Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért kérdezik...

Állásinterjún miért kérdezik meg, hogy mikor tudnék kezdeni és mennyi a bérigényem, ha utána többet sosem hívnak?

Figyelt kérdés

Azonnali kezdést vállaltam, és alacsonyabb bért mondtam, mint amit annál a cégnél pályakezdő ismerőseim kapnak.

Miért jó akkor nekik, ha megkérdezik?


2016. febr. 8. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl keveset kértél. Az is gyanús.

Nem mindenhol a fizu a legfontosabb. Multi esetében különösen így van. Náluk általában van egy keret amennyit szánnak az emberre és keresik a legjobb jelöltet.

2016. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Multinál akkor mennyit érdemes mondani akkor ? :)
2016. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%
"és alacsonyabb bért mondtam, mint amit annál a cégnél pályakezdő ismerőseim kapnak" = közölted, hogy szart se ér a munkád...vagyis minek vegyenek fel?
2016. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
"Multinál akkor mennyit érdemes mondani akkor ? :)" amennyiért szívesen elvállalod a munkát és mivel ugye felmérted a piacot ezért irreálisan alacsony és magas összeget sem mondasz
2016. febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Multinál ne a fizetéssel akarj versenyezni. Legyél csapatjátékos, tudj jól angolul és más nyelveken, legyél jó a szakmádban. Ezek a fontosak.


A fizetés egy olyan dolog ami felsőbb szinten el van döntve, hogy arra a pozícióra mondjuk bruttó 500 a keret. A HR és a kiválasztást segítő szakmai vezető célja megtalálni a lehető legjobb jelöltet az adott pozícióra aki hajlandó max 500-ert vállalni. Nem a saját zsebükkel játszanak. Nem lesz nekik semmivel sem jobb vagy rosszabb ha olcsóbban találnak embert. De ha alkalmatlan jelöltet vesznek fel az viszont az ő kudarcuk!

Így számukra lehet taszító az ha valaki túl keveset kér. Ez is lehet egy szempont ami miatt elutasítanak. Mert egy alkalmas ember általában tudja mit ér a piacon.

2016. febr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem irreálisan alacsony összeget mondtam, hanem kicsivel alacsonyabbat, mint a hasonló fizetések. Érdekes egyébként, a válaszokban is van, aki szerint volt aki kevesebbet mondott, ezért nem engem választottak, van aki szerint pedig túlságosan aluláraztam magam. Most akkor hol is az igazság?

Én is úgy vélem egyébként, hogy nem a bérigény alapján döntenek szellemi pozíciókban, nincs is ezzel bajom. Szimplán csak az érdekelne, miért kérdezik meg ezt az interjú első körében? Ennyi lenne a válasz, hogy ez csak ilyen kötelező sablonkérdés?

2016. febr. 9. 11:12
 17/21 anonim ***** válasza:
Tőlem az esetek többségébe kérdeztek bérigényt első körbe.
2016. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezik meg mert ha 800 az igényed, de 500 a max keret a pozícióra akkor nem egymást keresitek. Ha 550-et mondasz akkor még van értelme alkudozni de 800 esetén annyira távol van az igény, hogy felesleges foglalkozni veled.

Ha viszont minden egyes szakmailag alkalmas jelölt 800-at mond akkor kénytelenek lesznek elgondolkodni, hogy 500-ert nem fognak alkalmas embert találni.

2016. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Miért NE kérdeznék meg?
2016. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ez a berigeny dolog elegfe trukkos.

Mindenhonnan azt mondjak szinte, hogy xy alatt tudznk fizetni, mert valsag, meg nem lesz nyugdij meg tudja a fene mar. Aztan mashol azt, hogy csak ennyire tartja a szaktudasat? Volt, aki majdnem kinevetett mert alacsonyat mondtam.

Persze ha magas, az a baj....nem tudom miert nem mondjak azt, hogy x tol y ig terjed, megfelelne?

2016. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!