Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkakörben tudnék...

Melyik munkakörben tudnék alig valamit csinálva sok szabadidő mellett sok pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan szakmát választottam (programozás), amiben sokat kell dolgozni.. Ezért kicsit irigykedem akkor, mikor olyanokat hallok, hogy egyesek nem csinálnak semmit, sőt, unatkoznak a munkában, de mégis sok pénzt keresnek..

Hogy tudnék én is hasonló munkahelyet találni magamnak?



2016. febr. 24. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Ezekhez a munkákhoz kell valamilyen szakismeret, pontosan azért tehetik ezt meg az ilyen emberek, mert olyat tudnak, ami ritka.


Ha értesz a CNC-hez, akkor CNC program íróknak viszonylag könnyű a dolguk. Van ismerősöm, aki 3 napon keresztül 5 db 40 mmes kis lófaszt tervezett, hogy hogyan vágja ki a gép, milyen szerszámmal, milyen előtolással stb.


A másik normálisabb helyen a minőség ellenőr, vagy minőség ellenőr csoportvezető (ISO és egyéb szabványokért felelős személy).


Egyéb iránt van még rengeteg.


Ha végzettség nélküli munkát nézel sok szabadidővel, akkor ott a recepciós, pl uszodákban. Cserébe nem kapsz annyi pénzt. Valamit valamiért.

2016. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Bármelyik munkakörben elérheted célod ami nem alkalmazotti. Hanem szabad ember leszel. Sok embert ismerek akik nem alkalmazottak, falun és városon egyaránt. Ha saját magad ura vagy akkor csak önmagadat kell eltartanod. Ha alkalmazott, akkor magad eltartásán kívül gazdaggá kell tenned a munkaadód is. Nem mindegy. Persze akadnak jó alklamazotti állások is, de azokat a csókosok szokták betölteni. Még akkor is így van ha a látszat kedvéért meghirdetik, behívnak felvételi beszélgetésre sok jelentkezőt azért hogy a végén egyiket se értesítsék a döntésről, miszerint a sógor elnyerte a zsíros állást. Gondolom ilyenek jólétéért meg nem akarsz dolgozni? Dolgozz magadért és családodért.
2016. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Pedig a programozás pont az, amivel sok pénzt lehet keresni.


Attól függ persze mennyire vágod.


egy normális wordpress téma 49$


egy normális alap android alkalmazás 80e Ft nál kezdődik, legalábbis én ez alatt nem kaptam árajánlatot egy kis egyszerű alkalmazásra. Életemet tenném rá, hogy ezt egy hozzá értő ember összedobná max 4-5 óra alatt.



egyedi cms rendszerek meg csillagos ég


Persze pontosítani kellene, hogy a programozás alatt mit értesz?!

2016. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én fordítok a cégnél alkalmazottként, jól fizetnek, és sok szabadidőm is van, mert nem mindig van mit fordítani. Ne hidd, hogy olyan jó nézni a falat, és várni a munkaidő végét. Sokkal gyorsabban megy a nap, amikor dolgozni is kell. Az már a vezetőség idiotizmusa, hogy nem engednek távmunkába, akkor is ott kell ülnöm, ha semmi dolgom nincs. De mivel tényleg jól fizetnek, eddig mindig sikerült lebeszélni magam arról, hogy lelépjek. Pedig hosszú távon ez lesz a vége. Elég stresszes ez az állandó unatkozás. Oké, hogy ott a net, de azon is csak cél nélkül tökölget egy idő után az ember. Ennél hasznosabb dolgokkal szeretném tölteni az időm.
2016. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"A másik normálisabb helyen a minőség ellenőr, vagy minőség ellenőr csoportvezető (ISO és egyéb szabványokért felelős személy). " hát haver, én csak a minőségirányítási rendszer szabványhoz tartozó dolgokért vagyok felelős, minőségügyi rendszermérnökként, de rohadtul nem unatkozom...és normális helyen dolgozom ;) Ha unatkoznék, akkor még ennyire se működne a MIRünk...
2016. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nálunk meg hol van munka hol nincs MIR-nél, szóval ez is váltakozó :D Volt már nap, mikor 6 órán át csak a gépet néztük munkatárssal mert nem volt mit csinálni.
2016. febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nálunk meg hol van munka hol nincs MIR-nél, szóval ez is váltakozó :D Volt már nap, mikor 6 órán át csak a gépet néztük munkatárssal mert nem volt mit csinálni."


szerintem, mielőtt vitázni kezdünk mélyedj el kicsit a fogalmakban!


a MIR az a minőségirányítási rendszer

az a minőségügyes, aki a gépnél áll az MEO-s ;)


nálunk 2 MIR rendszermérnök van, mindkettőnknek megvannak a speciális feladatai és nem nagyon unatkozunk sose

emellett van egy managerünk

van kb. 50 minőségügyi folyamatmérnök és technikus

10-14 beszállítói és vevői minőségbiztosítási mérnök

szerintem, a meósok (gyártósori minőségellenőrök) száma kb szintén 50 körül van


nem unatkozik egyik se

2016. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#3-as

Nem ez a fajta programozó vagyok, inkább data science, machine learning-es, azzal itt kevésbé lehet keresni..


De nem is az a bajom, hogy nem keresek, hanem az, hogy erre nagyon sok időm elmegy és inkább "unatkoznék"...

2016. febr. 25. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!