Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahely, májusi szabadság...

Új munkahely, májusi szabadságot mikor jelentsem be?

Figyelt kérdés

Ez az első igazi (=nem diákmelós) munkahelyem, ezért nem nagyon tudom, hogy mennek ezek a dolgok.


Most vettek fel a céghez, holnap lesz az első munkanapom. Szabadságról eddig nem esett szó, persze a szerződésben bent van, hogy a munka törvénykönyvében leírtaknak megfelelő nap áll rendelkezésemre, és abból 7 nappal szabadon rendelkezem.


Most még persze eszem ágában sincs szabadságra menni, viszont előre tudom, hogy május végén (tehát már a próbaidő lejárta után 1 hónappal) szeretnék kikérni 3-4 napot, mert a testvéremnek esküvője lesz, méghozzá külföldön. Az utazás, előkészületek, lagzi miatt legalább 3, de inkább 4 napot szeretnék szabaságnak kivenni.


Ha ezt már előre tudom, most január végén, hogy én 4 hónap múlva szabadságra akarok menni, ezt mikor közöljem a munkaadóval? A szerződésben az van, hogy 15 nappal előre kell közölni, de ha én biztosra akarok menni, hogy biztos elengedjenek, akkor érdemes-e előbb közölni? Akár már most? De ha az első napokban rögtön szabadságot kérek (még ha májusra is), nem fogom elásni magam?


És ha 7 szabadnappal szabadon rendelkezem, ugye el fognak engedni arra a 4 napra, nem mondják azt, hogy "most nem mehetsz, halaszthatatlan munka van"?


Köszi!


23/L


2016. jan. 24. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Várd meg míg letelik a próbaidőd. Ha véglegesítik a szerződésedet, akkor utána szólhatsz is a szabid miatt.

Legtöbb esetben megadják a szabit. Csak akkor szoktak néha nemet mondani, ha a szabadságot csak pár nappal előtte íratod ki.

2016. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Igen, én is azt tanácsolom, hogy várj még: a próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat. Ha végigfut a próbaidőd és szóba kerül a véglegesítés, na akkor, abban a pillanatban kell megemlíteni, hogy szükséged lenne ekkor és ekkor 3-4 nap szabira - akkor már nem gáz :D


Mondjuk én vállalkozó vagyok, de általában a munka elvállalásának a pillanatában, a megbeszélések kellős közepette szoktam megemlíteni: ekkor és ekkor 10 éve minden évben itt és itt vagyunk egy táborban, probléma-e? Természetesen én ilyenkor helyettest állítok be magam helyett...

2016. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Tényleg észszerűbbnek tűnik a próbaidő után bejelenteni, csak akkor addig izgulni fogok, hogy elengednek-e. :)


Az esküvőre mindenképp elmennék, csak ha nem vehetek ki szabadságot, akkor úgy tudnám megoldani, hogy péntek éjjel indulok, épphogy beesek a szertartásra (ha nincs késés...), majd másnap hajnalban indulni kellene vissza.

Ha viszont kiadnának legalább 3 nap szabit, akkor előtte lenne 2 napom készülni, odaérni, segítkezni, stb, és az esküvői utáni hétfői napom érnék haza.


Azért lenne fontos tudnom, hogy elengednek-e szabadságra, mert most kellene lefoglalnom a jegyemet az utazáshoz, mert most még sokkal olcsóbb, mintha 3 hónap múlva foglalnám, meg kérték nővéremék, hogy a szállásigényt legkésőbb március végéig jelezzük...


Szóval nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy most megrendelem a jegyeket, lefoglaltatom 4 napra a szállásomat, aztán április végén közlik velem, hogy nem engednek el akkor szabira...

2016. jan. 24. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
En is csak probaidö lejarta utan szolnek. Lehet, hogy en vagyok tul johiszemü, de sztem foglald le nyugodtan most a szallast es a repülöt is. Ha akkor még a cegnel leszel, akkor mar 4 honapja ott fogsz dolgozni, es még csak nem is welölnesshetvege keretözöl es, hanem a testvered esküvöjere. Azert ezt normalisabb helyeken szo nelkül megengedik, söt akar probaidö alatt is. Jo, varj azert egy-ket hetet, hogy lasd, milyen a hely, hamar kiderül, ha lazan kezelik az ilyesmit, meg az is, ha nem.
2016. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, mekkora cég, mennyire leszel közvetlen kapcsolatban a feletteseddel, de ha lehet, én simán szóba hoznám beszélgetés közben, hogy házasodik májusban a tesóm külföldön... nem azzal támadnék, hogy na, ekkor kell szabi.
2016. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!