Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hogy lehet igazságos?

Ez hogy lehet igazságos?

Figyelt kérdés

Megkaptam a decemberi bérpapíromat és összeadtam a teljes adó és járulékterhet, ami a fizetésemre vonatkozik (munkáltatói és munkavállalói rész egyben), és kijött, hogy 1 hónap alatt 330.000 Ft-ot vonnak le tőlem különböző adók/járulékok/hozzájárulások jogcímén.


Én ezért a havonta befizetett majd félmillió Ft-ért semmit nem kapok az államtól, orvoshoz nem járok, nyugdíjam nem lesz...


Mire fel lopnak el tőlem ennyi pénzt? Hol igazságos, hogy ennyi pénzért ugyanazt a szar ellátást kapnám (ha lenne időm igénybe venni, és nem maszekhoz járnék), mint amit egy olyan kap, aki nem fizet semmi járulékot, max a minimális 7000 Ft-ot?

Miért nem kapok engedményt például a felhalmozott diákhitelemből, ha már magamért tanultam és magamért fizettem ki rengeteg pénzt (és amiből most az állam jár jól)?



2015. dec. 31. 17:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
akkor te havi 965000Fo-to kapsz bruttóban? És még sír a szád?
2015. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%
Inkább örülj, hogy egykulcsos adórendszer van, különben még többet fizetnél.
2015. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 tetro ***** válasza:
78%
kérdező, de azért a közvilágítást használod, meg az utakat mondjuk, nem?
2015. dec. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Na nehogy már ne kapjál semmit.

Magánúton jársz az autóddal?

A rendőrség hiánya miatt folyton kirabolnak?

Egyszer nem intéztél hivatali ügyet?

Nyugdíjad honnan tudod, hogy nem lesz?

"orvoshoz nem járok"

Azért fizeted, hogy ha kell, akkor mehess, egy kórházat "összeszedni" probléma esetén nem 10 perc lenne.


"Hol igazságos, hogy ennyi pénzért ugyanazt a szar ellátást kapnám (ha lenne időm igénybe venni, és nem maszekhoz járnék), mint amit egy olyan kap, aki nem fizet semmi járulékot, max a minimális 7000 Ft-ot? "


Az eü-be nem sok megy ezért kár azon keresned a "befizetési eltéréseket"


"Miért nem kapok engedményt például a felhalmozott diákhitelemből"


A kamat kedvezményt(ami miatt nem egy 20%+-os személyi kölcsön) is az állam fizette ki.

Amúgy ha elengedné nem járna jól, ami miatt megszüntetnék a rendszert.

2015. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%

"ha már magamért tanultam és magamért fizettem ki rengeteg pénzt"


Tévedsz. Te az államért tanultál. Minél magasabb a bruttód, annál több az állam bevétele belőled. Míg tőlem, tanulatlan embertől levon havonta ~60e-et, a 180e-es bruttó fizumból, addig te ennek a 3x sát fizeted az 1 millás fizudból. Ha 3 milla lenne a bruttód, akkor még többet fizetnél belőle.


Most mondanám azt, hogyha nem tetszik el lehet menni, de akár hova is mész, le fogják vonni ezt a pénzt, még ha 5-6%al kevesebbet, azzal se leszel előrébb!


Amúgy elég baj az, hogy ekkora fizetésre, te még nyugdíjt vársz! Magadnak kellene erről gondolkodni, hisz többszörös fizut viszel haza, mint a magyar átlagkereset.

2015. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%
Ki mondta hogy igazságos...?
2015. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem beszélve arról, hogy a "munkáltatói" részt nem Tőled vonják le, hanem a bruttó béred után közteherként a munkáltató fizeti meg. Ez cca. 28,5 %. Tehát ezt nyugodtan vond le abból a rengetegből. :)
2016. jan. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiteles az igazság utáni hőbörgésed, mert amíg többet költöttek rád,mint a befizetés addig az volt a természetes, igazságos...

Most meg más lenne.

Ez csupán a saját érdeked lenne, semmi több.


A diákhitel csak egy dolog, más kiadás is felmerül, sok sok más, attól hogy elfeledkezel róla. Meg hát ,mint írták piaci kamat mellett lehet fel sem veszed.

2016. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
#3 Nem használja sokkal többet mint te, mégis többet vonnak le tőle. Meg lehet hogy orvoshoz sem jár annyit. Gyaokrlatilag ő fizeti az orvosi kezelésed, szóval ne légy ennyire nagyra magaddal. :)
2016. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 tetro ***** válasza:
24%

12.23

Honnan tudod hogy tőbbet vonnak töle? Melyik mondatom volt az ami alapján szerinted nagyra vagyok magammal?

2016. jan. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!