Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkor most a diákmunka beleszá...

Dddanita kérdése:

Akkor most a diákmunka beleszámít a szolgálati időbe vagy sem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a nőknél a 40 éves szolgálati időbe beleszámít-e a diákmunka, amelyet valamelyik iskolaszövetkezetnél töltöttem. Eleinte csak havi kb. 80 órát dolgoztam, most viszont 180-200 órát.

Nagyon sok fórumot olvastam már ez ügyben, de még mindig nem tiszta nekem az egész. Sok az ellentmondás. Valahol azt írják, hogy a járulékfizetés nélküli esetén is be lehet számítani, de akkor nyilván neked kell utánamenni a dolgoknak és igazolni, hogy valóban dolgoztál. Mert a diákok ugyebár csak SZJA-t fizetnek, sőt még régebben azt sem kellett. De máshol meg azt lehet olvasni, hogy mivel itt nincs járulékfizetés így ez nem számít bele. De van olyan diákmunka ahol járulékot is vonnak. Ezért nem értem az egészet. A járulékot ilyenkor nem a suli fizeti, ha igen akkor miért kéne a munkahelynek is levonni (ilyenkor valami beleegyezés kell a suli felől). Valamint hallottam olyanról is, hogy a köztisztviselőknek beleszámítják a diákmunkában eltöltött időt. Na szóval számomra teljesen homály az egész. Jó lenne ha valaki leírná, hogy most pontosan hogyan is működik ez vagy esetleg hol kellene érdeklődni NAV vagy TB?



2016. febr. 6. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az számít bele, ahol rendesen fizetik a járulékokat a dolgozó után.
2016. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a diákmunkád után nem vontak a fizetésedből nyugdíjjárulékot, akkor nem is fog beleszámítani a nyugdíjadba.Ha vonták a nyugdíjjárulékot,akkor igen, beleszámít.
2016. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Könyörgöm, ha most vagy diák, mit gondolkodsz még ezen???

A nők 40 éves nyugdíja egyébként is sötét ló, egészen más ott a figyelembe vehető idő, mint a sima öregségi nyugdíjnál (ha pl szülődet ápolod és ápolási díjat kapsz, abból vonnak nyugdíjjárulékot, mégsem számít be a 40 évbe; ugyanígy nem számít be a szakmunkástanulók iskolai gyakorlata (amikor még 1 hét suli-1 hét gyak volt, pedig ott is fizettek utánuk nyd-járulékot).

Ennek idióta feltételei vannak, járulékfizetéssel sem számít bele minden.


Egyébként a kérdésedre válaszolva: iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka nem szolgálati idő, öregségi nyugdíj esetén se. Sem biztosítottnak nem minősülsz, sem szolgálati időt nem szerzel, mert nem állapítanak meg és vonnak le járulékot.


Arra, hogy van diákmunka, ahol vonnak járulékot: na, ezért kellene elfelejteni a diákmunka kifejezést, mert ilyen munkajogi kategória nincs.

Diák dolgozhat

- iskolaszövetkezetben, csk szja, nem biztosított, nem szerez szolg. időt

- munkaviszonyban: biztosított a munkaidőtől függetlenül, járulékot vonnak, szolg. időt szerez

- megbízással: időtartamtól és összegtől függően. HA biztosítottá válik, van járulékfizetés, szerez szolg. időt, ha nem, akkor nem.

Stb (egyéni váll, adószámos mszemély, társas váll, hadd ne soroljam fel)

2016. febr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. febr. 6. 20:07
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

"De van

olyan diákmunka ahol járulékot is vonnak."


Nincs olyan. Az nem diákmunka. Diákmunka az amit iskolaszövetkezeten keresztül végzel. Ebből csak SZJA-t vonnak. Sajnos nem számít nyugdíjba, pedig nekem is sok évem lenne, vége felé annyira nem is rossz fizetéssel.

2016. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunka az amit iskolaszövetkezeten keresztül végzel


Nem. Az iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka. Diákmunka, mint munkajogi kategória nem létezik.

2016. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván nem, de általában nem jogi nyelven társalgunk ;)

A közbeszédben pedig a diákmunka az az iskolaszövetkezeten (közbeszédben diákszövetkezet) keresztüli munkát jelenti.

2016. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne jelentse azt. Ez nem jogi nyelv, ennyi. Jó lenne elfelejteni, 2014-ben elég sokan estek arcra pont emiatt a kifejezés miatt...
2016. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Más a köznyelv és a jogi nyelv. De annyira azért nem félreérthető többnyire. Diákmunkáról a legritkább esetben jut valakinek eszébe, hogy nem iskolaszövetkezeten keresztüli munkára gondol.

Valami önkormányzati sztorit én is hallottam, na de könyörgöm, ki hitte azt, hogy önkormányzat = iskolaszövetkezet?

2016. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!