres.

Egy minimálbéres semeddig se dolgozik egy lakásért. Olyan szinten esélye sincs rá hogy nem is gondol rá.

2015. dec. 30. 13:43
 5/25 A kérdező kommentje:

"Lépj ki ettől a görény munkáltatótól."


Majd kilpek ha lesz hova.

De amíg az alternatíva a semmi vagy a közmunka 3 hónap/év addig nem lépek ki.

2015. dec. 30. 13:44
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

" a közmunka 3 hónap/év addig nem lépek ki."

Milyen 3 hónap? a mostani közmunka program 2015 ápr- 2016 febr-ig tart, utána indul köv. 10 hónapos. És egy perccel sem dolgozol többet mint 8 ó (+20 perc ebédidő) tessék otthagyni a kiszipolyozó munkáltatódat. Lehet találni olyat, ahol nem ez megy. Hőbörgést szüntess! nyomás másik állást keresni.

2015. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom, én hogy-hogy nem csak gyári munkát találtam...meg, hogy én miért nem 8 órára bejelentve 12-t dolgozok...
2015. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Figyelj, aki 60.000ft-ot keres, az meg is érdemli. Nem lehet egy géniusz. Első fizetésem úgy hogy még le sem diplomáztam 200.000 nettó volt. Sok barom pofázik, hogy nincs semmije, közben nem is tesz érte. Szennyezik környezetet, felélik az erőforrásokat, közben megy semmire nm jók. Hosszútávon a buta, csóró emberek károsabbak a Földre mint a gyilkosok, stb.
2015. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk az árszínvonallal szerintem ne érveljetek, mert az ingatlan árakban hatalmas a szórás Kínában. Sanghajban jóval magasabb az átlagbér, mint Budapesten, azokhoz a bérekhez viszonyulnak a magas lakásárak. A csóróbb helyeken, ahol 60 ezer Ft-nyi összegért 12 óráznak, a lakhatás sem annyira vészes.


Kína nagyon nagy ország, a legfejlettebb részein közel USA életszínvonal van, a csóróbb részein meg afrikai.

2015. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Első fizetésem úgy hogy még le sem diplomáztam 200.000 nettó volt."


Hogyne. Én meg a pápa vagyok.

2015. dec. 30. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!