Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan reagáljak munkahelyen...

Hogyan reagáljak munkahelyen jogszerűen egy nem jogszerű szituációra? Vagyis mit tehetek ha nyíltan átvernek?

Figyelt kérdés

Túlóráztatnak, egy fillért se akarnak fizetni-és ezt meg is mondják bele a pofámba. Nem kertelnek nem ígérgetnek hogy majd fizetünk, semmi. Közlik maradsz ha rákérdezek mennyiért közlik semennyiért, ha nem tetszik elmehetsz. Ezzel téma lezárva.


Hogyan kell nekem reagálnom egy olyan szitura ami elvileg elő se fordulhatna?

Mert olyan nincs hogy túlmunka és zéró pénz elvileg. Aztán mégis van.


Mi van ha maradok ma két órával többet majd holnap fogom magam és két órával korábban megyek? Mert ugye ellentételezés nélkül miért is dolgoznék, ha pénz nincs, majd lecsúsztatom.


Lehet ez ellen kifogás? Ha a cég nem hajlandó rendezni a helyzetet sőt még beszélni se hajlandó róla, hát majd akkor megoldom én.


Mi kifogást találhatnak? Azt nem mondhatják hogy nem próbáltam megbeszélni mert próbáltam (egyébként se a dolgozó feladata ezt megbeszélni…) azt se várhatják hogy ingyen ott legyek.

Mit tesznek majd?


Vendéglátás.


2016. febr. 17. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kirúgnak.

Bizonyítsd be, hogy előző nap tovább maradtál.

Ha sikerül, akkor is kirúgnak.


Gondolkozz el, hogy érdemes-e maradnod háromnegyed fizetésért a szerződésedhez képest. Ha igen, akkor tartósan erre számíthatsz.

2016. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen, első jól írta: ha kedden túlórázpl és nem fizetik, akkor nyilván jelenléti ív sincsen, tehát papíron nincs nyoma a túlórádnak. Másnap viszont, ha 2 órával korábban mész haza, akkor "jogosan" bocsátanak el, mert ha pl. 8-16.30-ig kell bent lenned és 15-kor már nem vagy bent, akkor nem dolgoztad le a munkaidődet - szóval ez nem járható út :-(
2016. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ebből te jól nem jöhetsz ki sajnos. Ha pattogsz, kirúgnak. Ha megéri, akkor ne várd meg, hanem mondj fel. Ha kell a munka, akkor lapulj, különben az első adandó alkalommal veled fogják kezdeni a leépítést, ha szükséges.
2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mi van ha azt mondom a főnöknek: maradok túlórázni. Ha és amennyiben még a túlóra előtt írást kapok róla hogy nekem adott napon munkaidő után is ott kellett maradni dolgozni?


Ha ezt a papírt nem kapom meg, nem veszem fel a munkát.

Vagyis munkaidőmet kitöltöm, de túlmunkát nem végzek-és mi alapon rúghat ki?

Hiszen ha a dolgozó kéri a rendkívüli munka írásban rendelendő el-alapból nem, de én a dolgozó kérhetem hogy adja írásba. Ha nem adja, nincs munka.


Ez esetben mi lesz?

2016. febr. 17. 16:22
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval summa summarum: nem megyek haza haramabb de tovább se maradok benn. Ledolgozom amit kell, és egy eprcet se többet.

Ha megkérdik hova megyek megkérdem mikor fizetnek.

Ha megkapom rá a választ én is megmondom hova meygek.


Vagy csak én húzhatom a rövidebbet?

2016. febr. 17. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valószínűleg ezután valamit biztosan "rosszul csinálod" a munkahelyeden és arra való hivatkozással elküldenek. ha nem csinálsz semmit rosszul, akkor majd keresnek indokot - mindig bele lehet kötni valakibe. Utána meg nem fogod tudni bebizonyítani, hogy a nem ledolgozott túlóra miatt bocsátottak el...
2016. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató kb. bármilyen koholt indokkal ki tud rúgni, ha akar. Szóval te húzod a rövidebbet.
2016. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Jogod van nem ott lenni alap munkaidőn túl, és jogod van írásban kérni (időben értesítve) az elrendelt túlmunkát.


A túlóra szabadidőben is megváltható, nem kell feltétlenül kifizetni!

Ha egyik sem működik, ott már baj van.


Te ismered a lehetőségeidet, Te tudod, hogy bevállalod-e a harcot. Gondolom tisztában vagy vele, hogy 50-50 % az esély mindkét félnek.


Én mindenhol és mindig kiálltam az igazamért. Volt ahol kirúgtak (nem harcoltam, mert nem is akartam maradni), de volt ahol felvettem a kesztyűt és pereltem, mert volt miért. :) Semmit nem bántam meg...

2016. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"hogy 50-50 % az esély mindkét félnek. "


Ezzel nem értek egyet.

10% az egyik félnek és 90% a másiknak. És nem én vagyok a másik.

2016. febr. 17. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos még az is előfordulhat, hogy megpróbálják lenyelni az egész fizetésed. Hallottam már ilyen helyről.
2016. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!