Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még szociális segély?...

Van még szociális segély? Vagy már csak ez a rendelkezésre állási támogatás van? Pontosan és röviden mi is ez, hogy működik?

Figyelt kérdés
Most lesz 1éve,hogy pályakezdőként regisztrált álláskereső vagyok a munkaügyiben és szeretném tudni mik a kilátások. Kérlek írjátok le nekem!:)
2010. márc. 26. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Így van.
2010. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Még annyit tennék hozzá a fent említettekhez, hogy az iskolai végzettségednél egyel alacsonyabb végzettségnek megfelelő munkát kell elvállalnod. Így a pénzbeni juttatás annak megfelelően alakul.

Pl: aki diplomás, annak a második legmagasabb végzettsége érettségi, így azt a munkát, amit felajánlanak, az érettségi kategóriába, azt el kell fogadnia. Ekkor bruttó 85000 Ft-ot kap havonta, s a tb-jét fizetik. Megilleti a szabadnapok időarányos kivétele.


A közmunka mindaddig működik, míg valamilyen oknál fogva (pl: nem elégedettek a munkával, nem végezte megfelelően) el nem tanácsolnak, illetve, amennyi időre az önkormányzat erre vonatkozó éves terve írta. Ha csak 8 hónapra, akkor annyi időre, de ezt nyilván hosszabbíthatja az önkormányzat.


Ennek az lenne a lényege, hogy aki hosszabb ideje munkanélküli, annak lehetőséget biztosítsanak a munkába állásba, s így nagyobb eséllyel indulhat a munkaerőpiacon, hiszen az önéletrajzában már nem szerepel a nagy üres rész, amikor munkanélküli volt.

2010. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Akkor az mit jelent hogy a RÁT 3 hónap közmunkához kötött? Annyi a minumim? És ha nem közvetítenek ki sehova mert nem tudnak? Akkor egy évig kaphatom a 28-at és kész? Köszi a válaszod:)
2010. márc. 31. 11:39
 14/15 anonim ***** válasza:

RÁTnál nem közvetítenek ki sehova sem. Az, hogy közmunkához kötött, azt jelenti, hogy vállalnod kell a közmunkát, amit az önkormányzat ad, mert különben megvonják a RÁTra való jogosultságod 3 évig. Ez nam az a típusú együttműködés, mint a munkaügyinél, hogy a végzettségednél egy szinttel alacsonyabb munkát kell maximum elvállalnod. Itt vagy vállalod a közmunkát amit az önkormányzat ad, vagy elveszted a RÁTra való jogosultságod. A közmunka munkaviszonynak számít, az arányos minimálbért adják rá, biztosítási jogviszonyt képez, nyugdíjba és munkanélküli ellátási alapba beszámít.

Amikor még, vagy már nincs közmunkád, vagy más (pl.munkanélküli) ellátásod, akkor kapod a RÁT-ot, a 28ezer forintot.

2010. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 03-30 19:03 vagyok.


Az biztos, hogy végzettség szerint kategorizálnak, mert nekem volt ilyen ajánlatom az önkormányzatnál tavaly, amikor ez az egész a környékünkön elindult.


S igen, ha nem vállalod el a megadott munkát, ami elviekben megfelel a végzettségednek, akkor megvonják a támogatást. Elvileg a munkaügyi központból is kivesznek, de ez nálam nem történt meg.


Ez mindenképpen az illető döntése. Nem lehet ráerőltetni, ők csak segíteni szeretnének. S mint már említettem ez egy átmeneti állapot kellene, hogy legyen. szóval azalatt az idő alatt, amíg foglalkoztatnak, a második legfontosabb dolog kell, hogy az életedben legyen, az a munkahelykeresés. Az első nyilván a munka becsületes elvégzése.

2010. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!