Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mer egy munkáltató...

Hogy mer egy munkáltató béralkuról beszélni amikor a béralku abból áll nála, hogy közli ezért a munkáért ennyi, tetszik csinálod nem tetszik elmész? Ez alku?

Figyelt kérdés

Egy béralku állásinterjún azt jelenti a munkáltató elmondja mennyi az ajánlott bérsáv, a dolgozó kiböki ő mennyiért vállalná mennyit szeretne és megegyeznek (vagy nem) mindkét fél enged valamennyit.


De az béralku hogy a cég közli ezért a munkáért nettó 80 jár tetszik aláírod nem tetszik kérem a következőt? Ez béralku???


Az verte ki a biztosítékot de k***vra hogy a főnöktől hallottam nálunk mindenki legyen elégedett a fizujával mert mindenki annyit keres amennyit a béralkun még felvételkor kialkudott magának!!


Hatalmas hazugság!! Semmiféle alku nincs! Kapsz egy összeget jó maradsz, nem jó elmész.

Minden dolgozóval ez megy. És persze szóba se jöhet később se hogy odamegyek mondjuk fizetésemelést kérve. Hát kiröhögne tán még ki is rúgna bárkit! Fizetésemelés? Örüljünk hogy a fizut magát kapjuk (késve meg 2 részletben meg iylen olyan jogtalan levonásokkal, levonás károkozásért pl de semmi kárt se okoztam jegyzőkönyv sincs hogy okoztam volna…)


De akkor minek pofázik ilyet??


2016. febr. 21. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A nettó 80 elég alacsony kvalifikációt feltételez, bár nem lepődök már meg semmin.


Tavaly diploma előtt jelentkeztem anno szakhoz kapcsolódó munkakörre, Nemzeti Parkba miután lejárt a határozott idejű munkaviszonyom külföldön. Főállás mellett vittem volna eredetileg az itthoni vállalkozásom tovább.


Nem vettek fel, később megkerestek, hogy térképészet és adatbáziskezelés terén lenne munkakör, ha érdekel még. Már elhelyezkedtem akkor, de mondtam tudok még próbaidő alatt váltani, mert érdekel a dolog és pláne, hogy kapcsolódik a tevékenységi körömhöz is, de van vállalkozásom is, és megkérdeztem mit takar, a "közfoglalkoztatás keretén belül" kifejezés?


Hát közmunka lett volna munkanélkülieknek, mert náluk még a kubikosok és a mérnökök is így dolgoznak...


Azóta már főállású vállalkozó vagyok, 5-ször annyi nettó fizetésért, amit 8 órában kaptam volna.


És valóban így van, vagy elfogadsz valamit, vagy elmész. Ha nem fizet rendesen, nem felel meg az összeg, nem tetszik a hozzáállása, akkor tovább kell állni. Ha olyan a munkakör, képesítésed ami piacképes, akkor úgyis lesz ahova kelleni fogsz, ha nem akkor meg képezd át magad olyanná, hogy piacképes legyél.

2016. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, béralku biodroidok esetében nem létezik. Béralkuról képzett munkaerőnél van értelme beszélni, ahol a cégnek érdeke, hogy pont téged vegyenek fel. Egyik kutya másik eb melóknál bolond lenne bárki akár 1 ft-ot engedni. Nincs miért "engedjen" a munkaadó, ugyanis dobozokat pakolni vagy söprögetni mindig talál majd embert.
2016. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Bèralku szakkèpzett, èrtèkes munkaerő esetèn van. Olyan helyeken ahol több szàz màsik ember bàrmikor beugorhat, ott ertelmetlen lenne a bèralku.
2016. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez így van!!!


De akkor mit pofázik ilyet hogy "annyit keres mindenki amennyit kialkudott magának...."


Érdekes módon mindeni ugyanannyit keres akkor mindenki pont ugyanannyit alkudott ki? De érdekes...


És úgy emlékszem hogy odaraktak az orrom alá egy szerződést itt a toll írjad de gyorsan mert 20-an állnak még az ajtóban ... és tényleg álltak.


Hol itt az alku?

2016. febr. 21. 15:28
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mègegyszer! Ahol sokan vannak egy melóra, gyakorlatilag barki elvègezhetnè, ott nincs beralku! Ellenben pl egy fejlesztőnèl van esèly targyalni hogy 350-et kap vagy 500-at.
2016. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Ahol sokan vannak egy melóra, gyakorlatilag barki elvègezhetnè, ott nincs beralku!"


Még 1x: ez így van!

De akkor MINEK POFÁZZA HOGY VAN HA NINCS?

2016. febr. 21. 15:32
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
#6 Annak pofázza aki ezt nem fogja fel. De mi a kérdés?
2016. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem kéred meg rá, hogy használjon más szót?
2016. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

# 6


Mert mit mondjon egy olyan idiótának, aki elmegy egy minimálbéres melóra aztán elkezd pampogni, hogy miért csak minimálbért keres?!

2016. febr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Mert mit mondjon egy olyan idiótának, aki elmegy egy minimálbéres melóra aztán elkezd pampogni, hogy miért csak minimálbért keres?!"


Hogy mit mondjon? Az őszintét! Ezt nem lehetne?


Mondja azt hogy: Marika/Ferike te egy nulla végzettséggel rendelkező senki vagy aki a kutyának se kell, ezért nem is kapsz semmit csak a mimimálbért és azt is addig míg befogod a pofád, mert ha megnyikkansz azonnal repülsz és felveszek a helyedre 20 másik zéró átlagsenkit...

És tudom hogy te meg lenyeled ezt mert már segg vagy de annyira azért mégse vagy segg, hogy ne tudd, sehova se kellesz és örülhetsz ennek is.


Mondjuk ezt mondhatná nem?

Mert ez az igazság!

2016. febr. 21. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!