Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nagy szám hogy Kínában...

Miért nagy szám hogy Kínában 12 órát dolgoznak gyárakban az emberek biorobotként havi kb 60. 000-es fizetésért? És itthon ugyanez megy az senkit se érdekel?

Figyelt kérdés

Nézem a TV-t BBC dokumentumfilm a szegény kizsákmányolt kínai munkásokról akik nagy gyárakban napi 12 órákat dolgoznak szinte robotként még wc-re is csak csengőszóra mehetnek és a fizu átszámolva kb 60.000 ft. És hogy ez ott Kínában tényleg csak a kajára elég lakhatásra és másra már nem… És az ott dolgozók örülhetnek hogy ilyen munkájuk is van.

És szörnyülködik a stáb hogy iszonyú így dolgozni ennyiért, zéró perspektívával.


Na hát kérem. Gyári üzemi dolgozó vagyok itt Orbanisztánban. 8 órás munkaidő papíron valóságban 10-12, de a fizu minimálbér a 12 órára is, mint a 8 órára lenne vagyis semmi pluszt se kapok. Biorobotként bánnak velem, enni wc-re menni csengőszóra lehet. És ez a pénz tényleg csak a kajára elég, félretenni netán utazni vagy egyébre nem elég. És az itt dolgozók én is, örülhetünk hogy ez is van.

És szörnyülködjek hogy így dolgozni ennyiért zéró perspektívával?


Na most akkor kérdezem én a BBC stábja helyett a fórumot: mi a különbség?

Lehet írok majd egy levelet nekik hogy ne költsenek drága repjegyre hogy a stábot Kínába repítsék. Jöjjenek ide Orbanisztánba, közelebb van, olcsóbb és ugyanazt láthatják!


És még a csúti kisvasutat is megnézhetik, mellette a Nemzet Gázszerelőjét, aki kizárólag önerőből lett az ország leggazdagabbja. Na meg a stadionokat se hagyjuk ki, utána levezetésképpen esetleg a rohadó málló üres kórházakat is megnézhetik, csak hogy a stáb is tudja már a stadionok pénze honnan van elvéve.


2015. dec. 30. 13:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, hogy a nettó 200at ennyire nagyra tartod. A büdös életbe nem mennék el ennyi pénzért dolgozni még egyszer. Amúgy a teljes marketinget, online és print, szórólapokat, reklámanyagokat és weboldalt raktam össze a cégnek. Nem verem a mellem, mert szerintem minimális összeg ez a pénz.
2016. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Madárkám.

Továbbra is ajánlom figyelmedbe Boborjánt, a világ leghiszékenyebb emberét.

Ő talán. Én nem. A hülyék eggyel arrébb laknak. Mondjuk messze épp nincsenek tőlem, de azért még nem itt vannak.

2016. jan. 1. 18:36
 23/25 A kérdező kommentje:

"A büdös életbe"


Na most erről beszéltem, ebből tudom hogy kamu. Ugyanis iylet hogy soha többé csak egy valódi segg mondhat. Akinek vamn egy csöpp esze az tudja hogy az élet még nagyon sokféleképp alakulhat és aki ma Ibizán nyaral lehet később a kukákban fog kotorászni.

Ennek belátásához alig kell ész, eszerint neked még ennyi sincs, de ha nincs kizárt hogy legyen olyan hülye aki ennyit ad neked. Ja vagy éves szinten 200? mert úgy elhiszem.

De rövidre zárva. kamu. Ennyi.

2016. jan. 1. 18:39
 24/25 anonim ***** válasza:
Te nagyon hülye vagy tisztelt Kérdező. De mindegy, ne hidd el neki és nekem se, ha neked így jobb.
2016. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
sötét vagy és korlátolt kedves kérdező
2016. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!