Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvégzem a nemzetközi...

Ha elvégzem a nemzetközi gazdálkodást alapszakot egyetemen gyorsan lesz állásom?

Figyelt kérdés
Érdekelne a dolog, hogy mennyire igaz amit a felvi statisztikája ír, hogy 270.000-es bruttó fizetés. Meg az is hogy menniy idő munkát találni.

2016. jan. 20. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Bruttó 270 ezer reális, de multinál ennél többet is lehet keresni vele pályakezdőként, főleg ha idegen nyelveket is beszélsz.


Sok függ attól, milyen területen szeretnél elhelyezkedni (multi, magyar cég, közszféra), de szerintem viszonylag hamar lesz állásod, ha értesz a szakmádhoz és beszélsz nyelveket.

2016. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Én is ezen a szakon végeztem.


Ami a legfontosabb hogy erős nyelvtudásod legyen.


Én a gimiben középfokút szereztem németből,majd az egyetem alatt lett egy középfok angolból is.


És ezen felül kihasználtam hogy apai részről a rokonok jó része szerb,így a szerb nyelv szélesebb elsajátítása későbbiekben nagyon jól jött. Ugyanis ha a német vagy angol mellé beszélsz egy környező ország nyelvén,akkor még gyorsabban sikerül állást találnod.


Egy nemzetközi SSC központba helyezkedtem el német/szerb nyelvterületre 360 bruttóval pályakezdőként.

2016. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

"de szerintem viszonylag hamar lesz állásod, ha értesz a szakmádhoz és beszélsz nyelveket."


Még soha nem voltam olyan állásinterjún, aminek az egyetemen tanultakhoz egy csepp köze is lett volna.

2016. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tervezem egy ilyen szak elvégzését lehetőleg pesten. A pozícióban csak a nyelv fontos, vagy a munkakör inkább az üzletköséket tartalmazza magában?
2016. jan. 20. 15:06
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Milyen munkakörben?
2016. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elemzői, üzletkötői, banki ami leginkább érdekel
2016. jan. 20. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!