Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez hogy lehet igazságos?

Ez hogy lehet igazságos?

Figyelt kérdés

Megkaptam a decemberi bérpapíromat és összeadtam a teljes adó és járulékterhet, ami a fizetésemre vonatkozik (munkáltatói és munkavállalói rész egyben), és kijött, hogy 1 hónap alatt 330.000 Ft-ot vonnak le tőlem különböző adók/járulékok/hozzájárulások jogcímén.


Én ezért a havonta befizetett majd félmillió Ft-ért semmit nem kapok az államtól, orvoshoz nem járok, nyugdíjam nem lesz...


Mire fel lopnak el tőlem ennyi pénzt? Hol igazságos, hogy ennyi pénzért ugyanazt a szar ellátást kapnám (ha lenne időm igénybe venni, és nem maszekhoz járnék), mint amit egy olyan kap, aki nem fizet semmi járulékot, max a minimális 7000 Ft-ot?

Miért nem kapok engedményt például a felhalmozott diákhitelemből, ha már magamért tanultam és magamért fizettem ki rengeteg pénzt (és amiből most az állam jár jól)?



2015. dec. 31. 17:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, az a baj, hogy ha itt felteszel egy ilyen kérdést, a válaszolók túlnyomó részének szikrát hány a szeme az irigységtől, és kb. a "rohadj meg, te burzsuj gazdag" lesz az általános reakció. (Ha emellé még vállalkozó is lennél, még durvábban kapnád.) Én is hasonlóképpen vagyok vele, csak nekem még diákhitelem sincs, és fel bír idegesíteni pl. a többkulcsos adó híveinek az az érvelése, hogy ha ötször annyit keresek, mint ők, és ötször annyit fizetek a közszolgáltatásokért (amiket ugyanannyira veszek igénybe, mint az átlag), akkor az kevés. Nyugodj bele, hogy ebben az országban az emberek szerint az lenne az ideális adózás, ha mindenki annyit fizetne, hogy csak a nettó minimálbér maradjon a számláján...
2016. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
#21 MErt nem játszanak eleget a CashFlow-al. :))
2016. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

#21


Ki beszélt itt többkulcsos adóról?

Hiányolod az irigy embereket?

2016. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
32%

Annak örülj, hogy mindenkire ezek a szabályok vonatkoznak. Bár ha lenne pár gyereked, biztosan több lenne a nettód. Tehát hiába vonnak le tőled 330 ezret (ami semmi esetre sem fél millió) te ennyivel jobban élsz, többet kapsz, mint a többi ember. Ráadásul még így is jól jársz, ugyanis ha több kulcsos lenne az SZJA, akkor bizonyos sávban sokkal magasabb adót fizetnél. A progresszív adózás csak a populista politikusok és a csórók szerint igazságos. Szerintem meg inkább az adócsalás melegágya, és a vállalkozási kedv tönkretevője. Szóval ha úgy nézed, lehetne sokkal rosszabb is. :)


Nem biztos, hogy jó és hatékony ez a mértékű újraelosztás, hiszen az állam amúgy sem hatékony gazdaságilag. (értsd: felesleges és/vagy drága dolgokra IS költ, szemben egy hatékony magánszektorral).


Nyilván a sok elvonás részben olyan dolgokra megy, amiket te is használsz. (utak, közvilágítás, közműépítés és egyéb infrastruktúra, állami szolgáltatások, stb.) Persze nem igazságos, hogy aki tizedannyi adót fizet, az is ugyanúgy közlekedhet az úton, de az ilyesmit nem lehet kiküszöbölni, illetve csak részben (lásd: üzemanyagba épített adó) Vigasztaljon a tudat, hogy a sz@rrá adóztatott jövedelmedből te egy A6-os Audival gurulhatsz az úton, a csórók meg ezeréves roncsokkal.

2016. jan. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
34%

"Ahányszor tankolok, fizetem a

halom jövedéki adót, ha pályán megyek,

akkor az autópálya matricát/útdíjat."


És? Az mind semmi, az még a fenntartásra is kevés nemhogy építeni újat. Múltkor autóval annyiból voltunk vidéken per fő, mintha diák (50%) kedvezménnyel megyünk. De kényelmesen, rugalmasan és persze gyorsabban jöttünk és mentünk mint busszal, illetve diák kedvezményunk sincs. Autózni nagyon olcsó.

2016. jan. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj, de ezt nem értem: "Megkaptam a decemberi bérpapíromat és összeadtam.."

Ezek előtt sosem kaptál még bérpapírt, hogy most merül fel a kérdés? Vagy pályakezdőként rögtön bruttó 1 millió ft-ot keresel havonta? Melyik ez a szakma? :)

2016. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!