Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is jogtalanul jár...

Szerintetek is jogtalanul jár el a főnököm?

Figyelt kérdés

Két hónapja új munkakörbe helyeztek, de szerződésmódosítás nem történt, mindig terelik a témát.A fizetésem kevesebb, mint előtte volt (mert most pótlékot sem kapok.)A főnök szerint megint próbaidőn vagyok (3 hónap).Szerinte ráadásul a munkaköröm nem igényel szakképzettséget, ezért nem jár a garantált bérminimum.Valójában igényel min. középfokút (irodai, szervező tev.) és rendelkezem is ezzel. Kérdésem:

-kiköthet-e új próbaidőt,ráadásul szerződés nélkül?

- adhat-e kevesebbet, mint előtte?

- jár-e a bérminimum?(Feor szerint igen)

- visszamenőleg kérhetem-e a szerződésmódosítást és a bérkorrekciót az adott időszakra?

-ti mit tennétek? Sürgős!


2016. jan. 20. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

-kiköthet-e új próbaidőt,ráadásul szerződés nélkül?


Nem.


- adhat-e kevesebbet, mint előtte?


Az érvényes munkaszerződésed szerinti bér jár mindaddig, amíg nem köttök újat.


- jár-e a bérminimum?(Feor szerint igen)


Nem tudom.


- visszamenőleg kérhetem-e a szerződésmódosítást és a bérkorrekciót az adott időszakra?


Kérni bármit kérhetsz, hogy mit teljesít az más kérdés.


-ti mit tennétek? Sürgős!


Megpróbálnám békésen tisztázni a dolgot, ha jogszabályokkal állsz elé, akkor a végén úgyis te húzod a rövidebbet. Ha nem lehet rendezni a helyzetet, akkor keresnék új állást.

2016. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.


Viszont megtoldanám azzal, hogy nem szabad semmit otthagyni, ami jár. Tehát, ha önként nem teljesít, akkor az illetékes hatóság a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség. Náluk kell panasszal élni a jogsértések miatt.

2016. jan. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szóval egyáltalán nem hivatkozhatok arra, hogy tisztában vagyok vele, hogy nem járnak el velem szemben tisztességesen?Most sokkal több, felelősségteljesebb munkám van, mint előtte, csak kevesebb pénzért...Én csak annyit szeretnék elérni, hogy rendezzük a helyzetemet, és fizessenek annyit, ami tényleg jogosan jár.
2016. jan. 21. 06:41
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

"Én csak annyit szeretnék elérni, hogy rendezzük a helyzetemet, és fizessenek annyit, ami tényleg jogosan jár."


Nem kötözködésképpen, de ami jár, az nem más, mint ami a szerződésben le van írva. Annál nem jár sem több, sem kevesebb. Igazából az, hogy szerinted ez egy komolyabb munkakör, nem jelenti azt, hogy automatikusan több jár érte. Ezzel kapcsolatban nem is tudsz mit tenni.


Szerződésmódosítás nélkül nem lehetsz másik munkakörben, ez tiszta sor. De ha módosul is a szerződésed, akkor sem köteles a munkáltató magasabb bért felajánlani.


A garantált bérminimum jár, ha a FEOR szerint olyan a munkakör. Ezért persze lehet harcolni.


A próbaidő egy vicc, de az, hogy a főnök szerint próbaidő van, nem jelent semmit. Ez akkor lenne érdekes, ha fel akarna neked mondani azonnali hatállyal, indoklás nélkül. Na, akkor az nem lenne jogszerű, tök mindegy, mit gondol a főnök.

2016. jan. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Újra leírom: nincs szerződésem az új munkakörre,tehát nem lehetnék próbaidőn.De nem is ez a lényeg:a régi, (jelenleg érvényes szerződéssel dolgozom, de nem abban a munkakörben!)A fizetésem bérpótlék nélkül kevesebb, mint volt. Én még olyan emberről nem hallottam, aki munkakört váltott volna kevesebb pénzért és több munkáért...És a próbaidőre amúgy sem adhatna kevesebbet, mint rendesen,nem?
2016. jan. 21. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!