Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionozni szeretnék nyergesen...

Kamionozni szeretnék nyergesen vagy forgózsámolyos pótkocsis kamionnal, mennyibe kerülne megszerezni ehhez a jogsit?

Figyelt kérdés

Ha kimennék külföldre előtte mennyi hazai gyakorlat szükséges? Mennyit kereshetnék vele, havonta mennyit költenék el kajára piára, vagyis mennyi lenne a kiadásom?

Meg még hozzá jönnének ehhez a különböző levonások is.

És rossz a hallásom, nem vagyok süket, ez mennyiben befolyásolja, hogy kapok jogsit vagy nem. B kategóriás jogosítványom van 10 éve. elvileg hallókészülékkel simán vezethetnék.


2016. febr. 16. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
St22lacika videòit nèzd a YouTube-on. Kamionos, szerintem nagyon ott van. Van egy 3 rèszes kèrdezz-felelek videòja is, keress rá.
2016. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azért st22 lacikától se kell hasra esni, egy kamionos a millióból, és azért vannak neki is érdekes nézetei...


Egy jogsi úgy 600 ezer körül van (C,E,GKI,+stb..), hallást nem vizsgálnak, de PÁV-on vannak olyan feladatok, ahol 1 fülest adnak rád és magas meg mély hangokat fogsz hallani (de PÁV-ot csakis itthon magyarba kérik, sehol máshol).


Gyakorlat nem kell szerintem, inkább nemzetközibe kérnek mindig NEMZETKÖZI gyakorlatot.


De ne akarj külföldre menni rögtön szerintem, mert ha nem jön be akkor nem tudsz csak úgy ide-oda mászkálni másik melót nézni... A szemerey (waberer's belföldes része) szerintem felvenne, de rengeteg belföldezős állást látok naponta amúgy.


Hallókészülék sztem nem gáz, mármint ha embereket szemüveggel engednek vezetni, akkor téged hallókészülékkel miért ne :D Csak mindig legyen bekapcsolva ;)


Jah és sztem a forgózsámolyost ne erőltesd, akkor inkább tandemes de az se a legjobb, mert örökké szét meg össze kell kapcsolgatni. Ha rámpára kell tolatnod akk rátolatsz, megrakják a pótkocsit, félremész, szétakasztod, visszatolatsz gépessel, megrakják, vissza a pótkocsiért felkapcsolni... és ezt minden egyes alkalommal ha nem oldalról raknak / szednek. Kinek van ehhez kedve? :D (Mellesleg a forgózsámolyos még nem is olyan egyszerű mint a tandemes vagy nyerges)

2016. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

600 az baromi sok.

6000 ingyenes jogsiba meg gondolom nem férek be, mert már vannak 10 annyian.

Nem akarok egyből beugrani a mély vízbe, meg tanulnom kéne németet is, mert már elfelejtettem.

Meg nem akarok két évet aláírni jogsira egy cégnél.

Melyik cégek jók itthon? Gartner?De itthon keveset fizetnek, mondták hogy a Waberersnél is olyan 250 et kapnék, kajára meg piára is kellene költeni akkor megint mennyire kevés lesz a lóvé?

2016. febr. 19. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:

gartner nem magyar. Holland azt hiszem. (nem biztos). Waberersnél most változás volt, elvileg javultak a helyzetek, megválaszthatod mennyit leszel kint és itthon, és a fizetés is nőtt. Azt mesélte valaki, hogy 400 körül kapott. De ismétlem, hallottam :D


Esetleg nagy cég, és normális (értsd. nem olvastam róla rosszakat), az a Reining, holland cég, mindig keres sofőrt, csak kiautózni mindig hollandba... Meg úgy visznek ki, szóval sok cuccot se vihetsz, jah és sok tandemesük van :D Az meg nem a legjobb, mert minden rámpára tolatásnál akasztgatni kell le-fel a pótkocsit.


Ez a 6000 ingyen jogsi meg 1 kamu, aki nem pesti vagy környéki az hiába jelentkezett már 5 évr 3x, xarnak rá. Ígérgetnek, de semmi nem lesz belőle. Waberersnél ingyen megtudod csinálni, 2 év nem olyan sok idő, ki lehet bírni, de persze te tudod.


Esetleg keress rá itt gyakorikérdéseken "John_McClane" felhasználóra, ő mindent tud a kamionos témában, lehet ő tud neked okosságokat mondani. :)

2016. febr. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kérdező! Sorstársak vagyunk, mivel én is hallássérült vok, kétoldalon nagyfokon, de készülékkel jól hallok.


Nekem is ue a problémám, régi vágyam kamionozni, de tartok a PÁV-tól nehogy a hallás miatt kidobjanak, meg a jogsi ára is kissé borsos számomra.

2017. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

utsó vok.


Rákerestem neten az árakra.

Pl az összkeréknél Debrecenben


"C":kategória: 129.900Ft+vizsgadíjak

"C+E"kategória: 99.900Ft+vizsgadíjak

2017. márc. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
meg ha együtt csinálnád a kettőt, összvissz olcsóbbra jössz ki, de ez csak az én magánvéleményem.
2017. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!