Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után illik szabadsá...

Mennyi idő után illik szabadságot kérni?

Figyelt kérdés
Bő 1 hónappal kezdés után leszek, mikor szükségem lesz pár napra (max. 4-re). Illik ezt?
2016. jan. 28. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a próbaidő végét érdemes kivárni, de nyilván helyfüggő, illetve személyfüggő.
2016. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó megvárni a próbaidő végét, de azért attól is függ, mire kell a szabadság. Ha egy hónapokkal előre befizetett utazás, vagy külföldre mész esküvőre, ezekért szerintem a legtöbb helyen nem szólnak. Ha "csak úgy", akkor én személy szerint inkább hanyagolnám.
2016. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
Akkor mész szabadságra, amikor akarsz. Ebből ne csinálj gondot. Semmi pénzért nem dolgoznék olyan helyen, ahol még azt a huszonakárhány napot sem vehetem ki akkor, amikor akarom. Nem rabszolga vagy, hanem önálló akaratú munkavállaló.
2016. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Semmi pénzért nem dolgoznék olyan helyen, ahol még azt a huszonakárhány napot sem vehetem ki akkor, amikor akarom."


Igen, ez akkor garantáltan működik, ha nincs főnököd. Máskülönben pedig vannak erre szabályok, amitől a munkaadó a munkavállaló javára eltérhet. Persze a valóság sosem olyan, ahogy papíron olvassuk.

Kérdező: általában próbaidő alatt csak nagyon kivételes esetben tanácsos kivenni szabit... Ha halasztható ügy, akkor inkább várd ki a próbaidő végét. De főnöktől is függ. Nálunk ebből nem lenne probléma.

2016. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Interjúkor közölni kell, hogy tudod, hogy próbaidő, de szükséged lesz 4 napra. Ebből máris kiderül, mennyire rugalmas a munkaadó.
2016. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!