Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagy szám hogy Kínában...

Miért nagy szám hogy Kínában 12 órát dolgoznak gyárakban az emberek biorobotként havi kb 60. 000-es fizetésért? És itthon ugyanez megy az senkit se érdekel?

Figyelt kérdés

Nézem a TV-t BBC dokumentumfilm a szegény kizsákmányolt kínai munkásokról akik nagy gyárakban napi 12 órákat dolgoznak szinte robotként még wc-re is csak csengőszóra mehetnek és a fizu átszámolva kb 60.000 ft. És hogy ez ott Kínában tényleg csak a kajára elég lakhatásra és másra már nem… És az ott dolgozók örülhetnek hogy ilyen munkájuk is van.

És szörnyülködik a stáb hogy iszonyú így dolgozni ennyiért, zéró perspektívával.


Na hát kérem. Gyári üzemi dolgozó vagyok itt Orbanisztánban. 8 órás munkaidő papíron valóságban 10-12, de a fizu minimálbér a 12 órára is, mint a 8 órára lenne vagyis semmi pluszt se kapok. Biorobotként bánnak velem, enni wc-re menni csengőszóra lehet. És ez a pénz tényleg csak a kajára elég, félretenni netán utazni vagy egyébre nem elég. És az itt dolgozók én is, örülhetünk hogy ez is van.

És szörnyülködjek hogy így dolgozni ennyiért zéró perspektívával?


Na most akkor kérdezem én a BBC stábja helyett a fórumot: mi a különbség?

Lehet írok majd egy levelet nekik hogy ne költsenek drága repjegyre hogy a stábot Kínába repítsék. Jöjjenek ide Orbanisztánba, közelebb van, olcsóbb és ugyanazt láthatják!


És még a csúti kisvasutat is megnézhetik, mellette a Nemzet Gázszerelőjét, aki kizárólag önerőből lett az ország leggazdagabbja. Na meg a stadionokat se hagyjuk ki, utána levezetésképpen esetleg a rohadó málló üres kórházakat is megnézhetik, csak hogy a stáb is tudja már a stadionok pénze honnan van elvéve.


2015. dec. 30. 13:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Nem lehet egy géniusz."


Tán enm én vagyok az első akitől hallod, de a földön nem csak géniuszok élnek ám. Nyilván te szuperokos vagy (mi másért is lennél egy ilyen retek fórumon, ide csak a zsenik járnak, nyilván) de a föld népességének 99,9%-a bizony kutya közönséges átlagsenki.

Nem tudom, ez felfogható-e vagy túl egyszerű a magadfajta szuperzseninek aki még le se diplomázott, de már 200...

Világos. Hihető.

2015. dec. 30. 16:08
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Én is 200 nettót kaptam az első nem diákmunkás állásomban, diploma még nekem sem volt meg. Úgyhogy én simán elhiszem neki.
2015. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Balázska, már megint te vagy?
2015. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Úgy beszélsz a 200ezerről mintha 2 milliót írtam volna. jah amúgy most csak röhögök magamon, hogy annyiért elmentem dolgozni. Tudod, inkább tanulj egy nyelvet ahelyett, hogy ide írkálsz, ha erre van időd, akkor hasznosabbra is lenne.
2015. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Persze én meg továbbra is a pápa vagyok.
2015. dec. 31. 16:04
 16/25 anonim ***** válasza:
Mi ez a pápa duma? Csak én nem értem? Hiszen nyilván nem vagy a pápa!
2015. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

LÉgy erős. Csak te nem érted.

De úyg látom itt a havi 200-as szuperokos zseni összeverem engem vele:

Vastyúk is talál szeget 03. /1994./ - A világ leghiszékenyebb embere - Boborján


https://www.youtube.com/watch?v=hxwB3HIQjLM


Na hát a havi 200at első fizuként neki mondd!

Ő talán elhiszi.

2015. dec. 31. 16:23
 18/25 anonim ***** válasza:

De hát én is annyit kaptam elsőre! Mi ezen a hihetetlen!? Pótlékokkal néha még több is, mint 200.

IT vagy villamosmérnöki területen ez tök általános kezdő fizetés.

2015. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én is informatikus vagyok, én is jól keresek (bár nekem első munkahelyemen anno nem volt meg a 200 nettó), mégsem jövök ide verni a mellemet, hogy a kérdező tehet róla, hogy ilyen keveset keres. Egyáltalán nem ismerjük az életét. Ha nem lett volna lehetőségem Budapestre költözni, lehet én is annyit keresnék, mert nem kapnék infós állást.
2015. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Tisztázzuk. nem azt nem hiszem el hogy nem lehet 200-at keresni. Dolgoztam olyan helyen ahol volt nettó 6-700-as fizu is.


Nem ez a gond. Azt nem hiszem el hogy az az adott gyökér aki verte a mellét hogy 200-at keres és aki nem keres annnyit az nyilván "nem egy géniusz" (micsoda egy éles meglátás) szerinte.

Na ezt nem hiszem el. Uis aki 200-at keres az feltehetően egy intelligensebb disztingváltabb valaki, és van annyi esze hogy nem veri a mellét hogy én 200-at keresek.

Annyit fog az akkor is keresni ha nem veri a mellét. Vadidegenek előtt erre maszturbálni elképesztő gyökérségre vallana, de egy ilyen gyökérnek ki a szar fizetne ennyit. Meg egy forintot is akár.

Ha valaki erre veri a mellét ráadásul épp itt egy retekszutyok anomim fórumon, az hazudik.

2015. dec. 31. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!