Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit fizető állást kapnék...

Mennyit fizető állást kapnék ezzel a diplomával Angliában?

Figyelt kérdés

Jövőre diplomázom Turizmus-Vendéglátás szakon. Idén szállodai szakirányra szakosodtam. Van már egy B2 angol szaknyelvvizsgám, és mire kimennék meglenne a spanyol B2 szaknyelvizsga ( folyamatban van :) ). Olyanokat olvastam hogy kint a recepciós állás minimálbéres és sokan úgy dolgoznak ott hogy nincs papírjuk. Kérdezném Angliába hol vennék figyelembe a diplomám és nyelvtudásom komolyabban? Ha már ennyit tanultam jó lenne ha nem a minimálbért adnák kint is.


Bizonyára a Hilton és hasonló minőségű szállodákban még nem is egy 4 csillag körülibe esélytelen lenne bejutni?



2016. jan. 14. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
UK-ben és általában külföldön nem annyira a papír számít, inkább a (kinti) tapasztalat és a gyakorlat. Azaz először a létra aljáról kell kezdeni hogy gyakorlatot szerezz, anélkül nehéz. Dolgoztam kint nagy Hotel recepción, a vezetőségben nem volt sok diplomás, viszont mind szakemberek voltak sok év recepciós gyakorlattal. Hogy kiből lesz vezető az inkább múlik azon hogy kinek vannak vezetői kvalitásai, mint azon hogy kinek van több diplomája.
2016. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
ezzel a szakkal nem sokra mész se itthon se külföldön. Diplomásuk nekik is van rengeteg, így inkább a szakmunkásokat keresik, meg a végzettség nélkülieket akik megcsinálják azokat a munkákat amiket ők nem akarnak. Tehát hacsak nincs összeköttetésed, esélytelen hogy magyarként diplomás munkát kapj.
2016. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ha a pénz az első akkor ne szállodába menj. (Véleményem szerint ne is UK-ba, de ez más kérdés). Menj el felszolgálni egy fine dining helyre, ott a jattod sokszor 1.5-2x az alapbéred. Viszont ehhez is gyakorlat kell.

Nálunk megtörtént hogy a kollégát előléptették managerré, ő 1 hónap múlva visszajött felszolgálni, mert ok hogy az alapfizuja nőtt, de bukta a jattot, így kevesebbet keresett és jóval több felelőssége volt.

2016. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát én még töretlenül bízom ebben a szakban. Igen gyakorlat kell sok helyre, és ezt értem is. Kérdésem arra irányult ha meglenne a kért gyakorlat csak nincs az hogy egy recepciósnak oda löknek 1200 fontot havonta. Nem várok Havi 3-4 ezret.


Felszolgálni nem megyek, 3 és fél évem van ebben a *** suliban, nem kevés pénz is belefektetve már mindenképpen vért izzadva is ebben akarok elhelyezkedni.


Talán naív vagyok, de csak érek már valamit ezzel.

2016. jan. 14. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokat sajnos nem érsz ezzel itt kinn, helyi tapasztalat nèlkül. Nyelvvizsgàd senkit nem èrdekel, tudj kommunikàlni, az a lènyeg. Külföldre menni akkor van èrtelme, ha:


1. Nincs kèpzettsèged es a helyi minimálbérnek is örülsz.


2. Jò szakmunkàsként ha a nyelvet is tudod.


3. Jòl hasznosìthatò diplomával.(IT, mernök, orvos, pènzügy)

2016. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és Angliába a középfokú nyelvtudás nem sokat fog érni, legalább felső fok kellene, de inkább tárgyalási szint, ha már szállodát akarsz igazgatni, középfokkal nem sokat tudsz kezdeni.


Bár gondolom tudtad, mikor elkezdted ezt a szakot, hogy hiába népszerű, a munkáltatók nem kapkodnak az ilyen szakemberekért, külföldön, perfekt nyelvismeret nélkül meg szinte lehetetlen elhelyezkedni benne.

2016. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1000 Font. Minimálbérért mehetsz dolgozni mint bárki más. Itthon ha jónő vagy és megy az angol felvesznek recepcióra vagy 130 nettóért.
2016. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazából mit akarsz csinálni a szállodában?


Mert adminisztratív/management területen még itthon is nehéz elhelyezkedni egy ilyen szakkal, a többi területre meg sokkal kevésbé fontos a papír, inkább a jó nyelvtudás, a munkabírás a fontos.


Egy recepciósnak meg nem feltétlen kell főiskolai diploma, viszont csont nélkül meg kell érteni a részeg ausztrál vendég akcentusát is, ami még felsőfokkal sem triviális.

2016. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!