Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hogy lehet igazságos?

Ez hogy lehet igazságos?

Figyelt kérdés

Megkaptam a decemberi bérpapíromat és összeadtam a teljes adó és járulékterhet, ami a fizetésemre vonatkozik (munkáltatói és munkavállalói rész egyben), és kijött, hogy 1 hónap alatt 330.000 Ft-ot vonnak le tőlem különböző adók/járulékok/hozzájárulások jogcímén.


Én ezért a havonta befizetett majd félmillió Ft-ért semmit nem kapok az államtól, orvoshoz nem járok, nyugdíjam nem lesz...


Mire fel lopnak el tőlem ennyi pénzt? Hol igazságos, hogy ennyi pénzért ugyanazt a szar ellátást kapnám (ha lenne időm igénybe venni, és nem maszekhoz járnék), mint amit egy olyan kap, aki nem fizet semmi járulékot, max a minimális 7000 Ft-ot?

Miért nem kapok engedményt például a felhalmozott diákhitelemből, ha már magamért tanultam és magamért fizettem ki rengeteg pénzt (és amiből most az állam jár jól)?



2015. dec. 31. 17:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, teljesen igazad van. Tőled mennyit vonnak le?
2016. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
12%

# 7/


Tök mindegy, azt is tőled vonják le, mert ha nem tudnád megtermelni akkor nem kapnál annyi bért.

2016. jan. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
Ez szerintem sem igazságos, de Magyarországon ez a realitás. Sajnos egy jobboldali liberális pártnak nem lenne értékelhető szavazóbázisa. :(
2016. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 tetro ***** válasza:
54%

13.22

500-600ezret havonta

2016. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy munkáltatói/munkavállalói rész, az csak játék a szavakkal. A cégnek egy adott kerete van az adott FTE bérére, ha bruttó + munkáltató részből kell leadózni, akkor az tekintetükben én, mint munkavállaló a bruttó + munkáltatói részből tevődök össze, mint költség. Azt is utánam és az én fizetésem után fizetik ki/tehát fizetem én ki.


Az megint hülyeség, hogy ne használjam az utakat... Ahányszor tankolok, fizetem a halom jövedéki adót, ha pályán megyek, akkor az autópálya matricát/útdíjat.

Az, hogy ne legyen rendőrség szintén baromság, mert minden fogyasztásomból ÁFA-t is fizetek, abból simán fenn lehetne tartani a rendőrséget.


Amiatt pedig hagy ne én szégyenkezzek, hogy többet dolgozom, ezáltal jobban keresek, mint az átlag. Szerintem az átlagnak szégyen, hogy az én pénzemen élősködnek.


Sokkal korrektebbnek tartanék egy egyéni nyugdíj és egészségbiztosítási rendszert, ahova én fizetek be (a nem adózott jövedelmemből) és prémium ellátást/saját megtakarítást kapok érte.


A diákhitel kamata nem kifejezetten kedvezményes, jelenleg magasabb, mint egy átlagos lakáshitel kamata.

2016. jan. 1. 16:10
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

"Sokkal korrektebbnek tartanék egy egyéni nyugdíj és egészségbiztosítási rendszert, ahova én fizetek be (a nem adózott jövedelmemből) és prémium ellátást/saját megtakarítást kapok érte. "


Én is, kedves kérdező, de ezt ki szavazná meg? :(

2016. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

"Sokkal korrektebbnek tartanék egy egyéni nyugdíj és egészségbiztosítási rendszert, ahova én fizetek be (a nem adózott jövedelmemből) és prémium ellátást/saját megtakarítást kapok érte. "


A világon hol is működik ez a rendszer?

Az adómentes jövedelemre értem elsősorban:):)


A többi elképzelésed meg már rég folyamatban van attól,hogy te nem veszed észre.

Annyi a gond,hogy nem egyszerű megváltoztatni egy kialakult rendszert. Nem 1-2, de 20-30 év alatt jelentős lesz a változás.

2016. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

"A diákhitel kamata nem kifejezetten kedvezményes, jelenleg magasabb, mint egy átlagos lakáshitel kamata."


Hát mondjuk így nem nehéz becsapni önmagunkat, egyszerűen összehasonlítok egy jelzáloghitelt, meg egy személyi kölcsönt(jövedelem nélkül) és máris még az állam járt jól.

Nem is értem a kereskedelmi bankok miért nem csapnak le erre a bomba üzletre , adhatnának ők is diákhitelt

2016. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Ami még nagyon fontos:

Cél az,hogy működőképes legyen, nem feltétlenül az,hogy igazságos.


Persze elméletben az lenne az igazságos ha én kihívom a rendőrt azt kiszámlázzák, mentőt,orvost, tanárt , arányos úthasználatot, közvilágítást,bármit csak ez nem működőképes, és nem is biztos,hogy a legigazságosabb út

2016. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

#15


"Szerintem az, hogy munkáltatói/munkavállalói rész, az csak játék a szavakkal.... "


A társasági adóról helyezték át a hangsúlyt a személy utáni adókra, az egész lényege, hogy a céged fizessen, elméletileg (nav, kormány szerint) könnyebb beszedni így az adót, kevésbé "off-shore kompatibilis".


"Ahányszor tankolok, fizetem a halom jövedéki adót, ha pályán megyek, akkor az autópálya matricát/útdíjat. "


Fenntartásra, nem építésre.


"Az, hogy ne legyen rendőrség szintén baromság, mert minden fogyasztásomból ÁFA-t is fizetek, abból simán fenn lehetne tartani a rendőrséget. "


Nem. Az ÁFA bevételek a ktgvetés 30%-a az államadósság és a hivatali rendszer, esetleg az alapfokú oktatás jön ki belőle.


"Sokkal korrektebbnek tartanék egy egyéni nyugdíj és egészségbiztosítási rendszert, ahova én fizetek be (a nem adózott jövedelmemből) és prémium ellátást/saját megtakarítást kapok érte."


Magánnyugdíj most is adókedvezményes, azaz olyan mintha adózatlan jövedelmedből fizetnél.


Ha a munkahelyed megszerzése előtt lettél volna beteg, akkor is azt mondanád, hogy a "csak prémium, fizetős" rendszer a jó?


A privát rendszer többszörösen ilyen drága a "pazarolt kapacitás" miatt. Egyébként pont akkor nem lenne pénzed rá, amikor kellene.


" Szerintem az átlagnak szégyen, hogy az én pénzemen élősködnek"



Addig jó volt, amíg az előző generáció adójából fenntartott rendszereken keresztül jutottál el a "végzettséget" szerzett szintig?



Amúgy az egész ellátórendszer stabilizációs célokat szolgál, vannak hullámok és hullámvölgyek( egyénnél és nemzetgazdasági szinten is) a cél, hogy a völgyben ne menjen az ember annyira tönkre, hogy ne legyen soha többet a víz felszínén.

2016. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!